Zapchany GPF?

krzysn
Posty: 279
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Zapchany GPF?

Post autor: krzysn »

Nikt nie pisze o wrażeniach z obecności GPF w silnikach benzynowych. Mam 2.0 tsi 190km z grudnia 2019, jazda wkoło komina (5km do i z pracy czyli zwykle około 10km dziennie, czasem trochę więcej). Przebieg lekko ponad 1700km, w tym niespełna 1000 km w trasie. Spalanie na tych 5km odcinkach w zakorkowanym Lublinie to 11-12,5l.

W ubiegły czwartek podczas powrotu z pracy spalanie wzrosło do 17l, nawet przy głaskaniu gazu chwilowe rosło do ok. 20l. Auto żwawe jak zwykle ale dźwięk silnika też taki bardziej buczący. Przegoniłem auto na ekspresówce - zgodnie z instrukcją obroty około 3tys, prędkość ponad 80 km/h. I jak ręką odjął, dzisiaj, po pustym mieście (widać, że ludzie siedzą w domach z powodu wirusa) 10,4l.

Gówno nie ekologia skoro tak to ma wyglądać. Ciekawe, czy przy dalszej miejskiej jeździe nie zapaliłaby się w końcu kontrolka GPF.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zapchany GPF?

Post autor: yaro_1 »

w tdi co 300-500 km przebiegu odbywa się wypalanie dpf, można to poznać po podwyższonych obrotach na luzie (normalnie 800, przy wypalaniu 1000), po zgaszeniu silnika chodzą wiatraki chłodnicy i jak postawisz auto w garażu to czuć charakterystyczny zapach, gdy się to przydarzy w trasie to tylko będą podwyższone obroty na luzie, wyższe spalanie i wyłączony system start/stop (świeci się kontrolka odpowiednia). kontrolka dpf ma się zapalać, gdy dpf jest już bardziej zapchany. obstawiam że w benzyniakach jest tak samo, tylko pewnie przebieg po jakim występuje wypalanie jest inny
krzysn
Posty: 279
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Zapchany GPF?

Post autor: krzysn »

Podwyższonych obrotów nie zauważyłem za to było trochę smrodu z rury wydechowej. Start/stop wyłączam ręcznie po uruchomieniu silnika.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Zapchany GPF?

Post autor: kacluk »

yaro_1 w TDI najlepiej używać androidowej apki VAGDPF i będziesz wiedział dokladnie co sie dzieje z DPF ile masz% sadzy... ale jak mówisz mi po miescie wypala się co 300km.. wypalanie trwa ok 10km.. i zawsze 5gram sadzy zostaje.. co jest normalną rzeczą..

Może do GPF też jest/będzie jakaś aplikacja??
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Zapchany GPF?

Post autor: yaro_1 »

ta apka działa przez bluetuth czy wymaga jakiejś złączki?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Zapchany GPF?

Post autor: kacluk »

Tak. Dziala przez bluetooth i ja uzywam zlaczki obd vtune z przyciskiem power wiec nie trzwba wyciagac z gniazda. Jest caly czas wlozona tylko jak chce sprawdzic wciskam przycisk. Tu masz filmik z jej dzialania.
[youtube]https://youtu.be/8xmvGjReKKw[/youtube]
ODPOWIEDZ