KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

bolosq
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2020, o 12:31
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: bolosq »

Sam wczoraj instalowałem te siłowniki Deffner u siebie, póki co wszystko w porządku. Jak z trwałością to się dopiero okaże, ale póki co wszystko w porządku.
bolosq
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2020, o 12:31
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Wymiana siłownika elektrycznej klapy bagażnika

Post autor: bolosq »

Siłowniki zamówiłem, zamontowałem i póki co wszystko jest w porządku.
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

bolosq pisze: 19 cze 2020, o 09:42 Sam wczoraj instalowałem te siłowniki Deffner u siebie, póki co wszystko w porządku. Jak z trwałością to się dopiero okaże, ale póki co wszystko w porządku.
Elegancko. To nie jestem sam .. 😁😅
No Zlzobaczymy... U mnie już trochę chodzą i jak narazie bardzo 👌
Pozdr
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: krzygaj »

Koledzy czy są gdzieś dostępne zaślepki by wstawić w miejsce dziur po instalacji do siłowników elektrycznych? Kupiłem auto bez tych siłowników i w miejscu gdzie była instalacją są dziury - obawiam się, że tamtędy może dostawać mi się woda np podczas mycia.

Z góry dzięki za info

Edyta: poszukałem trochę - czy to będzie ta nakładka - 3T9827721 ?
derk13
Posty: 54
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 07:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: derk13 »

W piątek kupiłem Superb i dopiero teraz wychodzą braki wiedzy na temat superb , a zaczynają boleć.
Jedna z nich jest właśnie tylnia klapa.
Klapa po naciśnięciu sama sie otwiera, ale sama sie nie zamyka. Byłem pewien że skody tak mają ;( . Dzisiaj pakując zakupy zauważyłem że są dwa przyciski. Ten z lewej, bardziej po środku otwiera, a z prawej stojąc w kierunku maski powinien samoczynnie zamykać .Dodatkowo zauważyłem że maska czasami w trakcie jazdy sama sie podnosi i wygląda jak nie domknieta.
Jak się do tego zabrać ,chodzi o naprawę ??

Edi
Teraz byłem sprawdzić jeszcze raz jak działa klapa.
Więc tak, spokojnie się otwiera z przycisku w klapie jak i kluczyka. Niestety nie zamyka się z przyciski jak i kluczyka. Zamykam ręcznie nie czuje jakoś dodatkowych oporów . Po zamknięciu słychać pracę jakiegoś silniczka.
Po zamknięciu ręcznym spróbowałem nacisnąć przycisk zamykania w klapie. Zapala się lampka stopu i słychać pracę jakiegoś silniczka .
Jeszcze jedno pytanie, nie znalazłem przycisku zamykania czy otwierania klapy wewnątrz samochodu.
Czy jest on i gdzie się znajduje ?
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

derk13 pisze: 21 cze 2020, o 15:48 W piątek kupiłem Superb i dopiero teraz wychodzą braki wiedzy na temat superb , a zaczynają boleć.
Jedna z nich jest właśnie tylnia klapa.
Klapa po naciśnięciu sama sie otwiera, ale sama sie nie zamyka. Byłem pewien że skody tak mają ;( . Dzisiaj pakując zakupy zauważyłem że są dwa przyciski. Ten z lewej, bardziej po środku otwiera, a z prawej stojąc w kierunku maski powinien samoczynnie zamykać .Dodatkowo zauważyłem że maska czasami w trakcie jazdy sama sie podnosi i wygląda jak nie domknieta.
Jak się do tego zabrać ,chodzi o naprawę ??

Edi
Teraz byłem sprawdzić jeszcze raz jak działa klapa.
Więc tak, spokojnie się otwiera z przycisku w klapie jak i kluczyka. Niestety nie zamyka się z przyciski jak i kluczyka. Zamykam ręcznie nie czuje jakoś dodatkowych oporów . Po zamknięciu słychać pracę jakiegoś silniczka.
Po zamknięciu ręcznym spróbowałem nacisnąć przycisk zamykania w klapie. Zapala się lampka stopu i słychać pracę jakiegoś silniczka .
Jeszcze jedno pytanie, nie znalazłem przycisku zamykania czy otwierania klapy wewnątrz samochodu.
Czy jest on i gdzie się znajduje ?
Hmmm a Ty masz sedana czy kombi? z tego co piszesz to wygląda na sedana. Chyba, że mówiąc dwa przyciski masz na myśli klamkę i przycisk w plastikowej tapicerce na tylnej klapie (widoczny, i jest do niego dostęp, tylko przy otwartej klapie).
Coś mi się czuje że to sedan i nie masz otwierania klapy przez siłowniki elektryczne, ale to tylko mi się wydaje, mogę się mylić :] Przycisk w środku od otwierania tylnej klapy jest koło gałki zmiany biegów. Instrukcje do skodziny posiadasz?:] Tam wszystko ładnie pokazane opisane:]
derk13
Posty: 54
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 07:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: derk13 »

Tak jak pisałem jestem zielony w temacie skody Superb :(
Mam sedana i już trochę rozszyfrowałem o co chodzi z tą klapą. Chodziło mi o przyciski które są w klapie bagażnika widoczne przy otwartej. Pierwszy od lewej jest do otwarcia samej klapy bagażnika, drugi służy do otwarcia klapy wraz z szybą.
Najpierw naciskam przycisk z prawej strony, później z lewej i mogę otworzyć maskę wraz z szybą.
Co do przycisku otwarcia maski wewnątrz samochodu, to ja mam ubogą wersję i przy lewarku zmiany biegów mam aktywny tylko jeden przycisk ASR .
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: stanley_83 »

derk13 pisze: 22 cze 2020, o 16:23 Tak jak pisałem jestem zielony w temacie skody Superb :(
Mam sedana i już trochę rozszyfrowałem o co chodzi z tą klapą. Chodziło mi o przyciski które są w klapie bagażnika widoczne przy otwartej. Pierwszy od lewej jest do otwarcia samej klapy bagażnika, drugi służy do otwarcia klapy wraz z szybą.
Najpierw naciskam przycisk z prawej strony, później z lewej i mogę otworzyć maskę wraz z szybą.
Co do przycisku otwarcia maski wewnątrz samochodu, to ja mam ubogą wersję i przy lewarku zmiany biegów mam aktywny tylko jeden przycisk ASR .
Czyli tak jak mi się wydawało, nie masz elektrycznej klapy tylko manualną, więc przy gałce nie będzie przycisku no i zamykania automatycznego nie będzie, trzeba rączką:] Instrukcje weź sobie i poczytaj, znajdziesz tam parę ciekawych info :]
JACMAX
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2020, o 18:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jacek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: JACMAX »

witam
potrzebuje pomocy w określeniu fachowym nazwy części do klapy a mianowicie chodzi mi o ten bolec ,rygiel co znajduje się w częsci łamanej klapy co wchodzi w zamek są dwa po lewej i prawej stronie,a może ktoś ma na sprzedaż trzpień to na pewno się dogadamy
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1809
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: marioti »

Czy widzisz tutaj ten element? wydaje mi się, że myślisz o nr 13? :
http://www.oemepc.com/skoda/part_single ... 423/lang/o
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1809
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: marioti »

http://www.oemepc.com/skoda/part_single ... g/o#sec_16

nr 16, to będzie ta nakładka co podałeś
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: krzygaj »

Tak dzięki, wczoraj założyłem i idealnie pasuje - koszt ok 6zł/szt w ASO.
JACMAX
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2020, o 18:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jacek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: JACMAX »

13 raczej chyba 18 ale to nie spinka to jest to co jest w miejscy łamania się klapy ten bolec co wchodzi w zamek wstawił bym zdjęcie ale nie wiem jak hehe
JACMAX
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2020, o 18:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jacek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: JACMAX »

albo 23
JACMAX
Posty: 9
Rejestracja: 7 cze 2020, o 18:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jacek

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II

Post autor: JACMAX »

ODPOWIEDZ