WYDECH JAK W GOLFIE R

Awatar użytkownika
Superb0791
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2020, o 11:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Mateusz

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: Superb0791 »

Dostalem 4500za wydech srodek i puchy jest ok?
Awatar użytkownika
johny07z
Posty: 28
Rejestracja: 10 lis 2020, o 21:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Nettetal DE

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: johny07z »

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Różnica w kosztach między stage 1 vs. stage 2 przemawia za pierwszą opcją. Jednakże jak kogoś stać na tę drugą, to często po stg1 robi stg2 i żałuje, że nie zrobił tego wcześniej. Przeanalizuj to sobie.
Każdy to powie, że Skoda zwalnia na seryjnym zestawie hamulcowym, a zatrzymuje się dopiero na poprawionym. Wiadomo, że dobra tarcza i klocek poprawią co nieco właściwości, ale to nie to samo, co większa siła hamowania dzięki zwiększeniu np. zacisków. Najprostsza opcja to zaciski Porsche Macan na seryjny rozmiar tarczy.
Awatar użytkownika
Superb0791
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2020, o 11:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Mateusz

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: Superb0791 »

A jak wydech w martec zrobie to gdzie pozniej na reszte uderzyc? Bo gdzie indziej nie daja chyba aktywnego wydechu
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: Kuster »

Rob cały wydech od poczatku do konca
Koszta niewiele większe a jak będziesz miał pomysły i apetyt na więcej to już przynajmniej jedno będzie zrobione
Ja miałem tłumiki od MarTec i byłem mega zadowolony
Jakość na najwyższym poziomie

Jak się z nim dogadasz to zrobi Ci wydech bez klapek a będzie cichy w trasie i fajnie "pierdzacy" przy zmianach biegów
Zresztą te popcorny z wydechu to też kwestia ustawień w programie :)

MarTec z tego co kojarzę jest w Łodzi czy gdzieś w okolicy
Tam też jest CompSport jak się nie mylę albo szukaj czegoś dobrego we Wrocku
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Z wydechem, żebyś się nie zdziwił, że będzie za głośno :) bardzo ciężko trafić żeby było dobrze w superbie 2.0tsi, albo żeby nie rezonowało.
Jak robisz stage1 - środek must have, najtaniej od golfa R albo superba 272 ;) są takie same.
Jak robisz stage2 - środek must have i DP.

Żeby osiągnąć sportowe rasowe brzmienie, trzeba wymienić końcowe. Jednak nastaw się psychicznie, że nie będzie to łatwa droga i to obojętnie z jakiej firmy kupisz. Wielu z nas już wygłuszało auto, robiło jakieś zmiany w wydechu, albo całkowicie ściągało, sprzedawało dalej i przechodziło z powrotem do seryjnego. Ja sam, żeby dojść do akceptowanego przeze mnie poziomu głośności, mam złożony wydech z każdej innej firmy ;) DP MG, Środek przelotowy 3 cale Miltek, końcowe z klapką na pilota Martec. Do tego wygłuszone auto.

Nie straszę, tylko ostrzegam z doświadczenia swojego jak i innych :) mnie trochę nerwów to kosztowało, pieniędzy dodatkowych zresztą też ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Kuster, przepraszam, ale skończ pierdolić ;) nie robiłeś wydechu do superba 2.0tsi w martecu tylko do jakiegoś innego auta. Nie ma co porównywać.
Jakość wykonania ok, ale od Martecu jest cholernie głośno do 2.0tsi. Po krótkim czasie w trasie wręcz męczące, a do tego rezonuje. Wiem, miałem/mam dalej. Do tego znam już kilka osób, które tego wydechu się pozbyło, a jeżeli nie, to są sadomasochistami jeżdżącymi głównie po mieście i wieku 20 kilku lat ;) o wydechach całych z MG podobne opinie, nie dość, że droższe to też znam przypadki ściągania.
Uwierzcie mi, to nie jest takie hop siup ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Superb0791 pisze: 31 mar 2022, o 11:13 A jak wydech w martec zrobie to gdzie pozniej na reszte uderzyc? Bo gdzie indziej nie daja chyba aktywnego wydechu
CompSport Łódź, chyba że masz bliżej do Krakowa to CompSport Kraków. Sam mam ich soft na stage2+, co prawda robiony w Krakowie, ale softy wszędzie mają takie same. Nie jest tanio w porównaniu do innych, ale warto. U mnie już ponad 15tysięcy zrobione na powyższym stagu i zero problemów, żadnych błędów w silniku albo skrzyni (a skanuję auto przynajmniej raz w tygodniu).
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: mario789 »

Orlik i Piramida to znawcy tematu stage 2 także tutaj zdałbym się na ich wiedzę 😁

Ja od siebie dorzucę, ze jeśli budżet i apetyt Ci pozwalają to pomyśl jeszcze nad oil catch tankiem do kury - ta dodatkowa pompa oleju się przydaje. Z tego co kojarzę w CS w Łodzi na stage 2 to bodajże obowiązkowy punkt programu
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

mario789 pisze: 31 mar 2022, o 12:33 Z tego co kojarzę w CS w Łodzi na stage 2 to bodajże obowiązkowy punkt programu
Na pewno przy stage2+ (450KM/550Nm) jest to obowiązkowe. Możliwe, że przy stage2 już też, ale szczerze nie wiem jak jest teraz, bo kiedyś nie było ;)
Co nie zmienia faktu, że nie zaszkodzi ;)
Awatar użytkownika
KriSSo
Posty: 287
Rejestracja: 1 paź 2011, o 21:31
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: Inny
Aktualnie: 310 KM / 400 Nm
Imię: Kriss
Lokalizacja: ZS

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: KriSSo »

mario789 pisze: 31 mar 2022, o 12:33 pomyśl jeszcze nad oil catch tankiem do kury - ta dodatkowa pompa oleju się przydaje.
To nie jest żadna dodatkowa pompa oleju, Skąd takie informacje? :ugeek: To wydajniejsza odma (odpowietrzenie skrzyni korbowej), z separatorem.
Golf Variant mk7.5
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

Swoją drogą, pompę oleju też polecają zmienić ;) Piotr coś tam więcej wie, bo rozmawiał na ten temat ostatnio ;)
Awatar użytkownika
Superb0791
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2020, o 11:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Mateusz

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: Superb0791 »

Mo wlasnie mi zalezy na tym zeby na zamknietych klapach bylo cicho , bo mlody ma 6 miesiecy a nad morze sie wybieram w tym roku 🤣no i chcialbym dojechac 😅 Orlik to teraz niezle pomieszales 🙈myslalem zeby zrobic srodkowy i koncowe w martec . no ale teraz to juz nie wiem czy nie bedzie za glosno . a w compsporcie chuba klapek nie daja to nie bedzie glosnoej jak w martecu? Z tego co gadali to w cs w lodzi wydech jest u nich po przeróbce 10-15proc gloaniej niz w serii ale i tak ciszej nisz w rs3 czy g- erce
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: Kuster »

Orlik uraziłeś mnie teraz
Nie ma żadnego pierdolenia
Podstawowe pytanie to Marek zrobił Ci końcowe tłumiki przelotowe czy komorowe?
Mam kumpla z Golfem GTi co przerabiał cały wydech MG oraz Remusa
Moim zdaniem (I wielu innych) Remus brzmi lepiej bo tylny jest komorowy ale mniej restrykcyjny
Zaś MG pierdzi bo jest przelotowy

Kolega z pracy od mojej żony ma Octavię 3 RS i też mial komplet z MG który był za to buczacy
Zmienił tłumiki na komorowe i teraz fajnie podpierduje


Kiedyś nie było klapek i jakoś dało się zrobić fajny wydech na co dzień
A jak jeszcze komuś coś nie pasuje to może zlecić mu wykonanie TwinLoopa na wzór tłumików z Hondy S2000
https://farm8.staticflickr.com/7078/736 ... 33bd_o.jpg
Będzie za cicho to wstawka UK-MOD
https://www.kingmotorsports.com/blog/po ... xhaust-Mod
I powinno lepiej gadać :P
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: jimw »

Są gusta i guściki. Miałem u siebie zrobiony wydech pod 400+ (DP, sportowy KAT, rezonator zamiast środkowego) - wykonawca wydechu i tuner, który stroił mi potem auto, twierdzili, że jest spoko cicho, a ja na tym jeździć nie dałem rady.

Wróciłem do serii, tylko podmieniłem środek na ten z Golfa 7R. Marzenia o 400+ koniach poszły w piach, trzeba się było zadowolić stage1, ale przynajmniej auto przestało być mordęgą.

Z wydechem niestety jest tak, że dla jednego będzie dany wydech ok, a dla drugiego kompletnie nieakceptowalny. Nie ma reguły i najczęściej jest to robienie metodą prób i błędów aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu...
Dlatego doskonale rozumiem orlika, bo dojście do wydechu, który będzie pasował akustycznie na cacy może być drogą przez mękę.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: WYDECH JAK W GOLFIE R

Post autor: orlik »

jimw pisze: 31 mar 2022, o 20:16 Są gusta i guściki. Miałem u siebie zrobiony wydech pod 400+ (DP, sportowy KAT, rezonator zamiast środkowego) - wykonawca wydechu i tuner, który stroił mi potem auto, twierdzili, że jest spoko cicho, a ja na tym jeździć nie dałem rady.
Sam napisałeś, że miałeś tylko DP, sportowy kat, rezonator zamiast środkowego. Teraz sobie wyobraź jeszcze końcowe ;) Uwierz, że one dopiero dają w palnik ;) Na moich seryjnych końcowych w 272 (w 272 są jeszcze cichsze niż stare 280), gdybym zrobił tylko DP ze sportowym katem to było by praktycznie jak w serii ;) Już wiele się nasłuchałem wydechów w 2.0tsi oraz z wieloma właścicielami rozmawiałem, i po za mną i Piramidą mało nas zostało z całym wydechem od początku do końca :lol: :lol: :lol: Większość pojeździła i wróciła do serii ;) ewentualnie tylko zostawiając DP ze sportowym katem w związku z podniesioną mocą (do 450KM, końcowych nie trzeba ruszać).
ODPOWIEDZ