Isofix przód

kamitel
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2020, o 18:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Isofix przód

Post autor: kamitel »

Cześć,
Domontowałem w warsztacie isofix do fotela pasażera i ktoś kto ma zamontowany oryginalnie może potwierdzić jak to powinno wyglądać? Proszę o podesłanie zdjęcia z przodu i tyłu fotela.
Sdss
Posty: 538
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Isofix przód

Post autor: Sdss »

W siedzisku masz uszy dwa. Takie czarne metalowe grube druty 😁
kamitel
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2020, o 18:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Isofix przód

Post autor: kamitel »

A z tyłu jest widoczny ten element czy jest pod tapicerką siedzenia?
adamshimself
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: CZN

Re: Isofix przód

Post autor: adamshimself »

Pod tapicerką.
Sdss
Posty: 538
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Isofix przód

Post autor: Sdss »

kamitel pisze: 29 wrz 2020, o 06:05 A z tyłu jest widoczny ten element czy jest pod tapicerką siedzenia?
Jest w plastikowej obudowie, po wyjęciu zaślepki widać.
kamitel
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2020, o 18:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Isofix przód

Post autor: kamitel »

A czy może ktoś podesłać zdjęcie jak wygląda ten montaż z tyłu fotela?
adimas10
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Isofix przód

Post autor: adimas10 »

Podbiję trochę temat, czy ktoś w ostatnim czasie doposażał auto o isofix z przodu na fotelu pasażera i jest mi w stanie powiedzieć z jakim wydatkiem trzeba się liczyć?
Mile widziane również zdjęcia jak to wygląda po takim montażu "nie od nowości".
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Isofix przód

Post autor: piotr26 »

Chciałem to zrobić, gdy rozważałem auto używane, nie nowe. Koszt w ASO około 900 zł w2019r, z czego około 300 części a reszta robiocizna jeżli dobrze pamiętam ( nie mogę znaleźć wyceny ). Zdjęć nie mam, bo kupiłem nowe auto z fabrycznie zamontowanym isofix-em.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Isofix przód

Post autor: maniek245 »

adimas10 pisze: 11 cze 2021, o 13:12 Podbiję trochę temat, czy ktoś w ostatnim czasie doposażał auto o isofix z przodu na fotelu pasażera i jest mi w stanie powiedzieć z jakim wydatkiem trzeba się liczyć?
Mile widziane również zdjęcia jak to wygląda po takim montażu "nie od nowości".
koszt części to 200zł w aso na zamówienie + klej do gwintów średni+ 10 min twojej pracy na przykręcenie 2 śrub po fotelem pasażera :) i po temacie :) robiłem to w dwóch swoich superbach, skil level 1. w żadnym aso nie chcieli wykonać tej usługi :) przynajmniej te w małopolsce odmawiały :) twierdząc że za duże ryzyko
adimas10
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Isofix przód

Post autor: adimas10 »

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Poczytałem jednak trochę więcej o wożeniu dzieci w aucie i chyba zrezygnuję z tego pomysłu kompletnie.
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 187
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Isofix przód

Post autor: mackowski30 »

adimas10 pisze: 16 cze 2021, o 15:08 Dzięki Panowie za odpowiedzi. Poczytałem jednak trochę więcej o wożeniu dzieci w aucie i chyba zrezygnuję z tego pomysłu kompletnie.
Co takiego wyczytałeś, że zdecydowałeś się zrezygnować z tego pomysłu? Oczywiście, że jest to mniej bezpieczne, ale w przypadku kiedy jedziesz czasami sam z małym dzieckiem (ja tak mam z moją córcią, którą wożę w tej sposób odkąd skończyła 3 miesiące), lepiej mieć ją obok siebie niż z tyłu. Fakt, bardzo rozprasza podczas jazdy, ciągłe zerkanie na nią odrywa wzrok, ale wystarczy uważać i jechać po prostu wolniej, a wszystko będzie ok (oczywiście nie zakładam tu czynników zewnętrznych, typu inny kierowca itd..).
Kupiłem Isofix w VW, zamontowałem sam w ciągu max pół godziny i wszystko gra. Później jak chcesz wrzucę jakieś zdjęcia i zobaczysz jak to wygląda.
adimas10
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Isofix przód

Post autor: adimas10 »

mackowski30 pisze: 17 cze 2021, o 12:55
adimas10 pisze: 16 cze 2021, o 15:08 Dzięki Panowie za odpowiedzi. Poczytałem jednak trochę więcej o wożeniu dzieci w aucie i chyba zrezygnuję z tego pomysłu kompletnie.
Co takiego wyczytałeś, że zdecydowałeś się zrezygnować z tego pomysłu? Oczywiście, że jest to mniej bezpieczne, ale w przypadku kiedy jedziesz czasami sam z małym dzieckiem (ja tak mam z moją córcią, którą wożę w tej sposób odkąd skończyła 3 miesiące), lepiej mieć ją obok siebie niż z tyłu. Fakt, bardzo rozprasza podczas jazdy, ciągłe zerkanie na nią odrywa wzrok, ale wystarczy uważać i jechać po prostu wolniej, a wszystko będzie ok (oczywiście nie zakładam tu czynników zewnętrznych, typu inny kierowca itd..).
Kupiłem Isofix w VW, zamontowałem sam w ciągu max pół godziny i wszystko gra. Później jak chcesz wrzucę jakieś zdjęcia i zobaczysz jak to wygląda.
Zdjęcia chętnie zobaczę jeśli znajdziesz czas.

M.in. filmy na YT typu:
https://www.youtube.com/watch?v=x9WilME1qM0
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Isofix przód

Post autor: timanfaya »

mackowski30 pisze: 17 cze 2021, o 12:55 Co takiego wyczytałeś, że zdecydowałeś się zrezygnować z tego pomysłu? Oczywiście, że jest to mniej bezpieczne, ale w przypadku kiedy jedziesz czasami sam z małym dzieckiem (ja tak mam z moją córcią, którą wożę w tej sposób odkąd skończyła 3 miesiące), lepiej mieć ją obok siebie niż z tyłu. Fakt, bardzo rozprasza podczas jazdy, ciągłe zerkanie na nią odrywa wzrok, ale wystarczy uważać i jechać po prostu wolniej, a wszystko będzie ok (oczywiście nie zakładam tu czynników zewnętrznych, typu inny kierowca itd..).
to ja akurat na odwrót. Mam isofix z przodu, żona korzystała w ciąży (adapter do pasów), ale dziecka nigdy tak nie wiozłem. Od małego nauczona że ma być sama z tyłu i nigdy nie było problemów. Zresztą teraz odpala domyślnie tryb drzemki (co czasem jest problemem, bo wieczorem nie chce zasnąć, no ale...)
Jak chcesz patrzeć na dziecko to są od tego odpowiednie lusterka ;)
Awatar użytkownika
hubi_pl
Posty: 175
Rejestracja: 13 paź 2016, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 400
Imię: Hubert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Isofix przód

Post autor: hubi_pl »

Dziecko wozi sie z tylu i kropka. Pisanie ze bombelek musi byc pod ręką jest niepoważne. Zagrozenie dla dziecka, dla siebie i innych na drodze
Ps. Wolna jazda nie oznacza bezpiecznej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mr Haldex
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Isofix przód

Post autor: oolsztyniak »

hubi_pl pisze: 17 cze 2021, o 19:11 Dziecko wozi sie z tylu i kropka. Pisanie ze bombelek musi byc pod ręką jest niepoważne.
szczególnie ma się to do sytuacji gdy w aucie są tylko dwa fotele bo z tyłu paka
ODPOWIEDZ