[S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

strzelba666
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, o 22:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

[S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: strzelba666 »

Witam

Tak jak w temacie mam problem z elektryką superba.
Mianowice w samochodzie z niewyjaśnionych przyczyn z dnia na dzień przestała działać elektronika tylnych drzwi - prawych jak i lewych oraz regulacja elektryczna siedzenia kierowcy jak i pasażera.
Doprowadzenie zasilania z akumulatora bezpośrednio pod fotel kierowcy ("na krótko") sprawia, że wraca zasilanie tylnych drzwi jak i regulacja foteli.
Problem zatem leży najprawdopodobniej w module komfortu/bordnetzie i tu pojawiają się pytania:
1. Czy jest jakiś opis przekaźników odpowiedzialnych bezpośrednio za wskazane wyżej funkcje ? Na sterowniku jest kilka przekaźników, do których nie posiadam opisu.
2. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie modułu komfortu/bordnetzna ?

Samochód po podłączeniu pod komputer wskazuje błędy:

01333 - Moduł tylnych lewych drzwi. Brak komunikacji. Stały
01334 - Moduł tylnych prawych drzwi. Brak komunikacji. Stały
01335 - Elektroniczny moduł sterujący ustawieniem fotela/lusterka. Brak komunikacji. Stały
00924 - Przekaźnik wycieraczki reflektora. Przerwa lub zwarcie obwodu do masy. Stale.
strzelba666
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, o 22:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: strzelba666 »

Witam ponownie.
Przeglądając podobne wątki sprawdzałem przewody w harmonijkach drzwi. Są w porządku. W związku z tym pozostaje bordnetz lub przekaźniki które są zlokalizowane nad nim.
Czy ktoś miałby może rozpiskę przekaźników załączonych na zdjęciu ?
https://naforum.zapodaj.net/3dab3aafd24a.jpg.html
oolsztyniak
Posty: 293
Rejestracja: 1 lip 2020, o 09:08
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200 km / 436 Nm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: oolsztyniak »

Sprawdź czy na pewno są ok, u mnie też się tak wydawało a okazało się, że jeden z przewodów był urwany i nawet nie było tego widać na pierwszy rzut oka.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: into »

Miałem taką samą sytuację. Cała prawa strona nie dzialala, szybki, zamki w drzwiach, lusterko itp. Problemem była uszkodzona wiazka w drzwiach.
I'm the man on the silver mountain
strzelba666
Posty: 3
Rejestracja: 13 mar 2021, o 22:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: strzelba666 »

Dziękuje, za podpowiedzi, ale jak już wyżej wspomniałem zdjąłem harmonijkę i sprawdziłem przewody. Żaden nie jest przerwany.
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 429
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: krzynol »

ciekawy problem. masz napiecie na bezpieczniku 32 w kabinie?
jeśli nie to sprawdź bezpiecznik 29 w skrzynce pod maską
w tym przypadku nie powinien chodzić szyberdach, roleta, alarm, spryskiwacze reflektorów, i gniazda zapalniczek
Grzegory
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2023, o 07:53
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170km
Imię: Grzegorz

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: Grzegory »

Cześć kolego mam taki sam problem jak ty miałeś nie działa mi cała prawa strona napisałeś że uwalony miałeś kabel w drzwiach podpowiedź gdzie szukać przyczyny jak byś mógł odezwij się do mnie z góry dziękuję
Mój tel 726990507 dzieki :)
Grzegory
Posty: 2
Rejestracja: 7 sty 2023, o 07:53
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170km
Imię: Grzegorz

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: Grzegory »

into pisze: 19 mar 2021, o 15:32 Miałem taką samą sytuację. Cała prawa strona nie dzialala, szybki, zamki w drzwiach, lusterko itp. Problemem była uszkodzona wiazka w drzwiach.
Cześć kolego mam taki sam problem mam skode superb 2 niw działa mi cała prawa strona pisałeś o przerwanym przewodzie w których drzwiach była przyczyna u Ciebie moze to ich wada fabryczna jak byś mógł daj mi znać to mój tel 726990507
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S2] Niedziałające tylne drzwi oraz regulacja przednich foteli. Moduł komfortu ?

Post autor: into »

Hej,
Z tego co pamiętam prawe przednie drzwi. Mam dobrego mechanika i bardzo szybko poradził sobie z tym problemem.
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ