WODA WEWNĄTRZ / MOKRA TAPICERKA / PRZECIEKANIE - temat zbiorczy

micagh
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2016, o 07:32
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Micagh
Lokalizacja: K-ce/W-wa

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: micagh »

U mnie nie moczyło podsufitki. Spływało od razu po słupku. Chcesz to sprawdź, nie chcesz nie sprawdzaj.
mikeman
Posty: 58
Rejestracja: 20 lis 2016, o 17:29
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: mikeman »

Woda na dywaniku i przy uszczelce drzwi mogłaby wskazować na to, co miałem w o3- zapchały się odpływy z wnętrza drzwi. Przy małym deszczu i przy laniu testowym nic nie było, ale jak był duży i długi deszcz to mi się przelewało boczkiem drzwi. Tyle że u Ciebie krople przy schowku i słupek mimo wszyatko wskazywałoby na dach.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: maureliusz »


sparco84 pisze: Wygląda jak by jednak ciekło panoramą.... tylko ciekawe gdzie...
Sparco84 cieknie dalej? Sprzedałeś?
Napisz co było i co zrobiłeś dla ciekawości innych:-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
mikeman
Posty: 58
Rejestracja: 20 lis 2016, o 17:29
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: mikeman »

Jakbyś wcześniej nie widział, to koleś z UK też walczył z panoramą, a walka wyglądała na heroiczną. Okazało się, że zapadła się jakaś rurka odprowadzająca wodę. Patrz: https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... part-deux/
sparco84
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2020, o 16:19
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: sparco84 »

Dzięki za podpowiedzi.
Oddałem autko do zrobienia do firmy, która rozebrała mi dach i tam było kilka tematów niestety.
Jeden to przeciekała właśnie rurka przy odpływie (na górze w podsufitce) i gdzieś tam przedostawała się też woda do linki, która ciągnie dach.
Wszystko ogarnięte, już spokój, teraz może padać :D
slawek87
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 18:36
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Post autor: slawek87 »

Witam.
Mam taki problem z moim Superb-em II.
Zauważyłem, że jest bardzo mokra wykładzina (tapicerka) pod wycieraczkami gumowymi od strony kierowcy i tylnego pasażera (po tej stronie co kierowca).
Po zdjęciu wycieraczek tapicerka jest tak mokra, że przy mocniejszym naciśnięciu praktycznie wychodzi woda na wierzch. Co dziwne mokra jest tylko podłoga. Tapicerka na progach jest sucha, podobnie jak słupki i tapicerkach na dachu.Od strony prawej wszystko jest fajnie suche.
Wygląda na to jakby woda z jakiegoś powodu dostała się w podłogę od strony kierowcy.
Kanały odpływowe od strony szyby przedniej wyglądają na czyste i drożne. Po wylaniu wiadra wody na szybę widać że ona spływa.
Ktoś może mieć jakiś pomysł jak ona tam się mogła dostać?? po zdjęciu plastikowej osłony od spodu autka i zrobieniu małego otworu w takim silikonowym korku czy zaślepce woda zaczynała stamtąd spływać.
Może odpływ klimatyzacji jest niedrożny?? tylko nie wiem gdzie go zlokalizować
Ktoś miał coś podobnego?
slawek87
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 18:36
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Post autor: slawek87 »

Po wstępnej diagnozie po części chyba udało się mniej więcej zdiagnozować problem.
Ogólnie wszystkie odprowadzenia wody z podszybia są suche i drożne.
Przewód odprowadzający wodę z klimatyzacji też jest suchy i drożny.
Odprowadzenie wody z klimatyzacji z przewodu na zewnątrz auta też jest drożne.
Podczas pracy klimatyzacji nie następuję skraplanie wody a tym samym odprowadzenie jej na zewnątrz autka.
Tak mi przyszło na myśl, że może woda z klimatyzacji zamiast znaleźć ujście do tej plastikowej obudowy do które podłączony jest przewód odprowadzający wodę z klimatyzacji ucieka gdzieś pod tapicerkę.
Czy ktoś wie może jak to tam jest zbudowane i czy to jest możliwe? oraz jak najprościej tam się dostać żeby to sprawdzić??
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Post autor: Kuster »

Na ogół rurka z klimy idzie po prawej stronie za przednim kołem (na wysokości nóg pasażera)

Jak rozbierałem auto od teścia (Passat B5) to też miał zalaną podłogę kierowcy i pasażera z tyłu
Okazało się że jedna z zaślepek podwozia w ogóle nie była wsadzona w otwór i przez nią się musiała woda dostawać...
Od spodu nikt tam nie zaglądał więc też nikt tego nie znalazł
Jak dbasz tak masz
slawek87
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 18:36
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Post autor: slawek87 »

Jednak trop z klimatyzacją się nie potwierdził.
Wszystko raczej tam wygląda tak jak powinno.
Jeśli chodzi o spód auta to wszystko tam jest w porządku. Wszystkie zaślepki są na miejscu.
Była wymieniana przednia szyba około 2 miesięcy temu.
Czy to może być przyczyna??
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1021
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Post autor: JanuszSz »

Przed wymianą szyby było sucho? To masz winowajcę.
Obrazek
slawek87
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2020, o 18:36
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Mokra tapicerka (wykładzina) od kierowcy i tylnego pasażera

Post autor: slawek87 »

Wcześniej nie zauważyłem więc możliwe, że to może być przyczyna.
Macie jakiś sposób, żeby to zweryfikować i sprawdzić jak ta woda leci?? oczywiście poza ciągłym laniem wody
bo wszystko jest suche oprócz podłogi. Tak wygląda jakby ta woda leciała pod którymiś osłonami.
matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Zalany środek lewa strona przód i tył

Post autor: matthew »

Ktr pisze: 23 gru 2020, o 20:08 Kolego liftback bez szyberdachu. Po deszczu na dywaniku gumowym miałem mokrą plamę. Po ulewie miałem małą kałużę. Wtedy postanowiłem, że muszę namierzyć usterkę, bo w przeciwnym razie środek zacznie śmierdzieć. Po zdjęciu podszybia dostałem się do wentylatora. Pod nim znajdowała się mały niezaślepiony otwór. To przez niego i wentylator woda dostawała się do środka. Jak wszystkie pomysły wyczerpiesz możesz spróbować. Mam nadzieję, że to ta sama przypadłość.

Pozdrawiam,
Robert

Obrazek
https://ibb.co/KFYp5MV
Moglbys cos wiecej o tej zaslepce przy wentylatorze? U mnie zaczelo cieknac z przodu u pasazera. Leci od gory tak jak by z okolic wlasnie schowka (wentylatora) po sciance od strony blotnika. Szukam przyczyny i nie moge znalezc. Podszybie sciagniete, boczne odplywy przy blotnikach drozne, zanieczysczenia i syf po odkreceniu plastikowych nadkoli usuniety.
matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: matthew »

Moj problem poruszylem juz w innych watkach ale ten wydaje mi sie najbardziej odpowiedni i po dzisiejszych poszukiwaniach mam troche wiecej informacji.
Auto Superb 2 FL. Wczesniej auto stalo i jezdzilo w ulewach i nie bylo z tym zadnego problemu. Okolo miesiac temu podczac deszczu z towazyszaca mu spora wichura na dywaniku z przodu od strony pasazera pojawila sie woda. Kilka dni pozniej auto wysuszone, podszybie od pasazera sciagniete, liscie usuniete, boczne kanaly wydawaly sie drozne. Odkrecilem plastikowe nadkola i od strony progu wyciagnalem sporo lisci i blota. Wydawalo mi sie, ze problem minie. jednak wczoraj po deszczu ponownie widok wody w tym samym miejscu.
Obrazek

Po sciagnieciu pianki pod schowkiem zobaczylem cos takiego. Woda musiala po piance leciec na bok i sciekac po slupku.
Obrazek

Po sladach na piance odnioslem wrazenie, ze zrodlo kapania mozliwe jest w tej okolicy (na zdjeciach sa malo widoczne czerwone strzalki):
Obrazek

Ponownie zabralem sie za sciaganie podszybia po stronie pasazera.
Obrazek

Wyczyscilem tez rowek pod szyba, w ktory zatrzaskuje sie podszybie, chociaz nie wiem czy moze miec to wplyw na przeciek
Obrazek

Przy okazji zauwazylem, ze tasma od szyby jest rowniez mokra. Nie wiem, czy to dopuszczalne, czy nie.
Obrazek

Ale do sedna. Wydaje mi sie, ze najbardziej prawdopodobna przyczyna dostawania wody sie do srodka jest wlasnie miejsce przy dmuchawie. Przez kratke oslaniajaca dostep do dmuchawy widac po prawiej stronie ewidentny slad wody
Obrazek

Teraz pytanie, czy mozliwa jest tylko nieszczelnosc po obwodzie tej kratki oslaniajacej dostep do dmuchawy? Jakos ciezko mi sobie wyobrazic, zeby tam az tyle wody przeplywalo. Ale jezeli nie tam, to gdzie? Sa jakies jeszcze inne mozliwe miejsca? Woda ewidentnie dostaje sie przez dmuchawe moim zdaniem. Tak jak widac po sladach na zewnatrz jak i w srodku auta.
Obrazek
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: fabek »

ależ oczywiście, że przez taką mikro nieszczelność tyle wody może nalecieć. daj ta kratkę na czarny silikon, może się polepszy.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
matthew
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: matthew »

Moze i tak. Ale mam wrazenie, ze ta kratka jest stosunkowo wysoko nad ta "rynienka" i ciezko mi sobie wyobrazic, ze woda tak wysoko podejdzie jak kanaly odplywowe sa drozne. Jest mozliwosc, ze woda z jakiegos innego miejsca sie moze dostac do dmuchawy?
ODPOWIEDZ