Jakie lusterko fotochromatyczne?

adimen100
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 07:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: adimen100 »

jakie lusterko fotochrom bedzie pasować na uchwyt od lusterka bez fotochromu do S1 ?
Może ma ktoś na sprzedaż ?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: piotraskbw »

Zdejmij lusterko i zmierz średnicę zewnętrzną uchwytu.
Jedź do szklarzy i zmierz średnicę wewnętrzną uchwytu pod lusterko fotochromatyczne
Jest szansa że wystarczy wkleić uchwyt do fabrycznego fotochromu. Co prawda nie da się wtedy zamontować czujnika deszczu, ale instalację sobie poprowadź i dołożysz jak będziesz kiedyś wymieniał przednią szybę.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: koleś1 »

Nic nie trzeba mierzyć i wklejać. Można zamontować lusterko fotochromatyczne na standardowy uchwyt zwykłego lusterka.
Takie lusterka miało Audi A38P ale tu może być krótki kanał kablowy. Musiałbyś zmierzyć odległość od kółka do podsufitki. Miałem takie lusterko w Fabii i brakowało około 1 cm. Widać więc było wiązkę.
Pasuje też lusterko z VW Sharana lub Seata Alhambry i Forda Galaxy (jak jeszcze kombinowali z VW). Takie miałem (wersja pierwsza) i mam obecnie zamontowane (wersja druga).
Są dwie wersje. Piersza to lusterko bez wyłącznika a druga to lusterko z wyłącznikeim (montowane w Sharanach po jakimś liftingu). Wyłącznik jest od dołu a od przodu jest dioda, która informuje czy lusterko jest włączone. To lusterko jest podobne do lusterka z O2.
Lusterko z SGA ma długi kanał kablowy i ja go musiałem skrócić.

Podłączenie jak w każdym lusterku w grupie.
pin 1 - plus po kluczyku
pin 2 - masa (można brać z lampki podsufitki)
pin 3 - wsteczny
pin 6 - lampka podsufitki pin 1 (opcjonalnie, ja nie mam)

Przykładowe aukcje z lusterkiem bez czujnika deszczu. Pasuje na 100%
https://allegro.pl/oferta/lusterko-foto ... 9894783944
https://allegro.pl/oferta/lusterko-wewn ... 9566889080
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: piotraskbw »

Wiem, że da się zrobić przeszczep z 8p, ale uważam że pójście "w fabrykę" jest lepsze bo kosztuje bardzo podobnie.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
adimen100
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 07:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: adimen100 »

chce tak zrobić żeby uchwytu od standardowego lusterka nie trzeba bylo wymieniać :/
koleś1
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: koleś1 »

adimen100 pisze: 10 gru 2020, o 18:01 chce tak zrobić żeby uchwytu od standardowego lusterka nie trzeba bylo wymieniać :/
Ja zrozumiałem Twoje pytanie od razu. Dlatego napisałem Ci jakie masz opcje.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: piotraskbw »

adimen100 pisze: 10 gru 2020, o 18:01 chce tak zrobić żeby uchwytu od standardowego lusterka nie trzeba bylo wymieniać :/
Dokładnie tak będzie, po prostu dołożysz mocowanie na fotochrom, stary uchwyt będzie "pod plastikami", zresztą zrobisz jak uważasz.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
adimen100
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 07:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: adimen100 »

Jest szansa, że kupie orginalne do s1 i przełożę mój uchwyt bez fotochromu do tego z fotochromem i tą rurkę też ? zrobie otwór
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: piotraskbw »

adimen100 pisze: 12 gru 2020, o 08:40 Jest szansa, że kupie orginalne do s1 i przełożę mój uchwyt bez fotochromu do tego z fotochromem i tą rurkę też ? zrobie otwór
Inaczej, jak dorwiesz kompletne lusterko z s1 (obudowa i rurka) to doklejasz uchwyt pod fotochrom "na zewnątrz" swojego uchwytu i po prostu zakładasz.

Ori uchwyt po fotochrom to jest "obręcz" do wnętrza którego wkłada się czujnik deszczu.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
adimen100
Posty: 66
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 07:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Jakie lusterko fotochromatyczne?

Post autor: adimen100 »

musze poszukać w dobrym stanie
ODPOWIEDZ