Problem z podgrzewaną przednią szybą

KubaKow
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 18:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 280
Imię: Kuba

Problem z podgrzewaną przednią szybą

Post autor: KubaKow »

Witam wszystkich!

W kwietniu tego roku wymieniałem przednią szybę, ponieważ w starą trafił kamyk :/. Dzisiaj przyszły pierwsze przymrozki i zauważyłem, że po naciśnięciu grzania przedniej szyby, szron nie znika. Odczekałem z 2-3 minuty i dalej nic.

Moje pytanie ile czasu Wam się odmraża taka szyba?
Boję się, że mogli w salonie wymienić mi na zwykłą bez podgrzewania....
Możliwe, że może źle podłączona?

Z góry wielkie dzięki za jakieś informacje! :D
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z podgrzewaną przednią szybą

Post autor: woj_tek »

Efekt po około 3-4 minutach włączenia. Na początku faktycznie nic sie nie dzieje ale w pewnym momencie widać postęp.

Sprawdź u siebie czy za lusterkiem i przy wycieraczkach są paski jak widoczne na zdjęciu poniżej. Oprócz tego, pod kątem widać miejsce gdzie kończy się folia między szybami (na czystej, niezamrożonej oczywiście). To jest w okolicach lusterka na wykropkowanym miejscu. Na zdjęciu widać to jako miejsce nierozmrożone.

Kiedy włączasz ogrzewanie szyby komputer pokazuje Ci to jako "pobieracz energii"? Nie pamiętam jak się ta funkcja nazywa, ale np. masz info ile klima zużywa, ogrzewanie lusterek, foteli, kierownicy, etc.

Jeśli wymieniałeś w ASO z polisy, wróć do nich z tym. Ja mam odprysk na szybie przy prawym słupku i dostałem info w ASO , że jeśli bym chciał z AC szybę wymienić, zamontują mi oryginał z ogrzewaniem oraz będzie kalibracja front assist i wszystkiego co potrzeba.

Zobacz jeszcze, który bezpiecznik odpowiada za grzanie szyby i sprawdź czy nie jest przepalony.

Obrazek
KubaKow
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 18:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 280
Imię: Kuba

Re: Problem z podgrzewaną przednią szybą

Post autor: KubaKow »

Woj_tek wielkie dzięki za odpowiedź!

Dzwoniłem już do ASO i mają w papierach, że wymienili na szybę podgrzewaną. Przyznam się, że za krótko może czekałem na efekt.
Sprawdzę jeszcze bezpiecznik... Nie pomyślałem o tym kompletnie...
Dzięki za pomoc!
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Problem z podgrzewaną przednią szybą

Post autor: yaro_1 »

miałem szybę wymieniana poza ASO bo poszło z ubezpieczenia szyb, zgodnie z OWU przysługiwała mi wymiana poza ASO i na zamiennik, ale okazało się, że wprawdzie było poza ASO, ale szyba oryginał (gość w warsztacie powiedział przy wymianie że cena podobna więc zamówił oryginał), a po robocie nie ma śladu, kalibracji front asist nie robiłem ale działa ok, po wymianie grzanie działało, zobaczymy jak teraz będzie

a co do działania, u mnie jest tak, że jak jest warstwa lodu to 2-3 minuty i pod lodem pojawia się woda, co widać z wnętrza, jak za szybko ruszę wycieraczkami, warstwa lodu częściowo zejdzie ale skuteczność podgrzewania drastycznie spada, być może dla tego, że lód to taka kołderka co utrzymuje ciepło przy szybie
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Problem z podgrzewaną przednią szybą

Post autor: kacluk »

Frost assist nie jest z szyby a z radaru umieszczonego w grillu. Ale może się mylę to mnie poprawcie.
ODPOWIEDZ