Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Suoerboss
Posty: 14
Rejestracja: 8 paź 2020, o 16:09
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Suoerboss »

Witam wszystkich,

jestem nowym użytkownikiem forum jak i nowym posiadaczem Skody Superb II, 2010r. kombi, 2.0tdi, 170KM 4x4.
Po zakupie auta okazało się, że elektryczna klapa bagażnika nie podnosi się, ani się nie zamyka. Może dokładniej:
Podczas próby otwarcia bagażnika każdym sposobem, czy to z pilota, czy z przycisku koło dźwigni skrzyni biegów czy też normalnie, słychać jak zamek otwiera bagażnik. I to koniec, klapa się nie podnosi, muszę podnosić ją ręcznie. Jeżeli jej nie podniosę to po chwili klapa się dociska i zamyka zamek. Natomiast, gdy otworzę już klapę i chcę ją zamknąć przyciskiem na klapie, nic się w ogóle nie dzieje. Nic nie słychać, przycisk jest podświetlony, ale jakby nieaktywny. Muszę ręcznie opuścić klapę, dopiero na samym końcu słychać jak klapa się dociska i zamyka zamek.
Czy ktoś ma jakiś pomysł lub miał taki problem, co może być nie tak? Przepraszam, jeżeli temat już był, będę wdzięczny za przekierowanie mnie do tematu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: marioti »

Sprawdź kable, ale obstawiam padnięte silowniki.

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=8&t=10892

I obszerny temat
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=8&t=2499
Suoerboss
Posty: 14
Rejestracja: 8 paź 2020, o 16:09
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Suoerboss »

Witam ponownie,

Panowie, niestety póki co nie miałem możliwości posprawdzania kabli, itp., ale zaobserwowałem coś nowego. Oprócz klapy bagażnika, nie działa mi również tylna wycieraczka oraz klapka od wlewu paliwa (nie rygluje się, gdy auto jest zamknięte). Czy jest możliwe, że poszła jakaś wspólna wiązka dla tych trzech rzeczy? Czy dziwnym zbiegiem okoliczności akurat te trzy rzeczy zwyczajnie padły? Będę szukał elektromechanika w okolicy, ale może do tego czasu macie jakieś teorie?
Pozdrawiam
Kobe24
Posty: 5
Rejestracja: 8 sie 2020, o 08:33
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Pawel

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Kobe24 »

i jak udało się naprawić ? mam ten sam problem
Suoerboss
Posty: 14
Rejestracja: 8 paź 2020, o 16:09
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Suoerboss »

Wycieraczka miała zatarty silniczek, klapka wlewu paliwa w środku siłowniczka ułamany jakiś plasticzek, a klapa ma zalany sterownik - do wymiany. Wszystko oprócz sterownika zrobione. Ze sterownikiem mam taki problem, że nie mogę takiego nigdzie dostać...
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: marioti »

z ciekawości gdzie jest umiejscowiony ten sterownik, że ci go zalało
Suoerboss
Posty: 14
Rejestracja: 8 paź 2020, o 16:09
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Suoerboss »

Sterownik znajduje się w lewym tylnym nadkolu, żeby się do niego dostać trzeba rozebrać cała lewą stronę bagażnika. Elektryk z serwisu Skody twierdzi, że to bardzo częsta przypadłość.
Suoerboss
Posty: 14
Rejestracja: 8 paź 2020, o 16:09
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Suoerboss »

Mała poprawka, może nie konkretnie w nadkolu, ale gdzieś z boku z tyłu. Nie wiem dokładnie, bo nie ja robiłem. Rozbierania podobno co niemiara.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klapa bagażnika - otwiera, ale nie podnosi

Post autor: Enriquez »

Sterownik jest wpięty od spodu pod blachą która jest bezpośrednio pod tą czarną prowadnicą rolety. Trzeba zdemontować całą lewą stronę bagażnika. Jak ktoś ma wprawę to jest to 15 minut, ale za pierwszym razem idzie dużo słów na k..., no i z godzinę, dwie trzeba liczyć. A i tak boczek można tylko odchylić, bo z przodu jest przykręcony pod boczkiem kanapy.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ