WODA WEWNĄTRZ / MOKRA TAPICERKA / PRZECIEKANIE - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Zalany środek lewa strona przód i tył

Post autor: leszekmw »

najczęściej przez dolną część uszczelki , wzdłuż progu.
ale u kumpla w pasku lejemy wodę i za cholerę nie możemy namierzyć a też ma fest mokro po deszczach ..
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Zalany środek lewa strona przód i tył

Post autor: marioti »

Ja się tak męczyłem ale w seacie. Ostatecznie wykręciłem fotele i zdjąłem całą wykładzinę. Dopiero po tym namierzyłem skubańca. Tam są inne rozwiązania, bo to stare autko, więc przyczyna nie ważna, ale może sposób namierzenia właściwy będzie i tutaj
supermarcin
Posty: 15
Rejestracja: 30 mar 2020, o 10:18
Samochód: Superb II
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Marcin

Re: Zalany środek lewa strona przód i tył

Post autor: supermarcin »

leszekmw pisze: 22 gru 2020, o 10:13 najczęściej przez dolną część uszczelki , wzdłuż progu.
ale u kumpla w pasku lejemy wodę i za cholerę nie możemy namierzyć a też ma fest mokro po deszczach ..
Czy tam gołym okiem dam radę zobaczyć? Czy coś trzeba rozbierać?
Ktr
Posty: 22
Rejestracja: 26 paź 2019, o 12:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Zalany środek lewa strona przód i tył

Post autor: Ktr »

Kolego liftback bez szyberdachu. Po deszczu na dywaniku gumowym miałem mokrą plamę. Po ulewie miałem małą kałużę. Wtedy postanowiłem, że muszę namierzyć usterkę, bo w przeciwnym razie środek zacznie śmierdzieć. Po zdjęciu podszybia dostałem się do wentylatora. Pod nim znajdowała się mały niezaślepiony otwór. To przez niego i wentylator woda dostawała się do środka. Jak wszystkie pomysły wyczerpiesz możesz spróbować. Mam nadzieję, że to ta sama przypadłość.

Pozdrawiam,
Robert
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Zalany środek lewa strona przód i tył

Post autor: maureliusz »

W foce miałem mokro pod dywanami z przodu po deszczu. Odsunąłem kiedyś dywanik i podczas deszczu na przejażdżkę... szok!
Woda dostawała się zaślepkami w podłodze po kąpieli w fabryce.
Klej do szyb z obu stron i po problemie było.
Ale to foka MK2 była.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
sparco84
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2020, o 16:19
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Problem z przeciekaniem wody

Post autor: sparco84 »

Witam wszystkich. Mam problem dość spory z przeciekaniem wody do auta podczas deszczu.
Mam Skodę 2 kombi z panoramą. Ostatnio zauważyłem, że po myciu auta na myjni zrobił mi się zaciek na podsufitce, a później podczas deszczu miałem cały mokry słupek (przód od pasażera) wraz z kawałkiem podsufitki.
Naczytałem się, że to temat zatkanego odpływu z przodu - ok, pojeździłem, autko zaczęło schnąć, sprawdziłem drożność odpływów, ciekło elegancko z czterech i faktycznie było dobrze do dziś (kolejny mocno deszczowy dzień), lecz woda teraz zupełnie gdzie indziej wypłynęła bo nie zamokła mi podsufitka tylko sam słupek od pasażera i woda spłynęła po plastikach przy nogach pasażera i trochę poleciało na dywanik gumowy.
Znów zabrałem auto do garażu, otworzyłem panoramę na maska, wziąłem dwie butelki wody, wlałem 3 litry w dach i pięknie wszystko płynie 4 odpływami nie pozostawiając wręcz żadnego śladu w środku...(robiłem to na zdjętym słupku z przodu od pasażera i patrzyłem czy gdzieś woda nie wycieka - miałem nadzieję, że będzie ciekła po tym wężyku z poniższego zdjęcia ale nic...nic nie cieknie).

Obrazek

Wilgotny mam ten zdjęty słupek, woda pojawiła mi się na podłodze od pasażera oraz na dywaniku pod nogami jak również pod plastikami przy drzwiach.

Obrazek

Obrazek


Co ciekawe uszczelka, która jest w samochodzie (ta do której dolegają drzwi) też jest mokra jak ją palcami rozchylam, a to jest już połączenie praktycznie z wnętrzem auta.

Obrazek

Woda nawet jest na plastiku przy schowku, stoją krople :/

Obrazek


Trochę głupi jestem w tym temacie bo nie wygląda to na problem przeciekającej panoramy...odpływy są drożne, lałem dziś wodę do dachu, po dachu, po samochodzie, po drzwiach i w środku obserwowałem czy coś się dzieje i absolutnie nic nie cieknie, a stoi kura pod chmurą i mam wodę pod dywanikiem i pod plastikami oraz mam mokrą uszczelkę .... co o tym sądzicie???

Czy może to być problem uszczelki drzwiowej lub tej wewnętrznej? Sprawdzałem stronę kierowcy, która nie przecieka i nie ma wody w tej uszczelce absolutnie, jest sucha....
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: fabek »

Czy auto było uderzone?
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
sparco84
Posty: 12
Rejestracja: 26 sie 2020, o 16:19
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: sparco84 »

Znam historię auta od początku i jedyną rzeczą jaka była wymieniona to zderzak i maska bo był uderzony zderzakiem i lekko dostała maska (przy znaczku lekko się zagięła) to cała historia szkód.
Nigdy nie było rozbite, wszystkie szyby są ORI, dach tak samo, nigdy nie ruszany i nigdy nie rozkręcany.
Wygląda jak by jednak ciekło panoramą.... tylko ciekawe gdzie...
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: maureliusz »

Nie pozostaje nic innego jak obkleic panoramę taśma malarska...i zrobić shower test po drzwiach.
Ta uszczelka mokra na progu rodzi nadzieję że to nie panorama...

Jezu czytam takie posty z zapartym tchem... mam szybę w dachu... ale fajowa sprawa!

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: marioti »

ja mam to samo maureliusz :) tzn. zastanawiam się kiedy coś zacznie przeciekać. Już zamówiłem linkę i prewencyjne będę przepychał te odpływy.
Przy okazji dziwnych przecieków dodam swoje. Do tej pory była cisza i spokój, aż tu nagle... :)
Odjeżdżam spod domu i słyszę chlust wody, patrzę a woda wylała się wprost na roletę w bagażniku. popatrzyłem, odchyliłem podsufitkę, odchyliłem osłony słupków D, ale sucho. Mokra jest natomiast szyba klapy. Tak jakby zebrała się woda w tym górnym plastiku nad szybą, a jak ruszyłem to wylała się stamtąd. Jedyna opcja przecieku to chyba światło stopu. Czeka mnie rozbiórka osłon i właśnie "shower test"
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: leszekmw »

kiedyś w octaviach2 kombi lała się tamtędy woda , no może przeciekała a nie lała , często uszkadzała świtało stop także..
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: maureliusz »


marioti pisze:.... Już zamówiłem linkę i prewencyjne będę przepychał te odpływy....
A to jakaś specjalna linka czy poprostu ło ło linka do roweru na metry :-)

Ja póki co prewencyjnie raz w sezonie sprawdzam czy drożne wodą

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: marioti »

zwykła linka jest za miękka. Tutaj trzeba linkę do prędkościomierza, np. do fiata 126p lub do Nysy (bo ma 165cm) :)
micagh
Posty: 3
Rejestracja: 1 mar 2016, o 07:32
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Micagh
Lokalizacja: K-ce/W-wa

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: micagh »

Spadło pewnie kolanko z rurką wpinane do tacy panoramy. Przerabiane u mnie od strony kierowcy. Cieknie w środku po słupku. Trzeba ściągnąć całą podsufitkę i najlepiej powymieniać na wężyki z porządnymi opaskami. Najlepiej profilaktycznie pozmieniać oba z przodu i i tyłu.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problem z przeciekaniem wody

Post autor: marioti »

nie sądzisz że w takim przypadku zamoczyłoby mi podsufitkę? a ona była i jest sucha.
ODPOWIEDZ