[S2] Kupno używanego

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
davv2704
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ruda Śląska

[S2] Kupno używanego

Post autor: davv2704 »

Hejka

Jestem na etapie szukania Superba II. Generalnie nie spieszy mi się aż tak z kupnem - szukam czegoś co będzie w dobrym stanie i pojeździ jeszcze kilka lat (może któryś z kolegów myśli nad sprzedażą w przyszłym roku😁). Generalnie bez różnicy czy diesel czy benzyna. Nie robię jakoś super dużych przebiegów (około 10-12 tys rocznie), ale autem głównie jeżdżę trasy 20-30 km (drogi szybkiego ruchu lub jednostajne) więc nie ma dla mnie za bardzo różnicy co będę lał do auta. Znalazłem takiego Superba z programu das welt auto - dosyć niski przebieg, ale cena jak za to wyposażenie dosyć zaporowa.. myślicie, że jest sens się bawić w takie auta z tych programów aut używanych?

https://www.dasweltauto.pl/pol/pl/samoc ... xNDMzOTM=/

A i od razu mówię + nie zależy mi by auto było w full opcji - wersja ambition mi w zupełności wystarcza - jak jest amundsen czy jakiś inny ekran dotykowy to super, ale dla mnie najważniejsze by auto było po prostu sprawne

Przy okazji Życzę Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt. W obecnym czasie chyba zdrowie przede wszystkim - mam nadzieję, że w końcu to wszystko minie i jak już kupię swoją kurę to będę mógł się spotkać z Wami na jakimś złocie 😁
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1047
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: Kuster »

Jakie masz kryteria i budżet?
Handlarze zawsze mają marże nabitą a to nie daje ci gwarancji że z autem będzie wszystko cacy...
Przebieg (wysoki) też nie skreśla samochodu ważne żeby miał potwierdzoną historię eksploatacyjną/serwisową

W tej cenie co z "DWA" możesz mieć polifta
https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... HaczH.html


Szukaj na spokojnie. Ja dorwałem 3gen STYLE za 40tys zł
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: MILeq »

Faktycznie auto w niezbyt bogatej konfiguracji, z plamą na przednim siedzeniu pasażera.
40K PLN za 2013 wydaje mi się niezbyt okazyjną ceną przy tym nalocie, w tym konfi i stanie.

Ja sprzedałem w sierpniu za 53K PLN swoją SII kombi, 2014, elegance dsg, "wszystkomającą" włącznie z webasto, 133kkm, bezwypadkową, serwis aso, olej co 15kkm.
Z tego, co wiem, to nabywca zadowolony :). Mam nadzieję, że posłuży jeszcze długo bezawaryjnie.

Może dołóż parę tysiaków i poszukaj czegoś takiego od kolegów z forum, będziesz miał auto z pierwszej ręki.
Przebieg przebiegiem, ale liczy się również stan ogólny, serwisowanie i jak kto dbał.
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: maureliusz »


Kuster pisze:
W tej cenie co z "DWA" możesz mieć polifta
https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... DHaczH.hml
Taaa...225kkm... kraj pochodzenia Niemcy :-)
Zaraz się okaże książka niej kompletna.
Że miał rysę...na wszystkich drzwiach...

Znam to jak szukałem swojego.
Podarowałem sobie i tylko krajówki szukałem.
SuperB nawet krajowy jest w fajnym wyposażeniu a historia pewna.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
davv2704
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: davv2704 »

Dzięki za odpowiedzi. Generalnie właśnie staram się szukać czegoś od kolegów z forum - będę czekał cierpliwie. Najchętniej bralbym auto przez wakacjami - teraz jest okres jaki jest, ale przymierzam się do kupna i przeglądam różne ogłoszenia :)
davv2704
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: davv2704 »

MILeq pisze: 26 gru 2020, o 13:42 Faktycznie auto w niezbyt bogatej konfiguracji, z plamą na przednim siedzeniu pasażera.
40K PLN za 2013 wydaje mi się niezbyt okazyjną ceną przy tym nalocie, w tym konfi i stanie.

Ja sprzedałem w sierpniu za 53K PLN swoją SII kombi, 2014, elegance dsg, "wszystkomającą" włącznie z webasto, 133kkm, bezwypadkową, serwis aso, olej co 15kkm.
Z tego, co wiem, to nabywca zadowolony :). Mam nadzieję, że posłuży jeszcze długo bezawaryjnie.

Może dołóż parę tysiaków i poszukaj czegoś takiego od kolegów z forum, będziesz miał auto z pierwszej ręki.
Przebieg przebiegiem, ale liczy się również stan ogólny, serwisowanie i jak kto dbał.
Szkoda, że nie szukałem pół roku temu auta bo bym się pewnie nie zastanawiał 😁

Generalnie podobają mi się auta sprzed liftu (wizualnie), ale polift mi też nie przeszkadza 😁

Boję się DSG bo z tego co czytałem to jak ktoś nie dba to potrafi puścić kogoś z torbami remont skrzyni
tomekk1980
Posty: 139
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: tomekk1980 »

Szukaj na spokojnie, nie napalaj się. Najlepiej krajowe z pewna historią. Trzy lata śmigam SS2fl 2014 w manualu, krajowa z udokumentowana historią. Kupiłem z małym przebiegiem, bogato wyposażona. Tania nie była, ale warto było, jestem zadowolony.
davv2704
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: davv2704 »

Generalnie myślę czy nie odłożyć jeszcze trochę pieniążków i kupić w 2022 S3. Tyle, że auto byłoby już schodzącym modelem i pytanie czy warto.. z jednej strony już dopracowany model, a z drugiej kupować nowe stare auto..

Druga sprawa to jakbym miał kupować to bym miał dylemat czy brać wersję 190 czy 272 km. Auto by było kupione z myślą, że chciałbym je mieć z 6-8 lat i tu pytanie jak te silniki są wytrzymałe, nie robię dużych przebiegów, a samochód jest traktowany jak członek rodziny więc jak już kupić to coś co w teorii jest mało awaryjne. Jeśli znajdę coś godnego uwagi z SII to raczej będę czekał na S4, ale jeśli nie to myślę, że będę planował zakup S3

Ah te samochody. Wiecie co jest zabawne? Że jestem zakochany w tym samochodzie (ogólnie modelu superb). Uwielbiam auta sportowe, ale klasa średnia to jest coś co zawsze mi się podobało - a to przecież niż specjalnego. Czy tylko ja tak mam? 😁


Ps znalazłem taką ofertę

https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... He0Zc.html

Wiem, że radio słabe - ale zawsze można wymienić 😁
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: rezon »

davv2704 pisze: 29 gru 2020, o 01:29 Generalnie myślę czy nie odłożyć jeszcze trochę pieniążków i kupić w 2022 S3. Tyle, że auto byłoby już schodzącym modelem i pytanie czy warto.. z jednej strony już dopracowany model, a z drugiej kupować nowe stare auto..

Druga sprawa to jakbym miał kupować to bym miał dylemat czy brać wersję 190 czy 272 km. Auto by było kupione z myślą, że chciałbym je mieć z 6-8 lat i tu pytanie jak te silniki są wytrzymałe, nie robię dużych przebiegów, a samochód jest traktowany jak członek rodziny więc jak już kupić to coś co w teorii jest mało awaryjne. Jeśli znajdę coś godnego uwagi z SII to raczej będę czekał na S4, ale jeśli nie to myślę, że będę planował zakup S3

Ah te samochody. Wiecie co jest zabawne? Że jestem zakochany w tym samochodzie (ogólnie modelu superb). Uwielbiam auta sportowe, ale klasa średnia to jest coś co zawsze mi się podobało - a to przecież niż specjalnego. Czy tylko ja tak mam? 😁


Ps znalazłem taką ofertę

https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... He0Zc.html

Wiem, że radio słabe - ale zawsze można wymienić 😁
Ja kupowałem po Superbie Volvo i model schodzący. System navi i audio jest mocno przestarzały w stosunku do nowych modeli - to widać i czuć ;) ale.. cena niższa o ok. 25% niż modeli, które weszły pół roku później. I najważniejsze to samochód jest równie starej konstrukcji jak nawigacja - silnik bez Adblue (już nieprodukowany), konstrukcja poprawna do bólu - wszystko na wkrętach, śrubach, zatrzaskach wielorazowego użytku. Np. w S2 nie wymontujesz głośników przednich bez wiertarki - są na nitach zrywalnych. Czasami mam kontakt z nowościami w branży automotive - wszystko jest coraz mniej naprawialne i coraz więcej podzespołów będzie wymagało aktywacji w serwisie przez komp łączący się z centralnym serwerem. Np. w moim V60 aby wymienić akumulator trzeba zresetować jego ustawienia w kompie, tylne klocki - cofnąć elektryczny zacisk kompem, itd.. Odpowiednik VCDS działa tylko w samochodach do 2016. Są obejścia - przyciśnij to, przekręć tamto, trzymaj jednocześnie,.. ale co raz mniej. Nowy model? min. po roku produkcji, a najlepiej po pierwszym liftingu.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
davv2704
Posty: 12
Rejestracja: 13 sty 2016, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: davv2704 »

Generalnie żyjemy w czasach gdzie navi masz wszędzie - i często dużo lepsze niż w aucie (no chyba, że jest android auto itp). Generalnie ja w aucie potrzebuję klimatyzacji, czujników parkowania w tyle, multifunkcyjnej kierownicy dlatego jeśli będę brał S3 to w wersji ambition ewentualnie z doposażeniem typu fotel elektryczny, sound system. Mi to wystarcza i szczerze mówiąc wolę więcej mocy niż np wersję laurin&klement czy sportline tylko zastanawiam się jak z trwałością tych silników 280 km - czy to to samo co w golfie R? Bo kiedyś czytałem, że te silniki w Rkach są strasznie awaryjne. Tak czy inaczej jeśli nie znajdę S2 zadbanego to raczej będę celował w S3
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1047
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: Kuster »

davv2704 pisze: 29 gru 2020, o 17:35 Generalnie żyjemy w czasach gdzie navi masz wszędzie - i często dużo lepsze niż w aucie (no chyba, że jest android auto itp). Generalnie ja w aucie potrzebuję klimatyzacji, czujników parkowania w tyle, multifunkcyjnej kierownicy dlatego jeśli będę brał S3 to w wersji ambition ewentualnie z doposażeniem typu fotel elektryczny, sound system. Mi to wystarcza i szczerze mówiąc wolę więcej mocy niż np wersję laurin&klement czy sportline tylko zastanawiam się jak z trwałością tych silników 280 km - czy to to samo co w golfie R? Bo kiedyś czytałem, że te silniki w Rkach są strasznie awaryjne. Tak czy inaczej jeśli nie znajdę S2 zadbanego to raczej będę celował w S3
280KM były montowane m.in. w
Arteon
Passat B8
Golf R
Audi S3
Leon Cupra
Superb 3

Ludzie robią samym softem (chip) 360KM i to jeździ więc nie uważałabym że są jakoś mega awaryjne...
To są już poprawione silniki i jak widać po modyfikacjach nie są seryjnie aż tak bardzo wyżyłowane bo zapas mają konkretny.

Co do TDi
Mój wujek jeździ firmowym 4x4 2.0TDi 190KM. Robi sporo km i nie narzeka. Jak sam twierdzi od nowości nie było "większych" serwisów poza olejami, klockami itp a ma nastukane ~250tys km

Ja zaryzykowałem i kupiłem S3 z przebiegiem ponad 440tys km. Dostałem obszerną rozpiskę co było robione i kiedy. Aktualnie łyka olej około 1L/1000km, ale to pewnie już przez pierścienie i uszczelniacze zaworowe. Samochód był po wymianie turbiny, sprzęgła i DPFa, ale silnik nie był ruszany...
Więc tez można przyjąć że jest to trwała jednostka.

Pamiętaj. Jak dbasz tak masz ;) będziesz dbał i nie bagatelizował to będziesz zadowolony.
Olejesz temat to będziesz się wkurzał.
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: leszekmw »

Kuster pisze: 29 gru 2020, o 21:58 Ja zaryzykowałem i kupiłem S3 z przebiegiem ponad 440tys km.
a z jakiego powodu kupiłes takie auto ?
tak bardzo chciałeś s3 :?:
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1047
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: Kuster »

leszekmw pisze: 31 gru 2020, o 16:20
Kuster pisze: 29 gru 2020, o 21:58 Ja zaryzykowałem i kupiłem S3 z przebiegiem ponad 440tys km.
a z jakiego powodu kupiłes takie auto ?
tak bardzo chciałeś s3 :?:
S3 ładniejsze, nowsze z potwierdzoną historia i bardzo zadbane.
W S2 starsze, "brzydsze" i też brałem pod uwagę że kupuję silnik z przebiegiem 200-250tys km i jego też może będę musiał remontować.
Mam warunki więc mogę sobie ewentualny remont teraz zrobić i zaś spróbować ustukać kolejne set km
W moim przypadku nie ponoszę kosztów warsztatowych/robocizny i wiem co mam zrobione ;)
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: leszekmw »

aaa.. kolega mechanik..rozumiem..
ale auto to nie tylko silnik..
malaki_79
Posty: 13
Rejestracja: 25 cze 2018, o 16:54
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Wojciech

Re: [S2] Kupno używanego

Post autor: malaki_79 »

Witam, kolego ja też szukałem swojego Superba bardzo długo, aż w końcu znalazłem prawie połtora roku, także cierpliwość popłaca bo znalazłem takiego jakiego chciałem,
ODPOWIEDZ