KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

zębatki jakich użyłem - https://i.postimg.cc/PrnY41JF/kupione-z-batki.png
są troche niższe od oryginałów ale za to solidniejsze bo mosiężne a nie plastik. Pozostałe parametry identyczne - tzn średnica zewnętrzna i wewnętrzna oraz ilość zębów.
Identycznie wysokich nie udało mi się namierzyć i może też dlatego że są niższe (oryginał - h = 7mm , moje - h = 5mm) przesuwają się minimalnie góra dół w przekładni - klapa nie zawsze za 1 razem się zamyka. Czasami pojawia się dźwięk - ciągły - tzn że siłownik się blokuje... ponowne naciśnięcie już rozwiązuje problem i klapa spokojnie idzie w dół.
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 105
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 210 KM
Lokalizacja: Podhale

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Skodnik4x4 »

Obrazek Eee, coś ty 2019 to data rejestracji na tym forum, auto z 2010 roku. Twoje zdjęcia ogladałem, pytanie gdzie można kupić te metalowe zębatki?
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

Taaa faktycznie dopiero później zauważyłem że to data rejestracji ;) ;)
Co do zębatek to dałem jedno foto z aukcji z allegro gdzie udało mu się zgarnąć akurat 3 sztuki... Skodnik patrz post wyżej... 🙃😉✌️
Widziałem też na Ali .. trzeba się trzymać paru parametrów - a to już pisałem też wcześniej - średnica zewn. 8 mm, wewn. 3,17 mm (na wał ) , wysokość 7mm (moje mają wysokość 5mm) i ilość zębów - 14 .
Ale jak już wiesz jak się do tego dobrać to zębatki sam sobie przebadasz i w danej chwili na pewno coś znajdziesz ...
Ja mam mosiężne ale oryginalnie był plastik ...
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

#Aliexpress 23,81 zł | 10 sztuk 14 T-H przejawiają się następująco-3.17 w terenie, D 5X8 mosiądz Gear 0.5 moduł T = 14 otwór 3.17mm akcesoria do modeli 14 T mosiądzu * FD355X10
https://a.aliexpress.com/_Bf7HVJIj

Jak kupisz to poproszę 3 zapasowe dla mnie ;) 😀😜
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: marioti »

zedytowałem posta, bo przyjrzałem się temu bliżej i zmieniam zdanie :)

nowe zębatki są niższe, a dawałeś tam jakieś podkładki?
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

Dokładnie są niższe i jak mówiłem ciężko namierzyć takie same... Podkładek nie dawałem .. mam cały czas dostęp do tego więc rozważam taka opcję ale też może być ciężko znaleźć akurat taka pasujacą - tzn 3mm na styk na wał i max 5mm na zewnątrz żeby nie zachodziła na zębatkę atakująca w przekładni...
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

marioti pisze: 18 maja 2020, o 10:45 zedytowałem posta, bo przyjrzałem się temu bliżej i zmieniam zdanie :)

Ale w jakim sensie zmieniasz zdanie 🤔😏


nowe zębatki są niższe, a dawałeś tam jakieś podkładki?
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

A propos zębatek to jeszcze te proste da się zamienić ale kłopot będzie z tymi skrętnyni które są po drugiej stronie przekładni (u mnie na szczęście są dobre)
Ja przynajmniej nigdzie ich nie znalazłem ..nawet podobnych
bolosq
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2020, o 12:31
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Wymiana siłownika elektrycznej klapy bagażnika

Post autor: bolosq »

Jeden z siłowników elektrycznej klapy mi się złamał. Koszt oryginałów jest niemały (jakiś czas temu jak sprawdzałem coś koło 1500zł za jeden), a zamienników do tej pory nie było żadnych.

Ostatnio znalazłem w końcu zamiennik (można też znaleźć na alledrogo):
https://deffner.pl/skoda-superb-2gen/

Produkt jest dość nowy na rynku, więc chciałem spytać czy ktoś miał już z tym jakieś doświadczenia?
bruzdi29
Posty: 26
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana siłownika elektrycznej klapy bagażnika

Post autor: bruzdi29 »

Nie miałem z firmą do czynienia ale wyglądają dobrze ... Jeśli cena za oryginał nadal tak wysoka to bez cienia wątpliwości bierz te zamienniki i jakby co to masz 2 lata gwarancji
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

Witam ponownie... :D :D
Ponieważ udało mi się namierzyć firmę która produkuje zamienniki siłowników postanowiłem się podzielić z Wami ta informacją... :geek: Już wiecie że naprawiłem oryginalne siłowniki... :D :D , ale pomimo tego postanowiłem zakupić zestaw "zapasowy" :shock: . Oprócz tego że w ogóle bylem zdziwiony że jest coś takiego jak zamienniki to dodatkowo skusiła mnie cena (1600 za komplet w promocji ) a nie jak w ASO 3.600. Miałem trochę obawy ale odrazu powiem że warto było zaryzykować...
Muszę powiedzieć że pomimo ogromnej różnicy cenowej to samo działanie zamienników duzo lepsze niż oryginałów... Zarówno w kwestii otwierania - szybciej otwiera i płynnie hamuje
Jak i zamykania - klapa nie trzaska tak mocno jak w przypadku oryginałów...Otwieranie działa za każdym razem - zarówno z kokpitu , z kluczyka i ręczne..Sam produkt wykonany bardzo jakościowo..zaden chiński" szit.. a gość który się tym zajmuje naprawdę rzetelny - pomocny i wiarygodny!
Szczerze mówiąc oryginały poszły do pudełka bo już miałem dość zastanawiania się i wkur.... czy klapa się otworzy czy może znów "coś" .
Latam na zamiennikach i mam spokój :)

Jakby ktoś z Was miał już dość problemów związanych z tym mechanizmem i chciał skorzystać z mojej rekomendacji to z czystym sumieniem polecam firmę https://deffner.pl/

Pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020, o 13:38 przez Wiśnia WN, łącznie zmieniany 1 raz.
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: fabek »

Fajnie, ale manipulujesz w tym momencie, bo te zamienniki są produkowane w Chinach.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

fabek pisze: 17 cze 2020, o 05:03 Fajnie, ale manipulujesz w tym momencie, bo te zamienniki są produkowane w Chinach.
🤓

Generalnie to wszystko i fabryczne są z Chin .. :)
Bardziej chodziło mi o jakość wykonania funkcjonowanie i żywotność.. nie jest to tanie badziewie robione na kolanie ... Przetestowałem i uważam że akurat w tym przypadku chiński zamiennik jest na wyższym poziomie niż chiński oryginał :) ;)
Podzieliłem sie informacja...kto chce skorzysta..

Faktycznie manipulacja 😂
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: marioti »

Nie ważne czy z chin czy z ugandy :) skoro są ok i kosztują połowę tego co chce ASO za taką samą, a może i gorszą chińszczyznę.
Fajnie że jest alternatywa i tyle.
Wiśnia WN
Posty: 16
Rejestracja: 19 kwie 2020, o 19:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tom

Re: Klapa bagażnika-kombi

Post autor: Wiśnia WN »

marioti pisze: 17 cze 2020, o 18:02 Nie ważne czy z chin czy z ugandy :) skoro są ok i kosztują połowę tego co chce ASO za taką samą, a może i gorszą chińszczyznę.
Fajnie że jest alternatywa i tyle.
Hehe dokładnie Marioti 😁
dobrze prawisz...🤝💪✌️

Panowie... chodziło mi o to żeby podzielić się informacją z pozostałymi i skrócić męki jak ktoś z tym walczy... Sam za tym dość długo latałem.. wiem ile czasu zajęło naprawiane tego mechanizmu od podstaw.. samo szukanie rozwiązań..wertowanie w necie...wysyłanie maili.. przeglądanie aukcji żeby znaleźć odpowiednie części.. mnóstwo nieudanych prób zanim poskładałem to w działający komplet (oryginał)
Ile wtedy bym dał za wiadomość że istnieje inna alternatywa 😉😁😉😁

Co do jakosci samych zamienników to tak jak wspominałem miałem na myśli to że nie są robione na odwalanke i naprawdę dają radę ...
A forum chyba też po to jest żeby wymieniać się doświadczeniami i dojść do jakiegoś rozwiązania a nie na palę lecieć do ASO i wywalać kasę bez sensu... No chyba że ktoś tak lubi 😁

Pozdrawiam i życzę braku awarii 💪✌️
ODPOWIEDZ