[S3, 3V3, Superb MK3 Liftback] Elektryczny siłownik klapy bagażnika

Coprax
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2023, o 03:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3, 3V3, Superb MK3 Liftback] Elektryczny siłownik klapy bagażnika

Post autor: Coprax »

Witam miałem takie same problemy. Tzn. Ma początku otwierała się do połowy i sygnał dźwiękowy. Potem przestała się wogole podnosić. Z obdeleven odczytałem błąd czujnika Hala. siłownik nr1. Okazało się że dwa przewody się załamały. Niestety zaim to odkryłem zamowielm siłownik na AUTODOC działał bez zarzutu co prawda 760zl nie moje ale zamiennik jest skonstruowany lepiej niż oryginalny. Ma. Dziurki jeśli pada woda moze swobodnie wypłynąć z niego.
Załączniki
IMG-20230103-WA0002.jpg
IMG-20230103-WA0006.jpg
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3, 3V3, Superb MK3 Liftback] Elektryczny siłownik klapy bagażnika

Post autor: skipper »

skipper pisze: 17 sty 2023, o 17:29 mam ten sam problem co autor tematu,
klapa zatrzymuje się w połowie, dalej trzeba ręcznie podnieść,
potem czasami zamknie się z przycisku ale częściej przycisk nie działa i trzeba ręcznie zamknąć,
nie zawsze też dociąga do końca.
Myślicie, że to zamek klapy do wymiany?
u mnie okazało się, że zamek był do wymiany,
on ma jakieś dwa stopnie i jeden z nich nie działał i sterownik głupiał,
po wymianie zamka klapa się zamyka i otwiera elegancko,
całe szczęście, że nie siłowniki :)
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Beton14
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2021, o 08:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: JAROSŁAW
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: [S3, 3V3, Superb MK3 Liftback] Elektryczny siłownik klapy bagażnika

Post autor: Beton14 »

Coprax pisze: 24 sty 2023, o 03:41 Witam miałem takie same problemy. Tzn. Ma początku otwierała się do połowy i sygnał dźwiękowy. Potem przestała się wogole podnosić. Z obdeleven odczytałem błąd czujnika Hala. siłownik nr1. Okazało się że dwa przewody się załamały. Niestety zaim to odkryłem zamowielm siłownik na AUTODOC działał bez zarzutu co prawda 760zl nie moje ale zamiennik jest skonstruowany lepiej niż oryginalny. Ma. Dziurki jeśli pada woda moze swobodnie wypłynąć z niego.
Witam, dobrze że wpadłem na Twoj post, bo u mnie stało się dokładnie to samo. Już miałem zamawiać nowe amortyzatory ale okazało się że pękł jeden kabelek, zielony. Na razie go zesztukowałem. Pewnie za jakiś czas pęknie kolejny bo wszystkie wyglądają nieciekawie. Najlepiej chyba je wyjąć i zreanimować. Może ktoś podpowie jak się dostać do kostki, żeby je odpiąć, bo nie chce czegoś połamać.
Cornholio
Posty: 16
Rejestracja: 4 gru 2017, o 20:47
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3, 3V3, Superb MK3 Liftback] Elektryczny siłownik klapy bagażnika

Post autor: Cornholio »

Beton14 pisze: 3 mar 2023, o 15:12 ... Najlepiej chyba je wyjąć i zreanimować. Może ktoś podpowie jak się dostać do kostki, żeby je odpiąć, bo nie chce czegoś połamać.
Trzeba zdjąć osłonkę na ostatnim słupku i wtedy masz na wierzchu konektory. Odpinasz dwie wtyczki (albo jedną, zależy jaki masz model siłowników) i możesz wyciągnąć kable przez przepust. A ja mam pytanie z trochę innej beczki. Który siłownik do siłownik nr. 2. Lewy, czy prawy?
krzyhh78
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2023, o 16:27
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3, 3V3, Superb MK3 Liftback] Elektryczny siłownik klapy bagażnika

Post autor: krzyhh78 »

Mam prośbę, wymieniał ktoś zamek z dociągiem w liftbacku, czy po wymianie trzeba kasować jakieś błędy? I jeszcze jedno- jak montowana jest tapicerka klapy bagaznika ? Dzięki
ODPOWIEDZ