Listwa na progowa

derk13
Posty: 54
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 07:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Listwa na progowa

Post autor: derk13 »

Wczoraj odkleiła mi się listwa progowa, prawy tył . Listwa była już wcześniej ponownie przyklejona na taśmę dwustronną, ale ten sposób nie zdaje egzaminu . Przednia także była w ten sposób przyklejona i widzę że nie trzyma tak jak powinna .
Być może to wina doboru nieodpowiedniej taśmy . Zastanawiam się czy listwę nie przykleić na klej i ewentualnie jaki ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Listwa na progowa

Post autor: marioti »

miałem problem z uszczelką zgarniającą w innym aucie (stare rozwiązanie, gdzie uszczelka nad drzwiami, nie jest elementem drzwi, a jest osobno klejona do nadwozia) testowałem 4-ry różne taśmy, dwie marketowe, i dwie jakieś polecane. Za każdym razem po jakimś czasie stara stwardniała nieco już uszczelka, odklejała się od nadwozia. Potem kupiłem jeszcze jedną polecaną na forach taśmę 3M VHB 5962 akrylowa i... uszczelka trzyma do dziś - będzie jakieś 3-lata.
Ewentualnie kup silikon szklarski. Też bardzo spoko jest
Najważniejsze to jednak dobre przygotowanie obu powierzchni. Benzyna ekstrakcyjna i ewentualnie alkohol izopropylowy.
jaris
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2019, o 20:19
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Listwa na progowa

Post autor: jaris »

Taśma dwustronne tessa: w jednym aucie przyklejałem listwę boczną (nie do końca prostą), w superbie progową (lewy tył - chyba pierwsze klejenie, odeszła od wielkiego upału). Taśma trzyma jak zła. 3M polecał mi kolega, który robi reklamy.
ODPOWIEDZ