WODA WEWNĄTRZ / MOKRA TAPICERKA / PRZECIEKANIE - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

WODA WEWNĄTRZ / MOKRA TAPICERKA / PRZECIEKANIE - temat zbiorczy

Post autor: PLaSTI »

Dziś Wigilia ... a tu niemila niespodzianka .....
Auto ma raptem 9 Tkm i wydawalo sie wolne od wad.

Dzis rano na prawym przednim dywaniku z gumy mialem pelno wody i slady jej sciekania od wewnatrz przed przednim slupkiem.

Ktos sie orientuje co sie stalo? jakis DREN sie zatkal z podszybia czy co?

Da sie to jakos naprawic we wlasnym zakresie, czy tylko serwis po swietach?
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 19:39 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Sławek123
Posty: 85
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Sławek123 »

Najczęściej woda przecieka z drzwi (z pod blachy podnośnika). Jak dłużej podasz wodę na szybę zobaczysz taką małą strużkę wody ściekającą na wysokości głośnika.
Dotyczy to w zasadzie wszystkich VAG.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: sko89 »

Już ten temat był tutaj wałkowany. Jesienne liście zatkały odpływy na podszybiu.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: JanuszSz »

Kilka dni temu przy okazji wymiany sprzęgła miałem zdejmowane nadkole plastikowe.Po odchyleniu wygłuszenia z pianki wysypało się zza niej pół wiaderka liści,błota i innych śmieci.Tam jest ujście kanału odpływowego i pewnie masz tak samo zatkane.
Do czyszczenia dobra jest cienka sprężynka stosowana do przepychania umywalek.:-)
Obrazek
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

JanuszSz pisze:Kilka dni temu przy okazji wymiany sprzęgła miałem zdejmowane nadkole plastikowe.Po odchyleniu wygłuszenia z pianki wysypało się zza niej pół wiaderka liści,błota i innych śmieci.Tam jest ujście kanału odpływowego i pewnie masz tak samo zatkane.
Do czyszczenia dobra jest cienka sprężynka stosowana do przepychania umywalek.:-)
No ok
Ale zeby w nowym Aucie po nieclych 3 miesiacach ????

A da sie to jakos przetkac od gory? bez sciagania nadkola???
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: JanuszSz »

Myślę,że zawsze po jesieni i wielkiej ilości spadających liści występuje ten problem.
Oczywiście,że da się wyczyścić od góry.Najwygodniej by było po zdjęciu podszybia,ale da się i bez tego.Tak jak pisałem wygodnie się to robi miniaturką sprężyny hydraulicznej.Jest elastyczna,średnica 5 mm i potrafi dostosować się do kształtu kanału odpływowego,ale podobno da się niezbyt sztywnym kawałkiem drutu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Mej »

PLaSTI, czy woda pojawiła się niedługo po umyciu auta ??
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

Mej pisze:PLaSTI, czy woda pojawiła się niedługo po umyciu auta ??
Nie raczej po jezdzie w deszczu na autostradzie i calym dniu stania na deszczu
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Mej »

Trzeba zdjąć plastikowe podszybie i porządnie osadzić oraz przykręcić kratkę wlotu powietrza do kabiny. Kolejność postępowania jak w przypadku syreny alarmu w wersji dla FL (czyli bez kłopotliwego usuwania śrub zrywalnych).
Robota na 1/2 godziny, według poniższej instrukcji: viewtopic.php?f=8&t=5301&p=112017&hilit ... ie#p112017 .
Kratkę wlotu powietrza dociągają raptem trzy nakrętki, przez co uszczelka na styku z otworem w ścianie grodziowej czasem nie dolega na całej długości.

Żeby być absolutnie pewnym powyższej diagnozy wystarczy (od strony kabiny) zdjąć klapkę filtra kabinowego i sprawdzić czy jest tam kilka kropel wody.

Naturalnie można pojechać do ASO i tam zgłosić problem ale diagnoza może potrwać długo, bo jeśli woda zdąży wyschnąć zlokalizowanie przecieku choćby nawet Karcherem może okazać się niemożliwe.
Lepiej samemu dobrać się do filtra kabinowego i jeśli na klapce zamykającej będą ślady wilgoci - zlikwidowanie przecieku potrwa chwilę (np. przez zaufanego blacharza).

Tak tylko podpowiadam ... .

Oczywiście nie da się wykluczyć np. wadliwie wklejonej szyby czołowej ale prawdopodobieństwo niestarannie zamontowanej lub słabo dokręconej kratki wlotu powietrza jest "statystycznie" dużo bardziej prawdopodobne.

Sugestie zapchanych kanałów odpływowych, a tym bardziej użycie sprężyny do przepychania kanalizacji, sorry ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: Mej »

Proszę, to jest najbardziej prawdopodobna przyczyna przecieku:
Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: JanuszSz »

Mej pisze:Sugestie zapchanych kanałów odpływowych, a tym bardziej użycie sprężyny do przepychania kanalizacji, sorry ... .
Każdy sposób,jeśli jest skuteczny,jest dobry.
Gdyby przyczyną przecieków był wadliwy montaż auta,to pierwsze ślady wody byłyby na dywaniku po pierwszym deszczu,lub myciu.A tu auto przejeździło kilka miesięcy i dziwnym trafem po inwazji spadających liści woda nie mająca odpływu zaczęła przedostawać się do wnętrza.
Ale to jest tylko moje zdanie i właściciel samochodu sam podejmie decyzję.
Obrazek
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: sko89 »

Mej - sorry to pisz sobie a nie innym bo już na tym forum nie raz okazało się, że powodem obecności wody wewnątrz kabiny były właśnie pojesienne liście. Zatem statystycznie na forum wychodzi, że często to jest przyczyną. Wówczas stojąca woda przelewa się przez kratkę, której zdjęcie zamieściłeś ale nie z powodu wadliwego montażu.
To oczywiście nie wyklucza twojej hipotezy, ale tak jak napisał Janusz, raczej mało w tym przypadku prawdopodobnej.
Awatar użytkownika
PLaSTI
Posty: 609
Rejestracja: 17 sie 2014, o 08:57
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: DSG 6 SCR
Imię: Paweł
Lokalizacja: P o z n a ń /Wroc/Leg/JGóra/Lubin
Kontakt:

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: PLaSTI »

Wielkie dzięki za podpowiedzi, jak tylko przestanie padac deszcz i teraz jeszcze snieg to sprawdze ...
SIII Kombi -2017 - 2.0TDI 190KM DSG 6 SCR Style + Fresh + Canton Sound System + Amundsen - Silver Business
adafre1
Posty: 59
Rejestracja: 16 gru 2014, o 18:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: PO, PZ, PKL

Re: Woda wewnątrz ...

Post autor: adafre1 »

Tak się składa że mój poprzedni superb rocznik 2013.08 też był nieszczelny. wykryłem to dopiero po 4 miesiącach. Woda pojawiała się po stronie kierowcy i tylko gdy jeździłem w deszcz. Gdy stał i padało albo go myłem,nic nie wlatywało do wnętrza.
JanuszSz - Uwierz mi jest możliwe wyrycie małego przecieku nawet po 4 miesiącach. Zanim dywaniki nasiąkną i w samochodzie zacznie śmierdzieć - zwykle trwa to trochę czasu. aha i jeszcze musi padać deszcz i musisz w tym czasie jeździć.

co to tematu to nie chciałbym kolegi straszyć ale temat może być poważny. W moim przypadku auto oddałem od razu do ASO w ramach gwarancji. Gdy w aucie dywaniki i filce pod nimi są mokre to ciężko coś samemu domowymi sposobami stwierdzić. Okazało się że była to wada fabryczna- ubytek uszczelnienia na połączeniu ściany grodziowej nadkola i podłużnicy. Żeby do tego dojść serwis potrzebował aż 30 dni !!!! w międzyczasie wymieniali szybę przednią 2x, odkręcali maskę i błotniki.

PLaSTI - widzę że jesteś z Poznania, także jak chcesz namiary na ASO w którym w "expresowym" terminie uporają się z tematem daj znać. mi pomogli i po miesiącu jeżdzenia fabią zastępczą mogłem zasiąść do suchego Superba:)


PLaSTI pisze:
JanuszSz pisze:Kilka dni temu przy okazji wymiany sprzęgła miałem zdejmowane nadkole plastikowe.Po odchyleniu wygłuszenia z pianki wysypało się zza niej pół wiaderka liści,błota i innych śmieci.Tam jest ujście kanału odpływowego i pewnie masz tak samo zatkane.
Do czyszczenia dobra jest cienka sprężynka stosowana do przepychania umywalek.:-)
No ok
Ale zeby w nowym Aucie po nieclych 3 miesiacach ????

A da sie to jakos przetkac od gory? bez sciagania nadkola???
ODPOWIEDZ