Konkurencja dla Thule?

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

Hej a słyszał ktoś o czymś takim jak Packline?
Fajne otwieranie, szeroki (może nawet wózek się zmieści), ładowność do 75kg

https://velonews.pl/posts/6318-packline ... stkie-test
Jak dbasz tak masz
ziom_pl
Posty: 63
Rejestracja: 2 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 200KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poznań, Nowy Tomyśl

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: ziom_pl »

Wygląda ok. Ciekawe jak w praktyce. trzeba czekać, może ktoś kto taki ma się odezwie w tym wątku.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: leszekmw »

nie podoba mi się to odkształcenie plastiku przy nicie z boku. ja wiem że to cienkie rzeczy ale jakoś tak..
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

leszekmw pisze: 4 mar 2021, o 09:00 nie podoba mi się to odkształcenie plastiku przy nicie z boku. ja wiem że to cienkie rzeczy ale jakoś tak..
Faktycznie jest ale z tego co widzę na foto to w to miejsce przymocowany jest siłownik
Jak dbasz tak masz
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: j4r3k »

Mam zero doświadczenia z bagażnikami rowerowymi. Do S3 liftback bez haka, co lepsze będzie, na dach czy takie dedykowane na klapę?
Zestawy z ASO na dach są coś warte?
3 rowery mam.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

Na dach głośny i bezpieczny vmax to 140-150km/h
Wzrasta spalanie i trzeba uważać na niskie mosty i szybkie ostre zakręty żeby rowerów nie zdjąć z dachu
Każdy podmuch wiatru czuć kilka razy mocniej
Do tego uciążliwe zakładanie rowerów na dach

Na hak (z takimi na klapę nie mam doświadczenia ale pewnie są podobne w użytkowaniu) są cichsze i nie ma takich oporów (spalanie) ale za to rowery powiększają samochód (trzeba uważać przy parkowaniu) i jak chcesz się dostać do bagażnika to już jest lipa bo trzeba rowery ściągać (chyba że kupisz taki box "składany")


Osobiście miałem i korzystałem z Thule na dach
Z tym że Accord sedan był niższy od Superba kombi

Do dachowego kupiłbym jeszcze te złącza co trzymają rowery w kupię
Nie chwieją się wtedy jak głupie

Co lepsze? I jedno i drugie rozwiązanie do dupy ^^
Ja wyszedłem z założenia że mało jeżdżę na rowerach i swojego jakiegoś super wypaśnego nie mam to wolę wypożyczyć niż jeździć z tym klamorem przez pół Polski
Jak dbasz tak masz
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

Kuster pisze: 22 lip 2021, o 09:40 ....
Na hak (z takimi na klapę nie mam doświadczenia ale pewnie są podobne w użytkowaniu) są cichsze i nie ma takich oporów (spalanie) ale za to rowery powiększają samochód (trzeba uważać przy parkowaniu) i jak chcesz się dostać do bagażnika to już jest lipa bo trzeba rowery ściągać (chyba że kupisz taki box "składany")
...
Na hak - nie trzeba ściągać rowerów. Wszystkie lepsze platformy są uchylne. Odchyla się platformę z rowerami i otwiera bagażnik https://allegro.pl/oferta/inter-pack-ne ... 0590713534. Jedyny prawdziwy minus platformy - koszt haka plus platformy. Ja mam składaną, taką jak w linku i po przyjeździe na miejsce wrzucam razem z kulą haka do bagażnika V60 czyli znacznie mniejszego niż Superba i nie zabiera miejsca na parkingu. Później wsuwam kulę i mam zamontowany bagażnik. Montaż/demontaż zajmuje może 30s. ;) Wygoda platformy na hak, a dachowych jest nieporównywalna. Zwłaszcza przy cięższych rowerach.
j4r3k pisze: 21 lip 2021, o 21:52 Mam zero doświadczenia z bagażnikami rowerowymi. Do S3 liftback bez haka, co lepsze będzie, na dach czy takie dedykowane na klapę?
Zestawy z ASO na dach są coś warte?
3 rowery mam.
Na klapę nie radzę. Potrafi odgiąć ranty klapy. Widziałem taki samochód bez bagażnika kiedyś na parkingu. Ślady po bagażniku były aż nadto widoczne.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

No z tym montażem/demontażem to się zgodzę
Teraz na wakacjach mógłbym zrzucić box jak nie używam ale taż że to "trwa" a dwa same poprzeczki generują jeszcze większy hałas niż całość z BOXem na dachu
Jak dbasz tak masz
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

Kuster pisze: 22 lip 2021, o 13:36 No z tym montażem/demontażem to się zgodzę
Teraz na wakacjach mógłbym zrzucić box jak nie używam ale taż że to "trwa" a dwa same poprzeczki generują jeszcze większy hałas niż całość z BOXem na dachu
Box też mam - jeszcze z dawnych lat. Jest zamocowany na belkach i podwieszony pod sufitem w garażu. Jak potrzebuję, to opuszczam, przenoszę w dwie osoby i mocuję belki na dachu do relingów. Używam 1-2 razy w roku, jak jadę w 5 osób na narty. Po wyjeździe odkręcam mocowanie belek z relingów i komplet ląduje ponownie pod sufitem.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: j4r3k »

Czyli wychodzi, że bez haka to reszta rozwiązań raczej słaba i irytująca.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

Na pewno skreśliłbym bagażniki na klapę. Na dach - Superb nie jest wysoki, więc jak ludzie dają radę wrzucać na SUV'y i z tym jeżdżą, to na pewno się da ;) Przy okazji masz siłownię ;) Zaleta jest tylko jedna - cena. Jest mniej więcej o połowę tańszy niż platforma z hakiem + tablica i badanie techniczne haka. Na belki i dobre uchwyty wydasz 1000zł plus 500-800zł/szt uchwytu, a tu hak 1500, montaż 300-500, badanie techniczne, tablica łącznie chyba ok. 150 płaciłem no i platforma 1000-4000zł. Ale na platformę i z platformy to nawet dziecko rower włoży, nic nie huczy, tylko nieco większe zużycie paliwa, rowery siedzą stabilnie. Od strony użytkowej wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Do tego uchwyt na ścianę w kształcie kuli i po użyciu wiesza się go na ścianie garażu. Dwa lata temu też miałem dylemat co wybrać. Ani razu nie miałem wątpliwości czy dobrze zrobiłem idąc w kierunku haka. Dwa razy nawet ciągnął przyczepę ;) , a po zakupie elektryków dylemat i tak zniknąłby samoistnie - musiałbym zamontować hak, bo nie wyobrażam sobie wrzucania 2x26kg na dach.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: j4r3k »

Dzięki za tipsy. Garażu nie posiadam ;) Mam 188 wzrostu to chyba z rzucaniem na dach nie będzie takiego problemu (gorzej z mułami ;)).
Skodowskie patenty na dach ktoś w ogóle kupuje? Czy nie ma sensu na to patrzeć i od razu iść polecane na forum marki?
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: WG »

Tak na wygląd sprzęt marki Skoda to Thule pod inną marką.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1032
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

Ja zainwestowałem w poprzeczki AGURI (podobno to chamska kopia Yakimy) ale przy 140-160km/h są okropnie głośne (KOMBI) za to mega tanie (330-360zl zamiast ~1tys)
Zaś uchwyty rowerowe mam Thule stary prosty model

Co jak co ale uchwyty rowerowe są mega stabilne i solidne dlatego nie zmieniam ich na nowsze.
Do tego mnóstwo akcesoriów można sobie dokupić indywidualnie wg upodobań
Jak dbasz tak masz
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

j4r3k pisze: 22 lip 2021, o 20:35 Dzięki za tipsy. Garażu nie posiadam ;) Mam 188 wzrostu to chyba z rzucaniem na dach nie będzie takiego problemu (gorzej z mułami ;)).
Skodowskie patenty na dach ktoś w ogóle kupuje? Czy nie ma sensu na to patrzeć i od razu iść polecane na forum marki?
Wg opinii znajomych bdb są uchwyty Thule Pro Ride z tzw. żyrafą czyli łapaniem od boku. Podobno znacznie wygodniejsze od innych. Ale i tak wrzucanie roweru na dach to akrobacje ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ