WYDECH JAK W GOLFIE R

Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: sane »

Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego wydechu MSS Performance. Idealny na daily przy dzieciach i wieczorem na spot.
Zapraszam każdego chętnego do odsłuchu.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

sane pisze: 6 kwie 2022, o 20:44 Ja jestem bardzo zadowolony ze swojego wydechu MSS Performance. Idealny na daily przy dzieciach i wieczorem na spot.
Zapraszam każdego chętnego do odsłuchu.
Tylko pamiętaj, masz inny wydech. 1.8, bez 4x4. To co gra u Ciebie super i Ci wierzę ;) nie oznacza, że zagra w 2.0 4x4. Właśnie od początku do tego zmierzam, że jak ktoś szuka wydechu konkretnie do tego silnika w superbie, to musi niestety skupić się na użytkownikach z tym konkretnym autem.
Pamiętasz rozmawiałem z chłopakiem co robił w MSS Performance i go zwrócił, miał drona i buczenie w trasie, opisywał mi to.
Nie słyszałem tego wydechu na żywo u niego, więc nie będę oceniał, ale z drugiej strony jak było by wszystko ok to po cholerę miałby mi kłamać. Jak mi opisywał, to było identycznie wszystko jak u mnie na martecu ;) Ba teraz sobie wymyśliłem, że też inaczej może będzie w dsg6 a inaczej w dsq7(mimo 2.0 tsi), bo inne obroty będą podczas prędkości przelotowej ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

jimw pisze: 6 kwie 2022, o 13:52 Co ciekawe, kolega w L&K ma też środek z 7R i jego auto brzmi inaczej. Chociaż może nie jest to dziwne, bo ostatnio dowiedziałem się, że podobno soft ECU różni się w Sportline i L&K, więc i ciśnienie / przepływ spalin może być nieco inny...
Wiesz co, tak szczerze, nie chce mi się wierzyć, że soft jest inny w L&K niż w Sportline. Myślę, że fabryka pcha wszędzie z tym samym softem.
To, że auta inaczej z fabryki wychodzą to zawsze tak było, jeden wypluje więcej drugi mniej na hamowni, niekoniecznie na drodze się to odczuje ;)
ale nie sądzę, że to kwestia wersji.

Natomiast co do innego brzmienia wydechu potwierdzam. Każde auto może brzmieć trochę inaczej. Wpływ na to ma własnie dmuchanie, montaż.
Na swoim przykładzie mój również potrafi inaczej brzmieć, a to pod wpływem innego paliwa, a to pod wpływem innej temperatury zewnętrznej (jak temperatura inna, to może inaczej turbo dmuchać, mogą również rury w wydechu(ze względu na temperaturę) inaczej przekazywać dźwięk, może karoseria inaczej odbierać ten dźwięk. Temat odbieranego dźwięku to temat na doktorat, ale jest masa czynników zewnętrznych, które mają na niego wpływ. Oraz kwestia ucha jakie kto posiada ;) bo nie każdy może tą różnicę poczuć. Ja np jestem w stanie poczuć różnicę wygłuszenia w swoim aucie (dźwięków wchodzących do kabiny) przy zmianie temperatur i ciśnień, i doskonale słyszę, kiedy jest głośniej od drogi, od drzwi w zależności jaka jest temperatura czy ciśnienie zewnętrzne. Oczywiście nie robię z tego notatek, ale potrafię stwierdzić, że jest inaczej jeżdżąc codziennie tymi samymi drogami ;) Według testów producentów mat bitumicznych inaczej ,,zatrzymują" dzwięk w zależności od temperatury, to samo z gumami na kołach inaczej hałasują w zależności od temperatur, więc dam sobie rękę uciąć, ze to samo zjawisko jest i w rurach wydechowych.
Żeby było jeszcze ciekawiej, ciśnienie i temperatura powietrza (a także nasze ciśnienie) pozwala naszemu uchu inaczej ten dźwięk odbierać. Więc jak ktoś nie podchodzi do tego zero-jedynkowo, na zasadzie jest dzwięk, nie ma dźwieku, poważnie można doktorat napisać ;)
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: jimw »

orlik pisze: 7 kwie 2022, o 02:03
jimw pisze: 6 kwie 2022, o 13:52 Co ciekawe, kolega w L&K ma też środek z 7R i jego auto brzmi inaczej. Chociaż może nie jest to dziwne, bo ostatnio dowiedziałem się, że podobno soft ECU różni się w Sportline i L&K, więc i ciśnienie / przepływ spalin może być nieco inny...
Wiesz co, tak szczerze, nie chce mi się wierzyć, że soft jest inny w L&K niż w Sportline. Myślę, że fabryka pcha wszędzie z tym samym softem.
To, że auta inaczej z fabryki wychodzą to zawsze tak było, jeden wypluje więcej drugi mniej na hamowni, niekoniecznie na drodze się to odczuje ;)
ale nie sądzę, że to kwestia wersji.
Ręki sobie za to uciąć nie dam, ale tezę taką usłyszałem w rozmowie z jednym z polecanych na tym forum tunerów z pomorza...

Co reszty - temperatury, ciśnienia i innych czynników otoczenia wpływających na emisję oraz odbiór dźwięku - w pełni się zgadzam.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: sane »

orlik pisze: 7 kwie 2022, o 01:46 Pamiętasz rozmawiałem z chłopakiem co robił w MSS Performance i go zwrócił, miał drona i buczenie w trasie, opisywał mi to.
Pamiętam, zresztą nawet sam z nim rozmawiałem :)
Ale też z tego co wiem to jednostkowy przypadek niezadowolonego klienta na kilkanaście Superbów 2.0TSI 4x4 robionych w MSS. Nie mam podstaw, żeby mu nie wierzyć, ale wiem też, że zarówno w MSS Performance jak i w CS Łódź stwierdzili, że "trochę przesadza". Ale, tak jak to już tutaj zostało wspomniane, każdy ma inną percepcję.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Darku, pytanie czy posiadacze wydechu w MSS są dalej zadowoleni, po kilku miesiącach. Pytam zupełnie poważnie. Często gęsto każdy kto wsadzi nowy wydech jest zadowolony i podjarany, emocje opadają i jednak zaczynają się wymiany ;) znam dwie osoby z wydechem od Marteca, jedną od MG, też byli zadowoleni na samym początku, ohy i ahy na forach oraz w wiadomościach prywatnych, a obecnie wydechy sprzedane i jeżdżą z powrotem na seryjnych. :roll:
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: sane »

Tego nie wiem, ale oprócz swojego auta mam też kolegę w Wwa z Superbem Kombi 2.0TSI (z tym, że FWD) z pełnym aktywnym wydechem MSS. Nie ma absolutnie żadnych niepożądanych przegłosów, buczeń czy dronów, po prostu brzmi świetnie. Co ciekawe, jak miał downpipe Millteka to miał lekkie buczenie, a po wymianie downipe na MSS problem całkowicie ustąpił.
Wersji 4x4 na żywo żadnej nie słyszałem.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: maniek245 »

sane pisze: 8 kwie 2022, o 09:15 Tego nie wiem, ale oprócz swojego auta mam też kolegę w Wwa z Superbem Kombi 2.0TSI (z tym, że FWD) z pełnym aktywnym wydechem MSS. Nie ma absolutnie żadnych niepożądanych przegłosów, buczeń czy dronów, po prostu brzmi świetnie. Co ciekawe, jak miał downpipe Millteka to miał lekkie buczenie, a po wymianie downipe na MSS problem całkowicie ustąpił.
Wersji 4x4 na żywo żadnej nie słyszałem.
A czy mógłbyś nagrać coś z kabiny ??? spokojna jazda :) zobaczyć jak to się ma w realu :) byłbym wdzięczny
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Maniek, wiem, że się napaliłeś, ale zaufaj mi i szukaj nagrań od ludzi z 2.0 tsi 4x4. Wydech idzie inaczej przez most i haldex, i niekoniecznie będzie tak samo ;)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: sane »

maniek245 pisze: 11 kwie 2022, o 19:25A czy mógłbyś nagrać coś z kabiny ??? spokojna jazda :)
Nic nie usłyszysz, jest niewiele głośniej niż w serii...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: sane »

orlik pisze: 11 kwie 2022, o 23:59 Maniek, wiem, że się napaliłeś, ale zaufaj mi i szukaj nagrań od ludzi z 2.0 tsi 4x4. Wydech idzie inaczej przez most i haldex, i niekoniecznie będzie tak samo ;)
Michał, a czy Ty osobiście słyszałeś MSS Performance w 2.0TSI 4x4?
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Nie słyszałem, dlatego też chętnie posłucham ;) ale na litość boską, jak gość chce do 2.0TSI 4x4 to niech takie słucha i to najlepiej na żywo.
I wcale nie mówię, że MSS Performance nie zrobi tego dobrze oraz nie mam prawa oceniać czegoś czego nie widziałem i nie słuchałem ;)
Jedynie mogę stwierdzić, że mogą być różnice słuchając auta on innym silniku i napędzie ;)
Zawsze może zrobić, wydać kilka ładnych tysiaków, zostawić auto na kilka dni, a potem nam opowie i będzie inspiracją dla innych :D
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: maniek245 »

orlik pisze: 11 kwie 2022, o 23:59 Maniek, wiem, że się napaliłeś, ale zaufaj mi i szukaj nagrań od ludzi z 2.0 tsi 4x4. Wydech idzie inaczej przez most i haldex, i niekoniecznie będzie tak samo ;)
Spokojnie :D :D :D To napalenie na chłodno już 2 lata :D :D chciałem tylko zobaczyć jak to mniej więcej jest :) zdaję sobie sprawę że w 4x4 będzie inaczej niż FWD :) nawet między kombi a liftbekiem ( takie spolszczenie ;) ) będzie różnica .
Awatar użytkownika
TMA72
Posty: 99
Rejestracja: 11 kwie 2022, o 11:48
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 246KM/480NM
Lokalizacja:

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: TMA72 »

Myślę że np. ZASTEC Tuning by ogarnął, różne fajne rzeczy z wydechami na zamówienie pod model u nich widziałem i dali radę, napisz, zapytaj....niby oldboy ale daje radę.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: sane »

maniek245 pisze: 12 kwie 2022, o 20:04nawet między kombi a liftbekiem ( takie spolszczenie ;) ) będzie różnica .
Oczywiście, że tak, po kombi inaczej się dźwięk rozchodzi.

I jeszcze jedna sprawa, o której nikt nie pisze - jeżeli mówimy o aucie po modach (i to nawet załóźmy dla uproszczenia te same sprężarki i te same wydechy), to na dźwięk wpływa też strojenie. Jeden tuner inaczej zmienne fazy, doładowanie, zapłon, a drugi inaczej, a to wszystko ma duże znaczenie dla dźwięku.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ