Konkurencja dla Thule?

czarekawf
Posty: 22
Rejestracja: 4 paź 2020, o 17:28
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Cezary

Konkurencja dla Thule?

Post autor: czarekawf »

Witajcie,

mam Superba III sedan z 2016 roku. Chciałbym kupić bagażnik dachowy aby od czasu do czasu pojechać gdzieś na wycieczkę z rodziną (3-4 rowery). Wszędzie podkreślana jest jakość rozwiązań Thule.

Niemniej mam pytanie: czy jest jakaś firma, która nie ma jeszcze tak dobrej (drogiej) marki jak Thule?

Podsumowując szukam jakiegoś tańszego odpowiednika THule. Ktoś mógłby coś doradzić?

Zależy mi na komplecie (mocowanie + dwa uchwyty na rowery na początek)

Z pewnością będę jeszcze w przyszłości montował na dachu trumnę na wyjazdy narciarskie.

Dzięki
szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: szarik »

Ja się zastanawiałem nad polskim Amosem, ale ostatecznie wybrałem Thule.

Natapane z szarik OnePlus 7T Pro


Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

Nie wiem czy tańsze ale są jeszcze mont blanc i yakima
Osobiście mam bagażniki rowerowe Thule freeride 530 i sobie chwalę
Trumnę też planuje Thule Dynamic
Co jak co cena może i wysoką ale za to dostępność części zamiennych chyba najlepsza
Jak dbasz tak masz
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

czarekawf zamiast kombinować z boxem - zastanów się, czy na pewno jest Ci potrzebny? Bagażnik rowerowy - zdecydowanie wygodniej jest na haku. Rowery nie stawiają takiego oporu, zużycie paliwa niewiele wzrasta, nie szumi tak. O wygodzie mocowania roweru to nawet szkoda dyskutować. Jedyny minus - samochód jest dłuższy ;) Narty i snowboard? Dobry pokrowiec i pakujesz wszystko do środka. W Superbie jedynie wyjazd w 5 osób uzasadnia box. Btw nawet w znacznie mniej pojemnym V60 również. Ja mam od wielu lat Taurus Xtreme i tylko w wyjątkowych sytuacjach jest używany. Jest na pewno mniej solidnie wykonany niż Thule, ale wystarczająco dobrze. Na pewno dzisiaj nie kupowałbym boxa, a pożyczałbym. Nawet znajomy, wielki fan boxa - bo nie trzeba tak czyścić sprzętu, bo łatwiej spakować, bo... - po zmianie A4 na A6, kupił pokrowiec i wozi wszystko w środku, a box podobnie jak mnie zawadza w garażu - mam podwieszony z belkami pod sufitem.
Bagażnik rowerowy mam taki https://allegro.pl/oferta/platforma-row ... 0045849717 . Jest składany, więc po przyjeździe na miejsce i zdjęciu rowerów, wypinam hak razem z bagażnikiem, składam i wrzucam do bagażnika nie zdejmując z haka. Nikomu nie przeszkadza, nikt nie zahaczy.
Pokrowiec na narty/snowboard taki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać wchodzą dwie deski i dwie pary nart w pokrowcach
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

ja gdzieś niedawno czytałem o jakiejś amerykańskiej marce belek..podobno cichsze od thule itd.
niestety nie pamiętam marki ale sa dostępne w polsce zdaje się.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

leszekmw pisze: 7 lut 2021, o 12:55 ja gdzieś niedawno czytałem o jakiejś amerykańskiej marce belek..podobno cichsze od thule itd.
niestety nie pamiętam marki ale sa dostępne w polsce zdaje się.
Thule wingbar są wg mnie ciche
Przynajmniej znajomy w A6 C6 ma założone i przy 160km/h nie było słychać żadnych gwizdów a on nie ma jakiejś wypasionej tej A6 tzn brak podwójnych/klejonych szyb itp itd...
Jak pamiętam przy moich poprzednich kanciastych Thule które miałem w Accordzie gwizdy i szumy było słychać już przy 130-140km/h
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: baarttbaartt »

Ja miałem kilka różnych belek w różnych autach. Przerabiałem Cruz, jakieś noname między relingi i dwa razy Thule Wingbar. Generalnie nie jeździłem dotychczas na cichszych belkach jak Thule. Można kupić używki jeśli nowe 1200 pln za dużo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

same belki to jedno, a belki z dodatkami to już zupełnie co innego. Rowery na haku są cichsze
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: baarttbaartt »

Zgadzam się ze na haku rowery to lepsza opcja. Niemniej jednak jeździłem na kilku belkach z rowerami i boksem i Thule dla mnie są najcichsze.
Kolejne auto hak to Must Have opcja;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: bawl »

czarekawf pisze: 6 lut 2021, o 20:24 Witajcie,

mam Superba III sedan z 2016 roku. Chciałbym kupić bagażnik dachowy aby od czasu do czasu pojechać gdzieś na wycieczkę z rodziną (3-4 rowery). Wszędzie podkreślana jest jakość rozwiązań Thule.

Niemniej mam pytanie: czy jest jakaś firma, która nie ma jeszcze tak dobrej (drogiej) marki jak Thule?

Podsumowując szukam jakiegoś tańszego odpowiednika THule. Ktoś mógłby coś doradzić?

Zależy mi na komplecie (mocowanie + dwa uchwyty na rowery na początek)

Z pewnością będę jeszcze w przyszłości montował na dachu trumnę na wyjazdy narciarskie.

Dzięki
Mam do liftback thule wingbar Evo + łapy oraz 2x thule 591. Wszystko w bardzo ładnym stanie. Na wisne/lato będę sprzedawał bo montuje Hak.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: woj_tek »

leszekmw pisze: 7 lut 2021, o 12:55 ja gdzieś niedawno czytałem o jakiejś amerykańskiej marce belek..podobno cichsze od thule itd.
niestety nie pamiętam marki ale sa dostępne w polsce zdaje się.
Yakima (wcześniej Whispbar) ma najcichsze belki (siła oporu przy 100km/h to 1N vs 2N w Thule WingBar Evo).

Mam cały zestaw Thule WingbarEvo, do 80km/h praktycznie nic nie słychać wewnątrz, z boksem na dachu do 130km/h jest znośnie. Przednie szyby mam podwójne, ale mam liftback, więc mocowanie poprzeczek odgina uszczelki.

Chciałem kupić Yakimę, bo a) jest cichsza, b) jest tańsza (brak dopłaty za kolor czarny, nie jak w Thule...), ale ze względu na brak kompatybilności z dwoma pozostałymi autami wybór padł na Thule.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: maureliusz »

Thule robi robotę... Co by nie porównywać zawsze Thule na plus. Ta amerykańska firma nie wiem o czym mówimy.
Wiadomo na hak jest na lata...
Belki na dach do konkretnego modelu.

Nie zgodzę się że bez apelacyjnie na hak lepsze rozwiązanie. SUV oczywiście. Ale SuperB...ja mam porównanie i mieszane uczucia. Uwierzcie mi dużo szybciej wrzuca się na dach rowery.
Natomiast parkowanie jest problem jak w trasie chcę się zjeść. A po wyjęciu rowerow ładować do bagażnika platformę.. mnie osobiście się nie chce.
Trzeba się zastanowić kto co potrzebuję bo to nie jest takie 0-1.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: woj_tek »

Wątek odnośnie platforma vs dachowy był poruszony tutaj: https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=57&t=7880 więc imho nie ma sensu powielać dyskusji na temat +/- tutaj ;)
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: oolsztyniak »

Też na wiosnę zastanawiałem się czy i co kupić, polecano mi thule ale thule nie ukrywajmy jest dość drogie.
Kupiłem belki aguri za 1/2 ceny i jestem zadowolony
nie jest to jakiś szał ale po co ma być szał w belkach dachowych?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

Ja mam przy boxie belki Montblanc aerodynamiczne alu - też ciche, ale raptem raz użyłem i to na krótkiej trasie. Coś podobnego https://bagazniki.pl/pl/p/Poprzeczki-da ... -AE49/7432 . W porównaniu do używanych w Superbie belek Thule - trzeba uważać na gumy ochraniająca, potrafią spaść przy przenoszeniu (niosę razem z boxem. Wygodniejsze dokręcanie - klucz imbus, a nie końcówka belki. Chyba można by użyć wkrętarki, ale nie chce mi się iść po nią dla 4 śrub. Ori klucz jest całkiem wygodny. Cena 70% Thule. .
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ