Konkurencja dla Thule?

Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: baarttbaartt »

Ja już pisałem w innych wątkach o moich przejściach z różnymi belkami i od kilku lat w różnych autach zawsze używam Thule wing bar. Są droższe ale za to mega ciche nawet z 4 rowerami na dachu i 160km/h.
Mam dach panoramę wiec wiec co mówię;)
Uchwyty na rowery tez mam Thule ale free ride 532.

Natomiast kolejne auto musi mieć hak i platformę na 4 rowery. Mam dość już wkładania tych rowerów na dach;) i spalania +2l na każde 100km.

Bagażnik na klapę użylem kiedyś raz w focusie - porażka montaż, trzymanie rowerów i obciążenie klapy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: woj_tek »

Hak hakiem, ale trzeba koniecznie mieć taki, który ma możliwie największy nacisk pionowy. A z tym bywa różnie, jedne mają 65kg a drugie 100kg. Na dwa rowery te 60kg wystarczy, ale pod elektryki potrzeba więcej.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: maureliusz »

Wiem...sami ambasadorzy platformy :-) - ja też ja mam, ale... proponuje podjechać do sklepu / lub u znajmowego sobie ją zobaczyć z czym to się je.
Jeszcze raz moim zdaniem miałem na dach THULE / teraz platformę THULE VelocityCompact:

PLUSY:
- nie trzeba podnosić rąk wysoko :-)
- jest za autem / brak oporów powietrza i hałasu (ale i tak nie ma tragedii jak na tyle / kumpel pomyka ...160km/h)
- jak ma się panoramę / szyber dalej można używać
- między autamii można przekładać jak są haki - oszczędność
- modna teraz :-)

MINUSY:
- zakładanie 3-4 rowerów...upierdliwe trzeba kombinować
- trzeba gąbki na sztyce...bo się obijają - np. z ocieplenia rur
- rowery brudne po deszczu jak szlag
- w niektórych auta... dupa siedzi po chlapacze np. Mondeo, Toyota Avensis (Focus, Superb jest OK) - TO JEST MEGA MINUS
- parkowanie...Superb + platforma... good luck... ostatnie musiałem przestawić śmietnik, aby wjechać przodem na trawę... (chyba, że ktoś chce chować za każdym razem do bagażnika)

Reasumując: ja bardzo dobrze wspominam dachowe / teraz... za każdym razem się wnerwiam instalując.

Co do Thule: VelocityCompact ma bardzo ciasno miejsca na rowery / jak pisałem obijają się sztyce. Może Aguri ma więcej?
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: rezon »

maureliusz pisze: 27 lip 2021, o 07:52 ale... proponuje podjechać do sklepu / lub u znajmowego sobie ją zobaczyć z czym to się je.
...
MINUSY:
- zakładanie 3-4 rowerów...upierdliwe trzeba kombinować
- trzeba gąbki na sztyce...bo się obijają - np. z ocieplenia rur
- rowery brudne po deszczu jak szlag
- w niektórych auta... dupa siedzi po chlapacze np. Mondeo, Toyota Avensis (Focus, Superb jest OK) - TO JEST MEGA MINUS
- parkowanie...Superb + platforma... good luck... ostatnie musiałem przestawić śmietnik, aby wjechać przodem na trawę... (chyba, że ktoś chce chować za każdym razem do bagażnika)

Reasumując: ja bardzo dobrze wspominam dachowe / teraz... za każdym razem się wnerwiam instalując.

Co do Thule: VelocityCompact ma bardzo ciasno miejsca na rowery / jak pisałem obijają się sztyce. Może Aguri ma więcej?
Ja ma Interpack Spider2 i nie zakładam żadnych gąbek na sztyce - nic mi się nie obija. Pierwszą jazdę miałem prawie 500km w deszczu i... takiego czystego roweru dawno nie miałem. Tyle tylko, że to ulewny deszcz był :) mając 21cm prześwitu - to nie zauważam nawet, że mi tył opadł ;) a platformę wrzucam do bagażnika po zaparkowaniu - aby nikomu nie zawadzała i mi jej nie uszkodził. Parkuję z reguły z zamontowaną platformą. Ani myślę zmieniać na dachowy.
Niektórzy nie muszą podjechać do sklepu lub znajomego aby zobaczyć z czym się to je. Niektórzy używają.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: maureliusz »

Wiecie co... chyba to efekt sztokholmski ;-) bo zapomniałem jak był z dachowymi... i zaczynam się z tą platformą oswajać :-).

Po prostu... na pamięć juz nauczone jak rowery mają być utawione, gąbki na sztyce w rowerze młodego oraz dodatkowa na podnożkę - aby tarcza żony się nie obijała...
I ostatnio...jechałem w takiej burzy...przez 50km i o dziwo rowery nawet nie były brudne :-)

Faktycznie InterPack jest nieco inaczej zrobiony (kuzyn ma na 4) / są dwa pałąki mocujące / może jest więcej miejsca - każdy musi sprawdzić i wybrać co woli.

Natomiast zostaje kwestia..."przysiadania auta". W niektórych modelach ... chlapacze trą po asfalcie - na to trzeba uważać według mnie oraz... parkowanie... masakra niestety.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: colver »

Czy ktoś z Was ma i używa relingi do liftbacka oryginalne Skody?
Te łapanie za otwory wygląda dobrze, zawsze to większą stabilność, ale z filmu montażowego wydaje mi się że one są strasznie wysokie, a chciałbym na nich przewozić z 3 rowery.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: colver »

Podbijam
ty00
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 19:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Superb 2021

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: ty00 »

Pytanie do osób co mają Superb 3 liftback.
Zgodnie z konfiguratorem na stronie THULE do naszej skody powinny iść belki wingbar 135cm. Czy ktoś używa 127 i czy ten krótszy rozmiar także będzie pasował ?
Awatar użytkownika
Giorgio
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2021, o 15:56
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Giorgio »

Serwus!
Wygląda, jakby 127 nie dawały rady, jednak różnica długości spora.
A co myślicie o tych belkach i mocowaniach od Skody? Można je w miarę spoko cenowo trafić. Przyznam, że nie za bardzo chciałem się pakować w BOX, bo mam słabe wspomnienia z bagażnikiem bez mocowań po moim poprzednim Renault, ale wyjazd zapowiada się w 4 jeżące osoby i każdy ma sprzęt ze sobą, a tego już chyba tunelem nie zmieszczę.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

Giorgio pisze: 3 lut 2022, o 16:52 Serwus!
Wygląda, jakby 127 nie dawały rady, jednak różnica długości spora.
A co myślicie o tych belkach i mocowaniach od Skody? Można je w miarę spoko cenowo trafić. Przyznam, że nie za bardzo chciałem się pakować w BOX, bo mam słabe wspomnienia z bagażnikiem bez mocowań po moim poprzednim Renault, ale wyjazd zapowiada się w 4 jeżące osoby i każdy ma sprzęt ze sobą, a tego już chyba tunelem nie zmieszczę.
Bartek 602 373 268
Od niego kupowałem akcesoria do superba 3 na OLX
z tego co widziałem ma oryginalny bagażnik dachowy chyba pod liftback wraz z uchwytami na narty
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
Giorgio
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2021, o 15:56
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Giorgio »

Kuster pisze: 4 lut 2022, o 15:27
Giorgio pisze: 3 lut 2022, o 16:52 Serwus!
Wygląda, jakby 127 nie dawały rady, jednak różnica długości spora.
A co myślicie o tych belkach i mocowaniach od Skody? Można je w miarę spoko cenowo trafić. Przyznam, że nie za bardzo chciałem się pakować w BOX, bo mam słabe wspomnienia z bagażnikiem bez mocowań po moim poprzednim Renault, ale wyjazd zapowiada się w 4 jeżące osoby i każdy ma sprzęt ze sobą, a tego już chyba tunelem nie zmieszczę.
Bartek 602 373 268
Od niego kupowałem akcesoria do superba 3 na OLX
z tego co widziałem ma oryginalny bagażnik dachowy chyba pod liftback wraz z uchwytami na narty
A co myślisz o fabrycznym bagażniku w porównaniu do Thule, masz w ogóle jakieś doświadczenia w tym temacie?
Sdss
Posty: 527
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Sdss »

W temacie boxów co zamiast Thule ?

Raczej bagaż niż narty.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2022, o 10:13 przez Sdss, łącznie zmieniany 1 raz.
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: colver »

Informacyjnie: kupiłem bagażnik (belki) oryginalne do Superba III liftback + na to założyłem 3 sztuki uchwytów na rowery.
Bagażnik jest głośny jak cholera. Przy jeździe z rowerami, nie da się rozmawiać powyżej 120 km/h wewnątrz.
Bez rowerów, też nie jest jakoś super lepiej. Generalnie - nie polecam. Belki są mocno wysokie i to chyba robi hałas.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: Kuster »

Sdss pisze: 9 maja 2022, o 09:49 W temacie boxów co zamiast Thule ?

Raczej bagaż niż narty.
Packline
https://i.imgur.com/Tpr4DfP.jpeg
https://i.imgur.com/PNz0HzK.jpeg
Otwierany od tyłu
Dostęp do środka z trzech stron prawa, lewa i tył
colver pisze: 9 maja 2022, o 10:07 Informacyjnie: kupiłem bagażnik (belki) oryginalne do Superba III liftback + na to założyłem 3 sztuki uchwytów na rowery.
Bagażnik jest głośny jak cholera. Przy jeździe z rowerami, nie da się rozmawiać powyżej 120 km/h wewnątrz.
Bez rowerów, też nie jest jakoś super lepiej. Generalnie - nie polecam. Belki są mocno wysokie i to chyba robi hałas.

Sprawdź czy masz je dobrze zamontowane
Ja mam belki Aguri i bagażnik dachowy packline
W zeszłym roku jak jeździłem to przy 160km/h ukrywało łeb
Teraz poświęciłem więcej czasu na ustawieniu belek i bagażnika co przełożyło się na lepsze odczucia dźwiękowe
Wcześniej przy 140km/h było już bardzo głośno a teraz mogę spokojnie jechać 150-160km/h i da się swobodnie rozmawiać + głowa nie boli
Jak dbasz tak masz
colver
Posty: 52
Rejestracja: 23 paź 2021, o 21:56
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konkurencja dla Thule?

Post autor: colver »

Hmmm....robiłem zgodnie z instrukcją, wszystkie rowki na miejscu.
ODPOWIEDZ