Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

kalisz2
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2020, o 21:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: kalisz2 »

polrob pisze: 2 lis 2020, o 16:51 Kwestia jest taka jak to słychać bo może większość z nas to ma tylko tego nie słyszy lub się nie wsłuchuje w to o się dziej z ich autem. Jeśli masz to zawsze to w przypadku Kodiaq 1.5 z manualem na pewno nie występuje to zawsze. Tak jak pisałem było coś takiego z 2-3 razy. Jak masz możliwość to przejedz się samochodami innych użytkowników. Będziesz wiedział czy inni to mają, ewentualnie czy jeżdżąc twoim autem cos takiego wyczuwają.
Inna kwestia, że to wymuszenie efektu stukania, które widać na filmie to raczej nie służy układowi napędowemu. Tam oprócz układy skrzyni dostaje silnik bo go dławiliście do bardzo niskich obrotów.
Zadaniem filmu jest demonstracja dzwieku jaki sie wydostaje podczas normalnej jazdy i zmiany biegow. Jezeli chodzi o jazde innymi samochodami to juz wczesniej pisalem, ze inne samochody tez tak maja (jezdzilem octavia iv i ma dokladnie to samo) moim samochodem jezdzilo co najmniej 10 osob i kazdej podczas jazdy objaw wystepowal, zadna z osob nie potrafila tak zmieniac biegow by stuki nie wystepowaly jednak mimo to serwis wmawia mi ze to ja zle uzytkuje samochod.
damiano244
Posty: 20
Rejestracja: 20 paź 2020, o 11:13
Samochód: Superb III
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Damian
Lokalizacja: Nowe

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: damiano244 »

Auto odebrane z serwisu, wymienione kolo dwumasowe i niestety bez zmian , dalej stuka. Serwis oczywiście twierdzi, że wszystko ok. Ręce opadają...
kalisz2
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2020, o 21:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: kalisz2 »

damiano244 pisze: 11 lis 2020, o 15:56 Auto odebrane z serwisu, wymienione kolo dwumasowe i niestety bez zmian , dalej stuka. Serwis oczywiście twierdzi, że wszystko ok. Ręce opadają...
Przykro mi ale jak widać historia lubi się powtarzać. Oni wymieniają dwumasę z nadzieją ze odpuścimy i żeby wyglądało, że starali się pomóc. Doskonale wiedzą, ze to skrzynia a robią ludzi za debili. Tak właśnie działa Skoda i cały koncern VW. Mam nadzieję, że kiedyś przyjdzie im zapłacić za ciulanie ludzi.
Ps. Zgłoś to do rzecznika konsumentow i przytocz moja sprawę niech wystąpi do powiatowego rzecznika konsumentów w gliwicach o opinie w mojej sprawie.
damianby
Posty: 12
Rejestracja: 7 paź 2019, o 15:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: damianby »

Coś cicho zrobiło się w tym temacie i tak naprawdę niewiele osób zglasza taki problem. Pytałem na Facebooku na grupie nowej Octavi 4. Okiko 600 członków i większość z nich ma 1.5 TSI z manualem. Nikt takiego problemu nie zauważył.
kalisz2
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2020, o 21:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: kalisz2 »

Tez mnie to dziwi. Poza tym skoro inni tego nie maja to tym bardziej należy domniemywać, że jest to wada i u osób u których to występuje powinna być ona usunięta no i przeczy to stanowisku producenta który twierdzi, ze każde auto z ta konfiguracja silnika to ma i jest to naturalne. Chętnie przejechałbym się nową octavia 1.5 tsi manual lub superbem 1.5 tsi manual w ktorym te stuki nie wystepuja.
damianby
Posty: 12
Rejestracja: 7 paź 2019, o 15:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: damianby »

Octavie 4 z silnikiem 1.5 i manualem na jazdę testową z pewnością dostaniesz. Superb raczej marne szanse. Chyba tylko hybrydy mają.
No ale tak jak mówię. Na grupie Octavi 4 cisza na ten temat.
kalisz2
Posty: 24
Rejestracja: 21 paź 2020, o 21:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: kalisz2 »

Tak się składa, ze jeździłem nową octavia 4 w jednym z salonów skody w Rybniku. W tej Octavi działo się dokładnie to samo, waliło naprawdę mocno, miałem wrażenie ze nawet bardziej. Pani od sprzedaży zdziwiona zawołała mechanika. Kiedy mechanik usłyszał te stuki powiedział ze to synchronizator zmiany biegów i ze tak ma być. Powiedział mi również ze to tak samo jak z wrzuceniem wstecznego w nowych samochodach cyt."aby wrzucić bieg wsteczny należy wcisnąć drążek odczekac około 5 sekund i dopiero wtedy wrzucić bieg bo inaczej nie wejdzie ". Kiedy pani od sprzedaży powiedziałem ze ludzie na chodnikach będą to słyszeć to powiedziała mi ze nie będą zwracać na to uwagi, następnie powiedziałem jej ze mi to będzie przeszkadzało bo jeżdżę z otwartymi oknami to mi powiedziała cyt."ze mam jeździć z zamkniętymi to nie będzie mi to przeszkadzalo, ze teraz jezdzi się z zamkniętymi oknami"
Mateusz_Mikolow
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2021, o 17:22
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Mateusz

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: Mateusz_Mikolow »

Witam. Mam ten sam problem w kodiaq 1.5 tsi manualna. Mam 800km przebiegu. Jestem z okolic Katowic i chce podjąć walkę. Czy mogę prosić o twoj nr tel.
Pozdrawiam Mateusz 663 757 677
Mateusz_Mikolow
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2021, o 17:22
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Mateusz

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: Mateusz_Mikolow »

W piątek jadę na servis i już mnie ch...j strzela. Auto zastępcze 130 tys a klekocze gorzej niż skrzynia w golfie 3 z przebiegiem 770tys. Tragedia ale zaj....bie kredytów
Mateusz_Mikolow
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2021, o 17:22
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Mateusz

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: Mateusz_Mikolow »

Noo I juz po serwisie. Dyrektor servisu nie widzial problemu, ja mu go pokazałem po czym sam jadąc go słyszał. Nagrał filmik i powiedział że wysyła do centrali i czekamy na info. Auto do odbioru że stwierdzeniem iż nie zagraża mu uszkodzenie itd. Kurwa nie mam żalu do serwisu ale Centrala to kurwy i złodzieje. Już wiem co usłyszę i auto za 140 tys klepie jak Bułgarka na drodze do Opola. Ehhhh
Sdss
Posty: 527
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: Sdss »

kalisz2 pisze: 22 paź 2020, o 18:26 Proponuje zamieścic post na profilu fb skoda polska lub komentaz w moim poscie https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9647328221
że rowniez macie takie objawy i serwis nic z tym nie robi.
Dziwne to wygląda, niskie obroty,niska prędkość 2 bieg i silnik szarpie i coś stukać.
Normalna jazda tak nie wygląda.
Mateusz_Mikolow
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2021, o 17:22
Samochód: Inny
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Mateusz

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: Mateusz_Mikolow »

Ta usterka występuje w większości skrzyń o oznaczeniu mq281. Zmniejszono tam pojemność oleju o prawie litr i zastosowano łożyska itd by miała jak najmniejsze opory toczenia itd. Skrzynia montowana mq350 nie posiada wad.
adimas10
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: adimas10 »

Czy da się gdzieś na jakiejś tabliczce na aucie niekoniecznie na samej skrzyni sprawdzić jaka skrzynia zamontowana jest w konkretnym aucie?
jorgus
Posty: 100
Rejestracja: 5 paź 2019, o 13:10
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: jorgus »

A stuka ci czy nie? :) Mi się udało jedynie wymusić jakieś stuki próbując ruszać totalnie bez gazu także też bym z chęcią się dowiedział jaką to superaśną skrzynię mam.
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stuki skrzyni, sprzęgła 1.5 TSI manual.

Post autor: fabek »

Pokażcie naklejkę z PR Codes z książki lub z bagażnika.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ