Zapach benzyny

Pucek_33
Posty: 55
Rejestracja: 5 paź 2019, o 15:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 227KM i 300nm
Imię: Grzegorz

Zapach benzyny

Post autor: Pucek_33 »

Witam jak w temacie dzis po przyjezdzie do pracy poczulem zapach paliwa przy wlewie paliwa, dosc mocy a tankowany byl 2 tygodnie temu wiec, rozlane paliwo odpada. Po odkreceniu korka wlewu paliwantak jak by zassalo powietrze do baku, a na obwodze gwintu korka bylo widac delikatnie zapocenie paliwa. Ktos mial podobna sytuacje/ usterke. Z gory dziekuje za jakies informacje:)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zapach benzyny

Post autor: Enriquez »

Też kiedyś mi się wydawało, że śmierdzi benzyną stojąc w garażu przy wlewie. Ale nic nie znalazłem. Śmierdziało jakiś czas, ale mu przeszło. Nie wiem co to mogło być.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Zapach benzyny

Post autor: blaster7 »

Mam to samo, co podjadę i wyjdę czuje benzynę...
blaster7
Posty: 44
Rejestracja: 7 mar 2019, o 22:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Krzysztof

Re: Zapach benzyny

Post autor: blaster7 »

Wg mnie znalazłem... Miałem wyciek z silnika oddałem auto do serwisu kapał olej z filtra oleju.. robili to 3 razy potem się okazało że to z odmy ...coś zrobili przestało lac...to było 1.5 roku temu...jadac w trasę miesiąc temu przeglądałem auto i zauwazylem wysunięty zawor zwrotny odmy w pokrywie zaworów wcisnolem go
i znowu cieknie olej....oglądam odmy i okazało się że dolna odma ma uwalony króciec i wypluwa tam olej. Gnoje w serwisie nie chcąc wymieniać uszkodzonej odmy na gwarancji wyciągnęli zawor... Notabene Skoda Auto Noma w TG. wężyk z odmy idzie do góry i z niego czuc tez paliwo ....
ODPOWIEDZ