EPC + tempomat

Ozzy
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2020, o 18:54
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

EPC + tempomat

Post autor: Ozzy »

Witam. Pytam z ciekawości bo i tak pewnie trzeba będzie podpiąć się pod komputer, co to za przypadłość: jadę A1 trochę szybciej niż dozwoloną prędkością, na tempomacie aż tu nagle wyskakuje EPC, auto traci nieco mocy, a może więcej niż nieco. Na desce wyskakuje (w miejscu licznika totalnego przebiegu) jakieś ostrzeżenie w kształcie tempomatu z wykrzyknikiem). Po kilku km postój na kawę. Po ponownym włączeniu silnika niby nic, tempomat działa, ja nadal trochę szybciej niż można jadę po trasie. Kończę dzień z 460 km po trasie. Co to k...a było? Aha, dziś zaczynam urlop więc trochę mnie to irytuje że coś mi wyskakuje a nie wiem co. Moja poprzednia skoda (octavia 1, AUM 1.8T) mimo swojego wieku i przebiegu nigdy mnie czymś takim nie uraczyła.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: EPC + tempomat

Post autor: Elninjo »

Mam to samo w Arteonie 2.0 TDI 190 KM, 4x4...
W OBD 11 doczytałem, że to problem turbo...
Szykuję sie do odwiedzin w ASO by poszukali co się dzieje...

Dane z forum Arteona:

Pacjent: Arteon 2.0 TDI, 190 KM, 4x4 Przebieg ~40000 km...

Co jakiś czas wyskakuje błąd EPC co powoduje wyłączenie turbo i co ciekawe wyłącza ACC...

Błąd kasuję OBD11 i jest GIT... Na jakieś 5000 km włączył się 3-4 razy...

Najczęściej występuje jak jadę na ACC z prędkością ~60 km/h i zaczynam mocno przyspieszać...

Miał ktoś taki przypadek? Waham się czy dawać do serwisu przed urlopem czy zdążą cokolwiek zrobić i pozwolą jechać w trasę.
Ozzy
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2020, o 18:54
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: EPC + tempomat

Post autor: Ozzy »

No to nie wygląda to optymistycznie...w kontekście możliwego problemu z turbo (które było wymieniane podczas gwarancji).

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: EPC + tempomat

Post autor: Elninjo »

Jakoś w przyszłym tygodniu postaram się umówić w ASO to dam znać co powiedzą i wymyślą...
Nie wiem czy to nie jest wina skrzyni, która zamulając (powszechna opinia o DSG w VAG) powoduje, że rozjeżdżają się zakresy przyśpieszenia i powoduje to błąd EPC...
Ozzy
Posty: 10
Rejestracja: 9 sie 2020, o 18:54
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: EPC + tempomat

Post autor: Ozzy »

Ja z kolei liczę że będę dalej jeździł i aż do zmiany auta nic nie będę z tym musiał robić :-) A tak serio daj znać co powiedzą w ASO.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ