Konkurencja dla Thule?

Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

raz jechałem z boxem na narty ..i wystarczy.. :twisted:
wypożyczone belki i box , nie pamiętam nazwy modelu.. , fakt mieści sie tam od cholery jak się jedzie w 4 osoby jednym wozem..
ale panorama sie otwierała bezproblemowo..

Obrazek
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: oolsztyniak »

woj_tek pisze: 10 lut 2021, o 13:46 Strasznie nisko ten box siedzi. Sądzę, że czy Taurus czy Thule czy inny producent, wcięcia na poprzeczki będą podobne. Dla przykładu, tak siedzi Thule Motion XT XL na poprzeczkach Thule Wingbar EVO ze stopami Evo. Panorama powinna bez problemów się otworzyć. Jeśli komuś chce się liczyć jaka jest odległość od dachu do dna boxa, to jako wskazówki dodam, że ten konfig bez problemu wjeżdża do garażu gdzie brama ma limit 195cm (zapas z 3-5cm), ale zawias mam fabryczny sportowy, więc prześwit jest niższy niż z DCC
Można kupić podobne montowane na relingi gdzie box "wypchną" w górę.
Ale moim zdaniem wygląda to kiepsko, bardzo kiepsko.

Im niżej tym lepiej ale jak przeszkadza panorama ... to nie warto chyba ryzykować.
Mój box od dachu to jakieś 4 może z 5 cm.

Na pusto belki aguri trochę głośne, z boxem do 160 idzie "żyć" .

Obrazek
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: ziom_pl »

Strasznie nisko ten box siedzi. Sądzę, że czy Taurus czy Thule czy inny producent, wcięcia na poprzeczki będą podobne. Dla przykładu, tak siedzi Thule Motion XT XL na poprzeczkach Thule Wingbar EVO ze stopami Evo. Panorama powinna bez problemów się otworzyć. Jeśli komuś chce się liczyć jaka jest odległość od dachu do dna boxa, to jako wskazówki dodam, że ten konfig bez problemu wjeżdża do garażu gdzie brama ma limit 195cm (zapas z 3-5cm), ale zawias mam fabryczny sportowy, więc prześwit jest niższy niż z DCC
Obrazek
[/quote]

Jak się jeździ z takim zestawem? Belki już mam, nad boxem się zastanawiam. Mocno słychać w środku belki i box, spalanie duży przyrost? miejsca w boxie wystarczająco na zimowy wypad 2 deska 2 narty?
Muti
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2020, o 18:56
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Bartek

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Muti »

mam belki Aguri Prestige II, wyjatkowo płaskie, montaz łatwy, 1 kluczyk. Bez wsunietych gum w rowek montażowy, makabra.
Po załozeniu gum i paka MonteBlanc jest akceptowalnie.
jak zwiekszasz wielkosc bagaznika o 500l to trzeba sie liczyc ze bedzie glosniej i wiecej spali.
cos za cos.
gdybym potrafił za zalacze fotke jak to wyglada
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: woj_tek »

@ziom_pl

Nie jechałem z tym boxem jeszcze żadnej trasy oprócz ~10km ze sklepu do domu, ale na pewno z nim było ciszej niż z samymi belkami :D Wcześniej miałem boxa Polar i do tych belek montowałem go adapterem T - do 130km/h było znośnie, potem hałas robił się zdecydowanie bardziej drażniący.

Co do spalania... trudno mi jednoznacznie powiedzieć, bo trzebaby tę samą trasę z podobnymi prędkościami przejechać z boxem i bez. Generalnie przy 272KM ze starym boxem nie zauważyłem, żeby sie drugi wir w baku włączał :)

Do Motion XT XL wrzucisz nawet więcej niz 2 pary nart i dwie deski :) Jest przeogromny. Jeśli chcesz wozić sam sprzęt narciarski lepiej patrz w kierunku niższych boxów. Dla mnie warunkami koniecznymi było 200cm długości wewnętrznej oraz taka wysokość i szerokość, żeby przyczepka Thule Chariot się mieściła.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

Box przy prędkościach autostradowych to ok. +1,5l PB
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: baarttbaartt »

Mi zawsze na trasie do Włoch pali w 1 stronę Ok 12.5l na 100 z boksem a z powrotem o litr mniej;)

Prędkości do max 160 na autostradzie. S3 272 4x4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

znalazłem zdjęcie licznika po powrocie z włoch sprzed 2 lat , wtedy jechałem z motion xl właśnie , 4 osoby + narciarski bagaż itd.
włochy koło 150 - 160 , austria gdzie się dało to goniłem , polska min 160 na autostradzie , ostatnie 150km mam normalną szosą ..

Obrazek
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: ziom_pl »

rewelka. Niewielka różnica widać, czyli może to dobry model aby go rozważyć. Przyznam się, że zastanawiałem się nad tym modelem właśnie.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

nie ma siły aby przy prędkościach autostradowych nie było wyraźnej różnicy zużycia paliwa. "gdzie się dało goniłem" i 92km/h? Co to za gonienie... Przy 150-160 to średnia wychodzi 120, a nie 90.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

w życiu nie wyjdzie średnia120 przy 150-160 . chyba że wjedziesz na autostradę , rozpędzisz się do 150 i wtedy skasujesz kompa.. , ale wystarczy na chwilkę zwolnic o kilkadziesiąt km i już średnia siada mocno..
no chyba że w volvo jakoś inaczej reaguje komp... w octavii miałem podobnie.., a różne próby już robiłem..
tak mi wyszło z komputera , nic na to nie poradzę .. mam jeszcze jakieś zdjęcia liczników z wyjazdów..
nie zapomnij ze Ty lecisz autostradą cały czas pod dom a ja się wlokę 150km ,często we mgle bo taka jest ta trasa rzeszów - lublin i średnia spada momentalnie...
najlepiej będzie jak pamiętacie czasy swoich przejazdów vs kilometry .. czas jest wartością niezmienną..
w tym konkretnym przypadku mogę powiedzieć że do rzeszowa jechałem ok 13 godzin jazdy prawie cały czas autsotradą oprócz pierwszych ~ 50min przez góry no i ten kawałek koło mikulowa.., no i w austrii z pół godziny na kontroli nam zeszło bo nas wzięli na bok :) tam gdzie szukają uchodźców czy o co im w tej chwili chodzi..
i tyle co mogę powiedzieć w tym temacie..
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

rezon pisze: 20 lut 2021, o 11:36 "gdzie się dało goniłem"
a ten fragment dotyczy austrii w której jak się jeździ każdy wie.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

leszekmw pisze: 20 lut 2021, o 14:53 ...
nie zapomnij ze Ty lecisz autostradą cały czas pod dom a ja się wlokę 150km ,często we mgle bo taka jest ta trasa rzeszów - lublin i średnia spada momentalnie...
...
No może nie pod dom, ale fakt - do dwupasmowej drogi mam aż 900m ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: maureliusz »


leszekmw pisze:w życiu nie wyjdzie średnia120 przy 150-160 . chyba że wjedziesz na autostradę , rozpędzisz się do 150 i wtedy skasujesz kompa.. , ale wystarczy na chwilkę zwolnic o kilkadziesiąt km i już średnia siada mocno
.
Tak 100% prawda z tą średnią... oczywisteObrazek
Ja do ekspresowej mam 40km...
Ale wracając do tematu...

Niżej fota która kiedyś zrobiłem na parkingu...bo świetnie pokazuje że platforma to nie taka 100% kolorowa sprawa. Jest ciasno...i to potwierdzam.

Gość się nieźle...opiankował;-)

Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka



Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

no jeszcze zamiast w boxie można narty przewozić autobusem..
https://www.youtube.com/watch?v=94nW8vG ... =emb_title
ODPOWIEDZ