Android Auto - bez kabla

Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Kasper »

siemi1 pisze: 31 paź 2022, o 12:42 No i bangla jak trzeba :) fajnie ze mimo mapy na VC to pokazuje strzałki manewrow z google maps na VC na boku :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka



Obrazek
No a teraz już AA juz Google map nie pokazuje....wylecialo
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: siemi1 »

U mnie wszytko dzis bangla, mam najnowsza bete.

Nie idzie mi tylko zainstslować Fermaty:/ kiedys kilka mies temu mialm ale po jakiejs aktualizacji juz mi przestalo dział@ć, nie pokazuje jej do wyboru do wyswietlenia na AA mimo iż miałem zainstslowaną.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
art00
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2022, o 13:41
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: art00 »

Jak udało Ci się wyświetlać mapę na VC? Jakieś dodatkowe ustawienia motywu robiłeś?
Przy okazji mam pytanie do AA przez Wifi - u mnie działa to troche dziwnie, bo łączy się bezprzewodowo, ale telefon wtedy pokazuje że ma Wifi bez internetu (bo wjeżdza tam ten hotspot skodowy do którego trzeba się zalogować). Czy to zawsze tak działa? W tym przypadku mój telefon trochę głupieje i myśli że nie ma internetu (bo ma wifi, więc olewa lte)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: orlik »

Ta mapa na VC to jest orginalna navi, a na srodku google.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: siemi1 »

Dokładnie jedyne co to AA daje mozliwosc taką ze pokazuje strzałka jak jechać na VC z nazwami ulic i odległościami co jest spoko. Tj jak wyświetlanie albumów ze SpotifyObrazek


Co do WiFi to nie wim ja nie łączyłem jakos specjalnie tel ze hotspotem Skody z radia tylko polaczylem po BT wlaczylem w tel WiFi i po prostu pojawila sie opcja bezprzewodowego. Dobre pytanie czy wtedy net mam z sieci czy od skody...
Tel mam podpiety pod ladowarke z zapalniczki ze y sie nie probowal po kablu laczyc bo potem jka potrzebuje go rozlaczyc to wariowal a tak to w kazdej chwili moge odlaczyc ladowanie a AA ciagle jest uruchomione.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka


Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
EKOU
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2022, o 11:57
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Łukasz

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: EKOU »

Mam Skodę Superb III FL. Android auto po kablu działa elegancko, ale w żaden sposób nie mogę uruchomić bezprzewodowo. Myślałem że to wina telefonu (wcześniej miałem Samsunga S10, a teraz mam Samsunga s23), ale po różnych perypetiach i różnych podejściach nadal nie wiem jak uruchomić bezprzewodowo...
Czy ktoś mógłby mi pomóc z jakiejś okolicy kraju, bo dużo jeżdżę po kraju i ewentualnie moglibyśmy się spotkać.
Interfejsem diagnostycznym OBD Eleven sprawdzałem w adaptacji i mam uruchomiony Android auto czyli Google coś tam i Apple carplay...
Teoretycznie powinno działać, ale praktycznie nie działa...
:(
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: siemi1 »

BT,WIFi włączone, mozesz wejść w opcje programisty AA i tam jeszcze wymusić sprawdzałeś z innym telefonem? Masz najnowsza wersje AAm ściągnąć mozesz ew z Apkmirror.com
Najważniejsze aby tel najpierw byl podłączony z radiem po BT.
Ja ma jak na foto. Na Yt znajdziesz jak wejść w ust. programistyObrazekObrazek

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 691
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: rowerek »

EKOU pisze:Teoretycznie powinno działać, ale praktycznie nie działa...
:(
Zależy od rocznika. Bezprzewodowy Android Auto / CarPlay wszedł w SIII od 2021 roku. Jeżeli masz wcześniejszy rocznik, to tylko kabel.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: komoornik »

Tak doprecyzowując to bezprzewodowy AA jest tylko w MIB3 który faktycznie nie pojawił w ramach liftingu a chwilę później.
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: HansHawk »

CarLinkit 5.0 2 Air jest dostępny w promo na allegro po 164,99 zł.
Polecam, działa genialnie.
Szkoda, że przepłaciłem pół roku temu.
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

HansHawk pisze: 20 lis 2023, o 12:47 CarLinkit 5.0 2 Air jest dostępny w promo na allegro po 164,99 zł.
Polecam, działa genialnie.
Szkoda, że przepłaciłem pół roku temu.
Kupiłem, łączy się jak chce. Jeśli już się uda to po pierwszej zmianie aplikacji zawiesza się na amen. Na kablu śmiga bez zająknięcia. Myślałem, że trafiłem felerny egzemplarz, ale to już drugi i nadal to samo
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2347
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: siemi1 »

https://www.pepper.pl/promocje/bezprzew ... uto-757447

Tutaj niemtorzy polcaja polowe tansze rozwiazanie teraz w promce.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: HansHawk »

Pieczar155 pisze: 26 lis 2023, o 20:37
HansHawk pisze: 20 lis 2023, o 12:47 CarLinkit 5.0 2 Air jest dostępny w promo na allegro po 164,99 zł.
Polecam, działa genialnie.
Szkoda, że przepłaciłem pół roku temu.
Kupiłem, łączy się jak chce. Jeśli już się uda to po pierwszej zmianie aplikacji zawiesza się na amen. Na kablu śmiga bez zająknięcia. Myślałem, że trafiłem felerny egzemplarz, ale to już drugi i nadal to samo
Coś Kolega robi nie tak:
1. Sprawdzić czy telefon nie łączy się jednocześnie sam z autem (rozparować połączenie BT telefonu z samochodem) - Skoda ma się łączyć z Autolink, a nie z telefonem + pamiętajmy limicie jednoczesnych połączeń BT w telefonie: np. sparowany smartwatch, BT Skody, CarLinkit - to już 3 połączenia!
2. Sparować z Autokit po BT.
3. Jeśli funkcja BT nie połączy automatycznie z WiFi Direct Autokit - połączyć manualnie, hasło do sieci: 12345678
- bez połączenia WiFi Direct posiadanie CarLinkit 5.0 2 Air nie ma sensu :D
4. Wejść w ustawienia CarlLinkit przez stronę 192.168.50.2 - przy wyłączonym BT i włączoną manualnie siecią WiFi Direct: Autolink (inaczej się nie połączy)
Zmienić transmisję WiFi na 5 GHz (jeśli telefon ją obsługuje, zakładam że tak).
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

HansHawk pisze: 29 lis 2023, o 07:14
Pieczar155 pisze: 26 lis 2023, o 20:37
HansHawk pisze: 20 lis 2023, o 12:47 CarLinkit 5.0 2 Air jest dostępny w promo na allegro po 164,99 zł.
Polecam, działa genialnie.
Szkoda, że przepłaciłem pół roku temu.
Kupiłem, łączy się jak chce. Jeśli już się uda to po pierwszej zmianie aplikacji zawiesza się na amen. Na kablu śmiga bez zająknięcia. Myślałem, że trafiłem felerny egzemplarz, ale to już drugi i nadal to samo
Coś Kolega robi nie tak:
1. Sprawdzić czy telefon nie łączy się jednocześnie sam z autem (rozparować połączenie BT telefonu z samochodem) - Skoda ma się łączyć z Autolink, a nie z telefonem + pamiętajmy limicie jednoczesnych połączeń BT w telefonie: np. sparowany smartwatch, BT Skody, CarLinkit - to już 3 połączenia!
2. Sparować z Autokit po BT.
3. Jeśli funkcja BT nie połączy automatycznie z WiFi Direct Autokit - połączyć manualnie, hasło do sieci: 12345678
- bez połączenia WiFi Direct posiadanie CarLinkit 5.0 2 Air nie ma sensu :D
4. Wejść w ustawienia CarlLinkit przez stronę 192.168.50.2 - przy wyłączonym BT i włączoną manualnie siecią WiFi Direct: Autolink (inaczej się nie połączy)
Zmienić transmisję WiFi na 5 GHz (jeśli telefon ją obsługuje, zakładam że tak).
Cóż, może faktycznie, ale praktycznie nic z tego co kolega pisze się nie zgadza:
1. Skoda nie chce się łączyć po BT z Carlinkiem.
2. Telefon owszem paruje.
3. WiFi Direct nawet nie widzi urządzenia, mogę się łączyć jedynie przez zwyczajne WiFi.
4. W ustawienia wejdę jedynie jak połączę się po WiFi jakbym łączył się z internetem, którego wtedy nie mam bo telefon nie chce użyć transmisji danych.

Może to kwestia telefonu, będę jeszcze próbował połączyć się telefonem narzeczonej i zobaczyć czy jest jakaś różnica
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: HansHawk »

Jakie radio w aucie? Jaki telefon?
WiFi Direct to połączenie bezpośrednie między dwoma urządzeniami. Zazwyczaj telefony sugerują odrzucenie takiego połączenia, bo urządzenie z którym się łączymy "nie ma połączenia z Internetem", pojawia się komunikat z zapytaniem, czy łączyć nadal mimo to? Trzeba zaznaczyć tip "zawsze" i kliknąć TAK. Może być tak, że Kolega w swoim telefonie ma gdzieś zapisane ustawienie, żeby zawsze odrzucać takie połączenie.
Ale kluczem do połączenia jest protokół BT. Bo to on wymusza następnie połączenie przez WiFi Direct z urządzeniem, nawet jeśli tego nie widać.

Napisał Kolega, że udaje się wejść do ustawień urządzenia, rozumiem, że przez stronę 192.168.50.2.
Niech Kolega wrzuci screena z ustawień oraz wersję firmware.
Znalazłem informację w necie, żeby nie korzystać przy tym z przeglądarki Chrome, bo są z nią problemy - i faktycznie, ostatnio nie dało się pobrać aktualizacji przez Chrome.

Czasem przejście przez konfigurację może sprawiać problemy, ale warto - bo urządzenie działa naprawdę genialnie, a opóźnienia wynoszą zaledwie 500ms, a co za tym idzie, są praktycznie niezauważalne.

Polecam przeczytać:https://carlinkitcarplay.com/blogs/wire ... d-settings w całości.
ODPOWIEDZ