Drzwi kierowcy

kolodynt
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 00:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Mysłowice/Jaworzno

Drzwi kierowcy

Post autor: kolodynt »

Witam,

Od paru dni sporadycznie mam problem z drzwiami kierowcy, tzn. po próbie zamknięcia auta czy to przez system Keyles, czy z pilota raz zamykają się wszystkie drzwi normalnie, a czasami
nie reagują drzwi kierowcy gdzie pozostałe normalnie się ryglują, sprawdziłem błędy przez OBD i wyskoczyły takie informacje, czy spotkał się ktoś z takim problemem, dodam, że wcześniej
nic się nie działo, zaczęły wariować zaraz po okresie gwarancji gdzie ASO oczywiście stwierdziło, że teraz to mogą sprawdzić i naprawić, ale odpłatnie.
Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: jaca85 »

Nie moge cos powiekszyc aby zobaczyc...
zamek moze fixuje?
Podczas jazdy wszystkie drzwi sie normalnie rygluja?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: Adek89 »

Ja mam podobnie ale z prawymi tylnymi drzwiami. Czasami wszystkio normalnie chodzi ale ostatnio bardzo czesto jest tak że nie rozryglowuje drzwi i muszę je otworzyć od wewnątrz auto bo z zewnątrz nie idzie ich otworzyc. No i w drugą stronę tak samo że nie da rady ich zaryglować. I muszę otwierać, zamykać kilkurotnie z pilota żeby coś zadziałało. Czasami podczas jazdy się normalnie ryglują, ale częściej nie... I nie zapala się kłódka. W moim przypadku
PomogeWam
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2021, o 08:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: PomogeWam »

Co innego mogło stwierdzić aso skoro samochód stracił już gwarancje? Jezeli wiazka elektryczna jest ok, to zamek drzwi jest do wymiany - częsta przypadłość, w org kosztuje coś bodaj ok 600 zł
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: jaca85 »

Adek89 pisze:Ja mam podobnie ale z prawymi tylnymi drzwiami. Czasami wszystkio normalnie chodzi ale ostatnio bardzo czesto jest tak że nie rozryglowuje drzwi i muszę je otworzyć od wewnątrz auto bo z zewnątrz nie idzie ich otworzyc. No i w drugą stronę tak samo że nie da rady ich zaryglować. I muszę otwierać, zamykać kilkurotnie z pilota żeby coś zadziałało. Czasami podczas jazdy się normalnie ryglują, ale częściej nie... I nie zapala się kłódka. W moim przypadku
Mialem to samo... zamek do wymiany. W aso zamek sam 450, na allegro 70.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

kolodynt
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 00:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Mysłowice/Jaworzno

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: kolodynt »

jaca85 pisze: 25 lut 2021, o 04:42 Nie moge cos powiekszyc aby zobaczyc...
zamek moze fixuje?
Podczas jazdy wszystkie drzwi sie normalnie rygluja?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Właśnie że nie, słychać próbę ryglowania, lecz niestety spełza ona na niczym.
kolodynt
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 00:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Mysłowice/Jaworzno

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: kolodynt »

Wydaje mi się jeszcze, że być może to kwestia wilgoci, gdyż jak postoi trochę na słońcu to jakby problem ustępował. Wymiana zamka jest dosyć skomplikowana, czy raczej problemu dużego nie będzie i czy trzeba coś programwać?
PomogeWam
Posty: 9
Rejestracja: 25 lut 2021, o 08:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: PomogeWam »

Jedyne z czym możesz mieć problem to demontaż i montaż boczka drzwi, w aso za samą uslugę wymiany nie powinienieś zapłacić więcej niż 250 zł. Zamka jak dobrze pamietam nie trzeba kodować, natomiast nie mam 100% pewności.
kolodynt
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 00:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Mysłowice/Jaworzno

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: kolodynt »

Trochę mnie dziwi cała sytuacja, gdyż były mrozy po -15, -20 i nic, wszystko działało, a nagle zrobiło się cieplej to zaczął wariować zamek. Czy zamka trzeba szukać jakoś specjalnie czy raczej "pierwszy" lepszy będzie ok?
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: jaca85 »

Ja mialem problem jesienia, zima, czasem wlasnie jak wilgoc byla. Czasami ryglowalo, czasami nie... pewnego dnia juz przestalo dzialac i nie moglen zamknac drzwi pilotem czy tam klamka, jak zaryglowalem to nie moglem otworzyc czy to od srodka, czy to z zewnatrz - zaleznie od sytuacji... zdecydowalem sie to zrobic bo denerwowalo mnie to juz dosyc mocno.

Zamka po wymianie nie kodujesz. Mozesz wywalic bledy jak chcesz.
Wymiana nie jest trudna, aczkolwiek robil mi ja znajomy mechanik (na moich oczach), bo ja mam pecha do takich rzeczy. Wymiana zajela mu moze z 30minut.
Dobrze dobierz zamwk po nr katalogowym bo jak bedzie niewlasciwy to problem nie zniknie - pomino ze bedzie pasowal. Fabrycznie w nowym aucie nr katalogowy jest inny, a oryginalna czesc zamienna w aso ma juz inny.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: Patryk211088 »

kolodynt pisze: 25 lut 2021, o 11:52 Trochę mnie dziwi cała sytuacja, gdyż były mrozy po -15, -20 i nic, wszystko działało, a nagle zrobiło się cieplej to zaczął wariować zamek. Czy zamka trzeba szukać jakoś specjalnie czy raczej "pierwszy" lepszy będzie ok?
U mnie to samo. Zima było ok a teraz coś zaczyna świrować. Ma może ktoś nr katalogowy zamka prawy tył liftback?
Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: Adek89 »

Dzwoniłem dzisiaj do aso i zamek 560zl. Gdzie ty znalazłeś za 70zl?
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: jaca85 »

Prawy tyl - fabrycznie montowany nr katalogowy. Rocznik 2016 ss iii, l&k, 2.0tdi 190km
Zadzwoncid do aso niech podadza nr katalogowy zamiennika, albo szukac to tym numerze zdemontowanego ktory sie psuje...

Ja kupilem uzywany z allegro - pisalem wczesniej. Pochodzil z fabii 2019 bodajze...Obrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Adek89
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2019, o 06:12
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: Adek89 »

jaca85 pisze: 25 lut 2021, o 20:39 Prawy tyl - fabrycznie montowany nr katalogowy. Rocznik 2016 ss iii, l&k, 2.0tdi 190km
Zadzwoncid do aso niech podadza nr katalogowy zamiennika, albo szukac to tym numerze zdemontowanego ktory sie psuje...

Ja kupilem uzywany z allegro - pisalem wczesniej. Pochodzil z fabii 2019 bodajze...Obrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Miałeś zamontowany ten który niby jest z Fabii? Lol jutro przedzwonię do serwisu i się spytam o nr katalogowy do mnie. Też mam 2016 kombi 150KM. Jeżeli będzie pasować to można już znalesc za dobrą cene
kolodynt
Posty: 16
Rejestracja: 10 wrz 2018, o 00:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid
Lokalizacja: Mysłowice/Jaworzno

Re: Drzwi kierowcy

Post autor: kolodynt »

Ja dzwoniłem do innego ASO niż wcześniej i po numerze VIN powiedzieli, że zamek ok. 340 zł (nie wiem, czy zamiennik lub ori, ale raczej to drugie) plus jeśli będzie potrzeba wymiany śrub (bolców), które trzymają cały zamek, ale z nimi jest różnie, ogólnie to jeden 5 zł gdzie jest ich 8 sztuk.

Powiedzcie mi czy jest możliwość jakość ręcznego (mechanicznego) zamknięcia tego zamka, aby auto nie stało otwarte, na szczęście parkuje w garażu, ale jadąc do sklepu czy gdzieś to zbyt duże ryzyko trochę, aby go zostawić otwartego? Próbowałem grotem obok klamki, ale uruchamia tylko central i rygluje tak samo jak z pilota i dalej pozostaje otwarty.
ODPOWIEDZ