Dezaktywacja automatycznych świateł po zapłonie

kazanik2
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Dezaktywacja automatycznych świateł po zapłonie

Post autor: kazanik2 »

Witam

Mam u siebie tak, że po przekręceniu zapłonu zapalają się Xenony, moim zdaniem to jest głupie bo zaraz przy rozruchu znów się gaszą i uruchamiają (szkoda zapłonników i skoków na przetwornicy). Nie wiem czy tak było fabrycznie (auto od nie dawna), ale nie jest mi to potrzebne, planuję sobie wpiąć sobie jakieś rozsądne DLR a Xenony odpalać w razie potrzeby. Czy można to deaktywować w ogóle, a jeżeli to czy jakimś prostym interfejsem np. https://allegro.pl/oferta/interfejs-dia ... 4e5543cda5

Z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Dezaktywacja automatycznych świateł po zapłonie

Post autor: piotraskbw »

Z przełącznika wyciągasz kabel idący do pinu TFL (chyba nr4).
Możesz też na ten obwód założyć przekaźnik uruchamiany wzrostem napięcia po uruchomieniu silnika.
W S1 większość rzeczy odpalasz/dodajesz "analogowo".
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
kazanik2
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Dezaktywacja automatycznych świateł po zapłonie

Post autor: kazanik2 »

Dzięki bardzo. Pomysł sprawdzony. Przy okazji mam gotowe rozwiązanie jak i gdzie podłączyć DRL. Jedna tylko drobna nieścisłość pin TFL 3 od brzegu ( na kostce chyba jako 7 oznaczony)
kazanik2
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Dezaktywacja automatycznych świateł po zapłonie

Post autor: kazanik2 »

kazanik2 pisze: 30 paź 2020, o 15:09 Dzięki bardzo. Pomysł sprawdzony. Przy okazji mam gotowe rozwiązanie jak i gdzie podłączyć DRL. Jedna tylko drobna nieścisłość pin TFL 3 od brzegu ( na kostce chyba jako 7 oznaczony)
Qrcze, dziś chciałem ten pin już fizycznie wypiąć i nie mogę go rozblokować, mam wyciągarki do pinów, zestaw leciwy ale dość bogaty (chyba na ~10 końcówek) i też już nie raz piny wypinałem, ale tu mi się nie udało. Co może być, co mogę źle robić?
Pzdr
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Dezaktywacja automatycznych świateł po zapłonie

Post autor: piotraskbw »

kazanik2 pisze: 31 paź 2020, o 16:29 Qrcze, dziś chciałem ten pin już fizycznie wypiąć i nie mogę go rozblokować, mam wyciągarki do pinów, zestaw leciwy ale dość bogaty (chyba na ~10 końcówek) i też już nie raz piny wypinałem, ale tu mi się nie udało. Co może być, co mogę źle robić?
Pzdr
Raczej wredna wtyczka, ja po prostu przeciąłem przewód, bo miałem dla niego inne przeznaczenie :twisted:
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ