Montaż nagłośnienia CANTON

Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: Piotrsli102 »

Mam skoda Superb III z 2016 prostej wersji bez żadnego nagłośnienia. Wymieniłem boczki z głośnikami Laurin&Klement, domontowałem Subofer ze wzmacniaczem. Wszystko działa i dzwiek jest dużo lepszy niż wczesniej. Problemem jest to że wyskakuja błędy na kompie. Chodzi tu o jakiś głosnik centralny i jakieś gwizdki na desce rozdzielczej. Proszę o porady, Jakie tam maja być głośniki i w którym miejscu są one montowane
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 182
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: mackowski30 »

Wyjaśnij swoje zdanie, co to znaczy, że Twoja wersja jest bez żadnego nagłośnienia?

Tu masz cały kompletny zestaw Canton - czy zamontowałeś dokładnie wszystko to, co widoczne jest na zdjęciach? Jeśli tak i jeśli wszystko dobrze zakodowane nie powinno być żadnych problemów. W desce rozdzielczej nie ma żadnych 'gwizdków'.
https://allegro.pl/oferta/skoda-superb- ... 6564123254

W std. wersji głosniki wysokotonowe są przy klamkach, w Canton'ie w trójkatach przy lusterkach.

Skład Canton:
- 3V0035412 - subwoofer
- 3V0035411E - 2x głośniki średniotonowe + 1x głośnik centralny
- 3V0035411G - 2x głośniki niskotonowe - przód
- 3V0035411G - 2x głośniki niskotonowe - tył
- 3V0035411H - 2x głośniki wysokotonowe
- 3Q0035466A - wzmacniacz
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: orlik »

mackowski30 gdzieś jeszcze chyba dwa głośniki Ci zginęły w rozpisce: SOUND SYSTEM CANTON (12 głośników, moc 610 W)
Z tych co wymieniłeś brakuje chyba jeszcze 2x wysokotonowych na tył.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: Kuster »

1szt podszybie
6szt przednie drzwi,
4szt tylne drzwi
1szt sub w bagażniku
Wzmacniacz
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 182
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: mackowski30 »

orlik pisze: 17 lut 2021, o 14:08 mackowski30 gdzieś jeszcze chyba dwa głośniki Ci zginęły w rozpisce: SOUND SYSTEM CANTON (12 głośników, moc 610 W)
Z tych co wymieniłeś brakuje chyba jeszcze 2x wysokotonowych na tył.
Dokładnie tak, zapomniałem napisać o tylnych 'gwizdkach', ale wziąłem pod uwagę spis części z powyższej aukcji, gdzie to nie było wymienione, a jak tego nie sprawdziłem ;)
Canton = 12 głośników!
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: Piotrsli102 »

Fabrycznie to mam 8 głośników i kolega mackowski myslę że również ma 8. Co do Cantona to Konkretnie się dowiedziałem że na desce rozdzielczej jest tylko głośnik centralny. Rozmawiałem też z elektronikiem i również się pomylił. Co do przednich drzwi w Cantonie to wiedziałem że są po 3 głośniki bo ja wcześniej miałem 2. Co do tylnych drzwi to też myślałem że sa po 3. lecz widocznie są 2 ale po jednym w bagażniku i na desce rozdzielczej, przez to sumując wychodzi 12

Mam jeszcze pytanie bo głośniki Cantona te duże co sa w drzwiach na dole mają podane 2 ohm a te co mi zostały wcześniej gdy nie miałem jeszcze zamontowanego Cantona to mają 4 ohm i pytanie czy trzeba zmieniac na te z cantona czy zostawić już te standardowe przed cantonem.

Wszystko już testowałem i płynnie działa, przy głosie na max-a nic nie szumi lecz jeszcze nie mam zamontowany głośnik ten centralny na desce przez to wyskakują mi błędy na kompie. Pytanie tez jak ten centralny głośnik na desce zamontować??
Awatar użytkownika
Piotrsli102
Posty: 140
Rejestracja: 22 gru 2020, o 19:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 182
Imię: Piotr

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: Piotrsli102 »

Głośnik centralny zamontowany, błędów brak, jako Świeżak co do porownywania głosu to Canton zwala z nóg w porównaniu do tego co miałem wczesniej
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: przemoka »

No ja byłem bardzo zadowolony z gry Cantona. Jak na muzę z radia internetowego, czy spotify to to grało bardzo dobrze. Ale ja głównie słucham D'n'B, więc też gust mam specyficzny 😉
Karols
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2021, o 20:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: Karols »

Czy potrzebne są kable, czy fabryczna instalacja będzie pasowała?
fader_audio
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2021, o 15:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: fader_audio »

Witam, mam nadzieję że w tym temacie rozwieje moje wątpliwości. Mój superb ma canton, w tylnych drzwiach powinny być 4 głośniki, jednak tył gra tak jakby były tylko wysokotonowe. Albo są niepodłączone lub tylne drzwi są puszczone przez zwrotnice na wysokie tony. Rozbierał ktoś może tylne drzwi, i sprawdzał czy głośniki są podłączone? I tak raczej słucham tylko przodu, ale jak jadę z dzieciakami chciałbym im trochę tyłu odkręcic
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: Kuster »

fader_audio pisze: 30 cze 2021, o 22:18 Witam, mam nadzieję że w tym temacie rozwieje moje wątpliwości. Mój superb ma canton, w tylnych drzwiach powinny być 4 głośniki, jednak tył gra tak jakby były tylko wysokotonowe. Albo są niepodłączone lub tylne drzwi są puszczone przez zwrotnice na wysokie tony. Rozbierał ktoś może tylne drzwi, i sprawdzał czy głośniki są podłączone? I tak raczej słucham tylko przodu, ale jak jadę z dzieciakami chciałbym im trochę tyłu odkręcic
Sprawdź w ustawieniach dźwięku jak masz balans i wzmocnienia ustawione
Ja mam u siebie lekko na przód bo tak mi odpowiada
https://i.imgur.com/6lfaK05.jpg
U siebie możesz dać na ty jak chcesz dzieciakom zrobić pranie mózgu :P
Inna beczka w kwestii dźwięku to stacje radiowe maja słaby oddźwięk
Jak chcesz lepsza jakość to tylko AUX, BT lub swoje z karty
Z tyłu masz po dwa głośniki w drzwiach
Wystarczy że ucho przyłożysz w miejsca gdzie są głośniki i będziesz wiedział czy grają czy też nie
Jak dbasz tak masz
fader_audio
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2021, o 15:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: fader_audio »

To wszystko sprawdzałem, tył gra tylko przez wysokotonowe, tak jakby na wzmacniaczu był ustawiony high pass filter, lub cały tył puszczony przez zwrotnice na wysokie, oczywiście sub działa ale to nie tędy droga. Pobawię się jeszcze ustawieniami, może coś jest gdzieś włączone, może ten canton surround, tylko nie widziałem tam opcji wyłącz
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: marasmus007 »

fader_audio pisze: 3 lip 2021, o 10:04 To wszystko sprawdzałem, tył gra tylko przez wysokotonowe, tak jakby na wzmacniaczu był ustawiony high pass filter, lub cały tył puszczony przez zwrotnice na wysokie, oczywiście sub działa ale to nie tędy droga. Pobawię się jeszcze ustawieniami, może coś jest gdzieś włączone, może ten canton surround, tylko nie widziałem tam opcji wyłącz
Tył gra tylko wysokimi, i raczej w ustawieniach nic nie zmieniasz. Cały czas się zastanawiam po jakiego grzyba wkładali tam głośniki 165mm średnio/nisko tonowe skoro one grają wysoką częstotliwością.
fader_audio
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2021, o 15:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: fader_audio »

witam,
Wczoraj byłem w salonie Skody, sprawdzilem system Canton w superb iv, tam tył gra tak jak powinno, grają i wysokotonowe i niskośredniotonowe. Graja znacznie ciszej niż przód, ale grają "pełnym" pasmem. co prawda niskie są do d... - przynajmniej są średnie i wyższy kick bas.
Pan z obsługi z serwisu również twierdzi że tak nie powinno być,więc jednak jest coś nie tak. może zapomnieli popodpinac glośniki na taśmie w fabryce. Czy ktoś wie może, ile powinno iść kabli do tylnych drzwi, żeby sprawdzić czy są tam tez poprowadzone do głośników?? Może ktoś już opanował problem??? nie chciałbym, ściagać boczków, bo potem bedzie skrzypieć, tym bardziej wiedząc jakie są te obecne samochody.
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Montaż nagłośnienia CANTON

Post autor: komoornik »

Ściąganiem boczków się nie przejmuj, a jak chcesz mieć pewność żeby nie skrzypiało to wymień wszystkie spinki na nowe przy ponownym montażu.
ODPOWIEDZ