KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
kudłaty grawer
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2018, o 23:03
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 174,4 KM/426 Nm
Imię: Jarosław

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: kudłaty grawer »

Polecam Łukasza w Toruniu. Robiłem u niego na miejscu, mistrzostwo, podjeżdżasz i za godzinę masz ogarnięte. Poniżej masz link do jego fb, jest na forum superba, ogarnia nie tylko w skodach, skontaktuj się przez messenger, ja nie jestem upoważniony do podawania numeru https://www.facebook.com/LUKASZdiy

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

SiEMaN
Posty: 17
Rejestracja: 6 sie 2021, o 22:43
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: SiEMaN »

Ja płaciłem za tą wiązkę z wymianą prawie 400zł
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: stanley_83 »

Witam.
Powiedzcie mi proszę, bo zgłupiałem, gdzie znajdę sterownik do elektrycznej tylnej klapy w moim kombi?:) Niby sa w tylnej klapie, ale rozebrałem ją i nie ma nic takiego:/
Wg kompa nr mojego sterownika to: 7n0959107C
Błędy jaki mi komp pokazuje są na 2 siłownikach, także obstawiam raczej sterownik, ale ni moge go zlokalizować. A co gorsze to nie mogę go też znaleźć na żadnych portalach aukcyjnych:/
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: marioti »

do rozbiórki lewy boczek w bagażniku

Obrazek
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: stanley_83 »

marioti pisze: 21 cze 2022, o 20:24 do rozbiórki lewy boczek w bagażniku

Obrazek
Dziękuję! Masakra, lepiej by było w klapie, rozbierania od ch...... Udało mi sie go wyjąć, jutro postaram sie przelutowac, moze coś pomoże. Jak nie to masakra. Nie ma ktos sprawnego chociaż do sprawdzenia czy to jest to?:)

A z innej beczki, marioti powiedz mi gdzie można znaleźć takie fajne pomoce do rozbiórki naszego wspaniałego autka żeby jak najmniej przy tym robić strat:) ? Trzeba mieć do czegoś takiego specjalny dostęp? Jest jakas szansa na takie coś?:)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: marioti »

Program ELSAWIN, słyszałem ze można znaleźć go np. na torentach.
Albo jest też nielegal udostępniany online przez ruskich. Ma ograniczenia ale superb do 2012 jest.
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: stanley_83 »

A jeszcze zamieszczam błędy jakie mi pokazały się:

0029 - Motor 1 for rear lid
B11D9 01 [137] - Electrical Failure
MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 1
Reset counter: 232
Mileage:
Date: 2118.14.15
Time: 18:54:26

Voltage terminal 30: 14.00 V

0031 - Motor 2 for Rear Lid
B11DA 01 [137] - Electrical Failure
MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 3
Fault Frequency: 1
Reset counter: 232
Mileage:
Date: 2118.14.15
Time: 18:54:26

Voltage terminal 30: 14.00 V

Ktoś jest mi podpowiedzieć czy to oby na pewno sterownik, czy może coś innego?:]
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: Enriquez »

Rozpocznij może od kabelków, czy są przejścia od sterownika do siłowników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: stanley_83 »

Enriquez pisze: 24 cze 2022, o 21:14 Rozpocznij może od kabelków, czy są przejścia od sterownika do siłowników.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
prześwietliłem:] zauważyłem że w kostce która łączy kable sygnałowe (nie ta zasilająca) siłownika master końcówki są troszkę zaśniedziałe, ale to nie było przyczyną, sprawdziłem najpierw przejście i było, później i tak przeczyściłem kostkę, piny.

Także zasilanie, sygnały wchodzą do auta:/
Dałem na krótko zasilanie do jednego i drugiego siłownika, zapierd... aż jakby chciały mi klapę wyrwać.

Próbowałem kompem coś podziałać, zapodałem nastawy podstawowe -> wyucz coś tam coś tam z klapą -> i nie zrobiło mi tego, mało to teraz doszedł jeszcze błąd: brak nastaw podstawowych:/

Wziąłem na testy wyjściowe, i coś chciałem sprawdzić, piszą że brak komunikacji ze sterownikiem.
Chyba to wszystko niestety wskazuje że to jednak ten sterownik walony:/

nie mogę go nigdzie znaleźć. Przepraszam, jest jeden z końcówką A, ale za 700 zł :shock: :o

Rozumiem że od tuarega o nr 7P6959107 odpada? :/
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: krzygaj »

Koledzy podpowiedzcie mi - jak kupiłem S2, to miała już manualne siłowniki - wcześniej u poprzedniego właściciela były elektryki. Udało mi się kupić okazyjnie(chyba... 250zł/za 2szt :?: ) uszkodzone oryginalne siłowniki i będę próbował je reanimować wg filmu na yt - czy po udanej reanimacji coś trzeba kodować żeby zaczęły działać?

Na klapie mam przycisk i jak go nacisnę, to słuchać bipnięcie z głośnika. Na manualnych siłownikach vcds nie wypluwa błędów.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: marioti »

Kodowanie będzie potrzebne. Poprzednik musiał je wykodować bo inaczej pokazywało by cały czas błędy w kompie. W zależności od tego jak głęboko poszedł poprzedni właściciel, trzeba będzie odwrócić to wszystko.

stanley_83 chyba niestety jesteś pierwszym któremu padł ten sterownik (jeżeli faktycznie). Jak na forum, i wogóle skodą interesuję się od 5-lat, to nie czytałem o takim przypadku.
Jeżeli miałeś sterownik z końcówką 107C to musisz szukać takiego z literką obojętnę którą A,B,C,D......G,
Od każdego auta podejdzie (od touarega też), ale musiałbyś trafić na taki soft wgrany już w sterowniku, który obsługiwał takie same siłowniki jak są u ciebie. Innymi słowy to jest loteria i najlepiej byłoby znaleźć soft firmware z twojego sterownika na necie i po prostu wgrać go do nowego sterownika za pomocą Odisa czy VCP. Oczywiście potem, konieczne jest kodowanie najlepiej przepisane ze starego sterownika, i na koniec kalibracja siłowników.
MichalAbram
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2022, o 21:36
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: MichalAbram »

Witam,
Mam następujący problem z klapą w moim kombiaku 2FL. Nie reaguje na przycisk w kabinie/pilocie/klapie. Bezpiecznik sprawny.
Po otwarciu klapy od środka bagażnika siłowniki działają, zamykanie z przycisku na klapie działa, dociąg działa, reaguje podczas zamykania na wciskanie przycisku pilota. Klapa się zatrzymuje i rusza bez problemu podczas zamykania. Bardzo dziwna sytuacja. Ma ktoś pomysł co to może być? Działa wszystko prócz otwierania :)
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: stanley_83 »

MichalAbram pisze: 3 lip 2022, o 21:43 Witam,
Mam następujący problem z klapą w moim kombiaku 2FL. Nie reaguje na przycisk w kabinie/pilocie/klapie. Bezpiecznik sprawny.
Po otwarciu klapy od środka bagażnika siłowniki działają, zamykanie z przycisku na klapie działa, dociąg działa, reaguje podczas zamykania na wciskanie przycisku pilota. Klapa się zatrzymuje i rusza bez problemu podczas zamykania. Bardzo dziwna sytuacja. Ma ktoś pomysł co to może być? Działa wszystko prócz otwierania :)
A czy przy wciśnięciu na przycisk w kabinie/pilocie/klapie i jakbyś chciał pomóc pomóc delikatnie, ręcznie, przy otwieraniu to podnosi? rozumiem że jak podasz otwieranie, to zamek odbija, klapa odskakuje?
Ja co prawda u siebie jeszcze nie rozwiązałem problemu, ale po nie małej lekturze już przebytej strzelałbym w siłowniki, może nie mają siły unosić klapę.
stanley_83
Posty: 70
Rejestracja: 15 cze 2018, o 22:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Stasio
Lokalizacja: Okolice Gdańska

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: stanley_83 »

W końcu. :D

Podzielę się rozwiązaniem, tak jak niestety podejrzewano, padł sterownik. zakupiłem z końcówką G od sharana.
przeprowadzone kodowanie + adaptacja i śmiga aż miło:] Co za gówniane sterowniki :]

Swoją drogą sharany chyba mają mniejszy zakres otwierania, bo klapa otwierała mi się tak że murowane było walnięcie dyńką w klapę, nie chciał początkowo przyjąć pozycję po ręcznym max wychyleniu klapy, a w nastawach max wychylenie jakie można było ustawić to 972, ale po przeprowadzeniu wyuczenia kąta klapy już mam max pozycję otwierania:]

Także problem rozwiązany. Chyba trzeba zacząć szukać jakiegoś sterownika na zapas, bo ciężko dostać takowy w przystępnej cenie.
MichalAbram
Posty: 2
Rejestracja: 3 lip 2022, o 21:36
Samochód: Superb II
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: MichalAbram »

Cześć ponownie,
Chyba znalazłem powód niedziałającego otwierania klapy. Silniczek zalany. Pytanie skąd płyn? Uszkodzone przewody gdzieś przy tylnej wycieraczce?
Miałem taki przypadek w Audi A4B6, że króciec plastikowy wewnątrz mechanizmu wycieraczki pękł i zalewało całą klapę od środka. Pytanie czy to coś podobnego/to samo?
Zna ktoś taki przypadek?

Zamek oczywiście do wymiany bo rozebrać się go do czyszczenia/naprawy nie da. Pytanie czy mechanizm wycieraczki też do wymiany.

https://ibb.co/G3V7Lpb
https://ibb.co/bRSVSFV

EDIT:
https://ibb.co/bQ8YmRP
https://ibb.co/x5bJdvD
Winna jest uszczelka wycieraczki. Po dokładnych oględzinach, silnik wycieraczki jest suchy i bez przebarwień po zalaniu. Za to uszczelka jak widać na zdjęciach.

I teraz pytanie. Czy kupić nowy zamiennik czy używkę oryginalną z demontażu??
ODPOWIEDZ