Wymiana fabrycznego radia

Trytytka
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2020, o 07:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Wymiana fabrycznego radia

Post autor: Trytytka »

Witam.

Chcę wymienić fabryczne radio 2DIN z SS1 (MFD) na model Sony XAV3005. Mam jednak problem z wyszukaniem informacji w internecie na temat wymiany.
Czy będę potrzebować przejściówki do podpięcia nowego radia do kabli w aucie i do sterowania w kierownicy? Czy będę musiał dokupić ramkę mocująca i nową kieszeń? Czy będzie możliwość podłączenia tego nowego radia do zmieniali płyt z bagażnika?
Może są już gdzieś gotowe poradniki?

Uprzedzę, że szukałem o tym informacji i na tym forum, ale większość starych linków i zdjęć nie działa.

Byłbym wdzięczny na odpowiedzi.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Wymiana fabrycznego radia

Post autor: OuTchOrN »

Siemka, widze wlasnie ze moje foty przepadly.

A wiec tak, jezeli masz obecnie radio 2 din, to zadnej ramki nie potrzebujesz. Oryginalne przewody, ktore dochodza do radia maja wtyczke ISO. Wiec jezeli nowe radio nie ma zandej chinskiej wtyczki, nie musisz nic przerabiac.

Wiekszosc urzadzen posiada wejscie antenowe na bolec - oryginalna wtyczka w VW jest taka plaska.
tutaj owa przejsciowka:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/redu ... 31203.html

Zmieniarki plyt nie podlaczysz - odpusc
Jezeli chodzi o sterowanie z kierownicy, potrzebujesz do niego tzw CAN-Decoder - najlepiej szukaj radia, gdzie otrzymasz to urzadzenie w zestawie. Bez tego Decodera sterowania z kierownicy nie uruchomisz.
FIS - jezeli masz, to na 99% nie podlczasz zadnego zamiennika pod wyswietlacz w liczniku. Pisze na 99% bo spotkalem sie raz z opisem na jakims forum, ze komus sie to udalo - nie znam szczegolow.
JarByd
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2020, o 09:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jarek

Re: Wymiana fabrycznego radia

Post autor: JarByd »

Podłączę się pod temat. W moim S1 było radio 1 din a pod spodem szuflada. Znajomemu zostało radio oryginalne z superba z nawigacją MFD. Problem w tym, że po podłączeniu nie działają przyciski w kierownicy i górna część wyświetlacza przy zegarach.
ODPOWIEDZ