MY 2022

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: MY 2022

Post autor: kefirek »

Ale VHSy to analogi a na CD jest muzyka cyfrowa,.takze inna jakość. Wiadomo postęp będzie i nic go nie zatrzyma, ale o ile przykładowe VHSy zostały szybko wyparte przez płyty to obecnie w dalszym ciągu wykonawcy wydają muzykę na płytach jako podstawowy nośnik, więc ograniczanie klientów poprzez usunięcie napędu cd jest trochę słabe.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2985
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: MY 2022

Post autor: orlik »

Zgadza się, ale to CD raczej się nadaje do sprzętu hi-endowego w domu. Mówię o prawdziwym hi-end. Tu rozumiem sens kolekcjonawania i słuchania.
W samochodzie nie usłyszysz różnicy, a uwierz mi, wygoda, bezpieczeństwo i jakość jest na wysokim poziomie. Też kiedyś byłem zdziwiony jak może nie być odtwarzacza CD, a teraz wiem, że nie wróciłbym do tego w samochodzie.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: MY 2022

Post autor: pab567 »

A ja kolegę @kefirek doskonale rozumiem. Szczególnie mi brakuje CD gdy kupię płytę, idę do samochodu i chce jej JUŻ wysłuchać i nie mogę...

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: MY 2022

Post autor: padero »

pab567 pisze: 25 lis 2021, o 05:13 A ja kolegę @kefirek doskonale rozumiem. Szczególnie mi brakuje CD gdy kupię płytę, idę do samochodu i chce jej JUŻ wysłuchać i nie mogę...

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
Wtedy włączasz Tidal'a i ta płyta zazwyczaj już tam jest😉
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: MY 2022

Post autor: pab567 »

No chyba że nie chcę TIDALa, Spotify ani niczego innego co mi streamuje muzykę
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: MY 2022

Post autor: mms1994 »

pab567 pisze: 25 lis 2021, o 05:13 A ja kolegę @kefirek doskonale rozumiem. Szczególnie mi brakuje CD gdy kupię płytę, idę do samochodu i chce jej JUŻ wysłuchać i nie mogę...
Nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem płytę CD w sklepie, nie tak dawno nawet potrzebowałem kupić to pół miasta musiałem objechać (Kraków), bo nie było :P
Z różnych względów producenci rezygnują z CD/DVD w samochodzie, bo dużo miejsca to zajmuje, bo mniej niż 1% ludzi to używa. I ten trend się nie odmieni na pewno ;)
pab567 pisze: 25 lis 2021, o 09:55 No chyba że nie chcę TIDALa, Spotify ani niczego innego co mi streamuje muzykę
Nikt Cie nie zmusza, tak samo jak nikt nie zmusza do zakupu nowego samochodu, możesz kupić odpowiednią używkę, która ma taką funkcję i JUŻ wysłuchać płyty po jej zakupie ;)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: MY 2022

Post autor: kefirek »

To nie wiem co za płyty szukałeś, bo przecież w Empiku płyt jest od groma, CD, DVD czy Blueray, choć i ja tak przeważnie zamawiam z neta.

@orlik
Nie musisz mnie przekonywać, że słuchanie z streamingu jest wygodniejsze i bezpieczniejsze aniżeli np. sięganie do schowka i podmiana płyty CD bo to logiczne. Ale jak już mam tą oryginalną płytę która kosztowała mnie X to dlaczego mam płacić kolejny haracz, żebym mógł słuchać tego samego za co już zapłaciłem? Głupota i wyciąganie pieniędzy od ludzi nawet jeśli abonament za tidala/spoitfy kosztuje 5PLN miesięcznie, choć zapewne stawka jest zdecydowanie większa.
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: MY 2022

Post autor: mms1994 »

kefirek pisze: 25 lis 2021, o 11:46 To nie wiem co za płyty szukałeś, bo przecież w Empiku płyt jest od groma, CD, DVD czy Blueray, choć i ja tak przeważnie zamawiam z neta.
Czystej, online były dostepne, ale tak na stanie to już nie ;)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: MY 2022

Post autor: caballero »

padero pisze: 25 lis 2021, o 09:39 Wtedy włączasz Tidal'a i ta płyta zazwyczaj już tam jest😉
No niestety, mnie mocno wkurza to, że
1. części muzyki której słucham nie ma ani na Spotify, ani Tidal
2. niektóre utwory pojawiają się i znikają z tych platform

Jako przykład niech będzie polski zespół symfonic power metal Pathfinder, niektóre utwory / płyty Arkony, Grai (folk rock / folk metal), brak wielu utworów/wykonawców poezji śpiewanej czy choćby Percival - Naranca, który został usunięty w związku z procesem o naruszenie praw autorskich. Niestety, nie wiem, jak się proces zakończył i czy w ogóle, ale na wszelki wypadek utwór zdjęto.

I takich przypadków pewnie jest zdecydowanie więcej. Ja bardzo lubię te platformy streamingowe, bo dały nam możliwość dość niedrogiego, legalnego słuchania bardzo dużej liczby utworów. Ale niestety, nadal pozostaje część utworów, których tam nie zobaczymy. Teraz już nie pamiętam, którego to zespołu dotyczyło, ale po rozpadzie zespołu był problem z prawami autorskimi, członkowie się nie dogadali i dlatego utwory nie mogą trafić na żadną platformę streamingową.


I jasne, trend jest, jaki jest. Ale kolega zapytał czy i jaka jest możliwość dołożenia odtwarzacza płyt, a dostał odpowiedź "nie używaj płyt".
Trochę jakbym zapytał - jak podłączyć słuchawki jackiem 3.5mm do nowego iPhone i dostał odpowiedź "kup sobie słuchawki bleuetooth" zamiast "możesz kupić przejściówkę" :D
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: MY 2022

Post autor: mms1994 »

mms1994 pisze: 23 lis 2021, o 12:25 (...)
Są takie napędy CD (ze zmieniarkami nawet :P ), że podpinasz je do prądu, łączysz przez BT z autem i gra :P
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: MY 2022

Post autor: padero »

caballero pisze: 25 lis 2021, o 12:16
padero pisze: 25 lis 2021, o 09:39 Wtedy włączasz Tidal'a i ta płyta zazwyczaj już tam jest😉
No niestety, mnie mocno wkurza to, że
1. części muzyki której słucham nie ma ani na Spotify, ani Tidal
2. niektóre utwory pojawiają się i znikają z tych platform

Jako przykład niech będzie polski zespół symfonic power metal Pathfinder, niektóre utwory / płyty Arkony, Grai (folk rock / folk metal), brak wielu utworów/wykonawców poezji śpiewanej czy choćby Percival - Naranca, który został usunięty w związku z procesem o naruszenie praw autorskich. Niestety, nie wiem, jak się proces zakończył i czy w ogóle, ale na wszelki wypadek utwór zdjęto.

I takich przypadków pewnie jest zdecydowanie więcej. Ja bardzo lubię te platformy streamingowe, bo dały nam możliwość dość niedrogiego, legalnego słuchania bardzo dużej liczby utworów. Ale niestety, nadal pozostaje część utworów, których tam nie zobaczymy. Teraz już nie pamiętam, którego to zespołu dotyczyło, ale po rozpadzie zespołu był problem z prawami autorskimi, członkowie się nie dogadali i dlatego utwory nie mogą trafić na żadną platformę streamingową.


I jasne, trend jest, jaki jest. Ale kolega zapytał czy i jaka jest możliwość dołożenia odtwarzacza płyt, a dostał odpowiedź "nie używaj płyt".
Trochę jakbym zapytał - jak podłączyć słuchawki jackiem 3.5mm do nowego iPhone i dostał odpowiedź "kup sobie słuchawki bleuetooth" zamiast "możesz kupić przejściówkę" :D
To fakt, jeśli ktoś słucha dużo muzyki alternatywnej i mniej popularnej to platformy niestety nie są dla niego.
komoornik
Posty: 1019
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: MY 2022

Post autor: komoornik »

Czy ktoś słyszał o tym że w najnowszych MY w grupie VW kluczyk keyless dezaktywuje się po pewnym czasie leżenia w jednym miejscu?
mms1994
Posty: 42
Rejestracja: 6 paź 2021, o 15:58
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał

Re: MY 2022

Post autor: mms1994 »

Jeżeli "dezaktywacja" masz na myśli, że potem trzeba wcisnąć przycisk na pilocie, żeby otworzyć, to tak jest. RM2020 już miało taki "feature"
komoornik
Posty: 1019
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: MY 2022

Post autor: komoornik »

Nie, nie mam na myśli dotknięcia a potem wciśnięcia przycisku na pilocie żeby deaktywować keyless.

Chodzi o ficzer:
https://youtu.be/i_FnApoO6jo?t=198
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: MY 2022

Post autor: timanfaya »

to zdaje się nie jest już od liftu? W teorii mój już to ma ale... nie testowałem szczerze mówiąc :)
ODPOWIEDZ