[S3] Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Tutoriale / Instrukcje / Opisy samodzielnych napraw
Regulamin forum
1) W tytule tematu umieszczamy w zależności od modelu umieszczamy odpowiednio [S1] lub [S2] lub [S3]
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: saperek »

Enriquez pisze: 13 sty 2021, o 18:58 Odpisał logicznie. Pytanie co taka rozpórka może zepsuć?
Co może zepsuć ? Podejrzewam, że nic, ale nie jestem specjalistą wiec nie będę się mądrzyć. Wnioski po tym wpisie mam takie, montujesz na swoją odpowiedzialnosc, ale jak coś zjebie np: z tarczami to będzie to wina rozporki i gwarancja tego nie obejmie :)

Teraz jest pytanie czy się męczyć bez rozporki czy bez gwarancji? ;)
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: Kuster »

Nie przyznawać się że zamontowaleś
Przecież nie zaglądają oni tam pod osłony jak nie mają potrzeby
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: piramida »

Zamontuj bez naklejek od Górnego, powiesz, że tak wyjechał z fabryki :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2985
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: orlik »

Jak zamontuje bez naklejek, to nawet nie będzie musiał odpowiadać :D
piotr26
Posty: 296
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: piotr26 »

saperek pisze: 13 sty 2021, o 19:37
Enriquez pisze: 13 sty 2021, o 18:58 Odpisał logicznie. Pytanie co taka rozpórka może zepsuć?
Co może zepsuć ? Podejrzewam, że nic, ale nie jestem specjalistą wiec nie będę się mądrzyć. Wnioski po tym wpisie mam takie, montujesz na swoją odpowiedzialnosc, ale jak coś zjebie np: z tarczami to będzie to wina rozporki i gwarancja tego nie obejmie :)

Teraz jest pytanie czy się męczyć bez rozporki czy bez gwarancji? ;)
Rozpórka daje niewiele. Róznice w odczuciach są minimalne, trzeba lubić prowadzić, żeby odczuwać te niuanse. Ja zmieniałem razem z tulejami i była różnica, ale niewielka. Chociaż może teraz tego nie doceniam.

Zawsze możesz powiedzieć, że "zamontowałeś " tylko naklejkę ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: CLO27 »

saperek pisze: 13 sty 2021, o 12:20
saperek pisze: 28 lis 2020, o 18:10
piotr26 pisze: 27 lis 2020, o 22:22

Na co miałaby mieć wpływ taka rozpórka? Moim zdaniem nie ma żadnego. Chociaż gdybyś po montażu zgłosił jakiś problem z prowadzeniem, np ściaganiem itp i oczekiwał naprawy gwarancyjnej to mogą zacząć szukać przyczyny i rozpórka mogłaby byc pretekstem do odmowy.

Generalnie sama rozpórka jest tak zakamuflowana, że jej nie widać po montażu gdy wybierzesz czarną.
Napisałem do handlowca, czy przed wydaniem będą mogli mi wrzucić tuleje tylnią wahacza z RS3 i założyć rozpórkę. Zobacze co odpowie. Jak się zgodzą to zrobić to będę pewny że gwarancja się nie skończy.
Kombinowalem, żeby przed odbiorem samochodu z salonu zagadać z nimi nt montażu rozpórki, oto jaką wiadomość otrzymałem od handlowca:

„, „gwarancja nie obejmuje usterek spowodowanych (…) niedozwolonymi zmianami niezatwierdzonymi przez producenta Skoda Auto a.s.”.
Zatem każda ingerencja, a w konstrukcję pojazdu szczególnie, może spowodować ograniczenie wykonywania napraw gwarancyjnych. O ile wymiana podstopnicy, jak zakładam, nie będzie miała większego wpływu na elementy nadwozia, o tyle montaż rozpórki kielichów jest już ingerencją w konstrukcję pojazdu nie wiemy więc jak zachowa się jego nadwozie. Może się to wiązać na przykład z przedwczesnym zużywaniem się opon, elementów zawieszenia, czy pękaniem szyb. Trudno przewidzieć konsekwencje takiego działania.
Oczywiście to klient jest właścicielem auta zatem może z nim zrobić wszystko czego zapragnie. Jednak, jak zawsze, jeśli pojawi się usterka która będzie miała związek przyczynowo - skutkowy z montażem niezatwierdzonych przez producenta elementów, uszkodzona część, oraz wszystkie które przez nią również ulegną usterce, nie będą objęte gwarancją.”
:D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
jak stwierdzą jak zdejmiesz rozpórkę że ona była bo tego nie jestem w stanie zrozumieć...i złużywające się wcześniej opony ci rekompensują jak coś????Bo mi jak popękały to wyliczyli zużycie z popękanych i z dwóch łaskawie chcieli dać jedną :D hahahahaha
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: Enriquez »

Zupełnie niepotrzebnie było pytanie do aso o to. Teraz mają to zapisane i będą dąsy przy każdej okazji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: saperek »

CLO27 pisze: 18 sty 2021, o 08:04
saperek pisze: 13 sty 2021, o 12:20
saperek pisze: 28 lis 2020, o 18:10

Napisałem do handlowca, czy przed wydaniem będą mogli mi wrzucić tuleje tylnią wahacza z RS3 i założyć rozpórkę. Zobacze co odpowie. Jak się zgodzą to zrobić to będę pewny że gwarancja się nie skończy.
Kombinowalem, żeby przed odbiorem samochodu z salonu zagadać z nimi nt montażu rozpórki, oto jaką wiadomość otrzymałem od handlowca:

„, „gwarancja nie obejmuje usterek spowodowanych (…) niedozwolonymi zmianami niezatwierdzonymi przez producenta Skoda Auto a.s.”.
Zatem każda ingerencja, a w konstrukcję pojazdu szczególnie, może spowodować ograniczenie wykonywania napraw gwarancyjnych. O ile wymiana podstopnicy, jak zakładam, nie będzie miała większego wpływu na elementy nadwozia, o tyle montaż rozpórki kielichów jest już ingerencją w konstrukcję pojazdu nie wiemy więc jak zachowa się jego nadwozie. Może się to wiązać na przykład z przedwczesnym zużywaniem się opon, elementów zawieszenia, czy pękaniem szyb. Trudno przewidzieć konsekwencje takiego działania.
Oczywiście to klient jest właścicielem auta zatem może z nim zrobić wszystko czego zapragnie. Jednak, jak zawsze, jeśli pojawi się usterka która będzie miała związek przyczynowo - skutkowy z montażem niezatwierdzonych przez producenta elementów, uszkodzona część, oraz wszystkie które przez nią również ulegną usterce, nie będą objęte gwarancją.”
:D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:
jak stwierdzą jak zdejmiesz rozpórkę że ona była bo tego nie jestem w stanie zrozumieć...i złużywające się wcześniej opony ci rekompensują jak coś????Bo mi jak popękały to wyliczyli zużycie z popękanych i z dwóch łaskawie chcieli dać jedną :D hahahahaha
Jakby zdjął przed wizytą w aso to raczej by tego nie stwierdzili. Dobra opcja z tymi oponami ;)
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: saperek »

Enriquez pisze: 18 sty 2021, o 09:13 Zupełnie niepotrzebnie było pytanie do aso o to. Teraz mają to zapisane i będą dąsy przy każdej okazji.
Czemu niepotrzebnie ?
pytanie nie wiąże się z automatu z montażem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: Enriquez »

po prostu im mniej wiedzą, tym lepiej
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: saperek »

Byc moze,
akurat w tym salonie co bede robil serwisy, tesciu jest kierownikiem lakierni, wiec mysle ze nie powinni z tym robic problemu. A pytac zawsze warto, to nic nie kosztuje
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2985
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: orlik »

Kuźwa, jakby mój teściu znał tam wszystkich to tym bardziej nie zadawałbym głupiego pytania.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: Kuster »

orlik pisze: 19 sty 2021, o 13:47 Kuźwa, jakby mój teściu znał tam wszystkich to tym bardziej nie zadawałbym głupiego pytania.
Hie hie hie o tym samym pomyślałem ^^
Mało tego jeszcze bym ich wkręcił żeby mi ją założyli ^^
Jak dbasz tak masz
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: saperek »

Nie wszystko wydaje sie takie ocztywiste na pierwszy rzut oka, Panowie. Kilka postów wcześniej zapytałem się, czy rozporka może mieć wpływ na gwarancje, okazuje się że ma. Myślę że dla kolejnych, przyszłych użytkowników może być to cenna uwaga do rozważenia.
Tak samo z teściem. Pewne rzeczy jest mi wstanie załatwić i z tego korzystam (rabat na zakup, zniżki na robote w ASO itp), a pewnych nie może przeskoczyć. Mimo wszystko jest pracownikiem korpo, do tego dilerzy trzęsą gaciami przed importerem, taka prawda, więc nie szystko jest w stanie załatwić. Kolega Orlik twierdzi, że głupie pytanie okay jego zdanie, ja twierdzę że głupich pytań nie ma, no może pytania o olej
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Instrukcja: Montaż rozpórki przedniej górnej w SS3

Post autor: Art e on »

Nie ma glupich pytan, sa wylacznie glupie odpowiedzi... ale do tego trzeba dorosnac 🙃😉
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
ODPOWIEDZ