[S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1224
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz
Dał łapek: 4 razy
Dostał łapek: 7 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

yotun pisze: 29 mar 2026, o 21:48
turzol pisze: 29 mar 2026, o 19:49
yotun pisze: 28 mar 2026, o 17:29 Chce zmienić soft w kamerze 2Q0980652. Po zmianie chciałbym aktywować odczytywanie znaków. Czy ktoś mógłby ro zrobić w Szczecinie?
Jak nie znajdziesz nikogo w okolicy to zapraszam do siebie. Najnowszy soft do 2Q0 (poprawione prowadzenie po pasie i znacznie ulepszone działanie asystenta świateł drogowych) + kpl kodów SWAP w tym rozpoznawanie pieszych, obiektów oraz znaków.
Do siebie? Czyli gdzie? Jak długo to trwa i jaki koszt takiej usługi?
https://www.facebook.com/vagstudiotychy/

Ma podpis na dole...
Jak dbasz tak masz
OrzechWSA
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

Odnośnie szyby dzięki za poradę patent z termometrem (pistolecikiem) dam radę, szyba działa :) Škoda ze nie wpadłem na ten pomysł wcześniej może dlatego że nie mam jeszcze dzieci :p
Kolejne pytanko mam wersje L&K Autko ma już 6 lat zauważyłem na tylnej listwie (tej chromowanej) po linii bagażnika w paru miejscach małe bombelki powietrza czy to normalny defekt? Dodam że na listwach na światłach tylnich tego defektu nie ma. Nie wiem czy iść w dechroming czarnej skody na czarne listwy co wy o tym sądzicie
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
paszczak26
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2024, o 11:14
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0 TDI (193 KM) DSG 4x4

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: paszczak26 »

Dzień dobry,
czy ktoś z Państwa ma na sprzedaż wał napędowy (regenerowany, używany z małym przebiegiem) do Superb Scout (kombi) 2.0 TDI 190 KM DSG.
przybora
Posty: 149
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: przybora
Dał łapek: 2 razy
Dostał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: przybora »

Panowie ktoś ma zamontowaną gaśnicę pod fotelem ? Mógłby podrzucić fotkę jak to wygląda w realu ?
gasnica1.jpg
gasnica1.jpg (23.21 KiB) Przejrzano 513 razy
gasnica2.jpg
gasnica2.jpg (49.01 KiB) Przejrzano 513 razy
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 130
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0 TDI (193 KM) DSG 4x4
Aktualnie: 200
Lokalizacja: Podhale
Dał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Skodnik4x4 »

[img][https://ibb.co/S7ns2B7K
https://ibb.co/0ysX8Brv {img]

Zapomniałem jak się dodaje obrazki i są tylko linki. U mnie tak wygląda, z góry nic nie widać, mam kupiony sam uchwyt bez tej konsoli i przykręciłem go na kątownikach do spodu siedzenia. Gaśnica ma być też oryginalna z takim rantem na podstawce.
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 130
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0 TDI (193 KM) DSG 4x4
Aktualnie: 200
Lokalizacja: Podhale
Dał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Skodnik4x4 »

[img]https://ibb.co/S7ns2B7K
https://ibb.co/0ysX8Brv/img]

Już dodało dzięki "poradnikowi" admina , jeszcze obrót opanować.
Załączniki
20260405_130801.jpg
20260405_130810.jpg
przybora
Posty: 149
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: przybora
Dał łapek: 2 razy
Dostał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: przybora »

Skodnik4x4 pisze: 6 kwie 2026, o 06:42 [img]https://ibb.co/S7ns2B7K
https://ibb.co/0ysX8Brv/img]

Już dodało dzięki "poradnikowi" admina , jeszcze obrót opanować.
U mnie pod fotelem nie ma gaśnicy i chyba właśnie zainwestuje w te uchwyty, bo to wydaje się dobre miejsce na gaśnicę.
Ciekawe czy mi to wejdzie w elektryczny fotel ...
Awatar użytkownika
Skodnik4x4
Posty: 130
Rejestracja: 8 gru 2019, o 08:56
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0 TDI (193 KM) DSG 4x4
Aktualnie: 200
Lokalizacja: Podhale
Dał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Skodnik4x4 »

Ten sam uchwyt miałem w S2 z elektrycznymi fotelami i bez problemu mieścił się, tu w S3 przy zwykłych fotelach trzeba tylko pamiętać by nie kolidowało z dźwignią do przesuwania fotela.
przybora
Posty: 149
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: przybora
Dał łapek: 2 razy
Dostał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: przybora »

Skodnik4x4 pisze: 6 kwie 2026, o 17:33 Ten sam uchwyt miałem w S2 z elektrycznymi fotelami i bez problemu mieścił się, tu w S3 przy zwykłych fotelach trzeba tylko pamiętać by nie kolidowało z dźwignią do przesuwania fotela.
Sam montowałeś ?
Krix
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2026, o 19:31
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Dał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Krix »

Mam problem z ustawieniem użytkownika głównego, po przejściu etapu w którym korzystam z dwóch kluczyków dostaję komunikat "Spróbuj ponownie lub skontaktuj się z serwisem klienta". Próbowałem już kilkadziesiąt razy, zaktualizowałem system do wersji 0322 ale bez rezultatu. Czy przyczyną może być jakieś niekompletne usunięcie poprzedniego użytkownika głównego?
HanSolo
Posty: 1494
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 142 razy
Dostał łapek: 161 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: HanSolo »

Czy ktoś może potwierdzić jaki jest rozmiar/średnica zewnętrzna łożyska piasty przedniej w S3 4x4 280 koni? Opcje z tego co widzę są 85 mm i 80 mm. Jest w necie film gdzie Pan wymienia piastę i mówi, że zamówił kilka i dobrze bo okazało się, że dostał jakiegoś SKF-a ze średnicą 80 mm a u niego jest 85 mm i pasowało coś innego. Szukałem sobie i wyskoczył mi numer piasty 5WA407621D - to bodajże jest najnowsza wersja bo były jakieś aktualizacje i ona z tego co widzę na aukcjach ma opis, że ma 80 mm. Jest natomiast SKF 7011 ma 85 mm (tutaj w komentarzach ktoś napisał, że pasuje do wersji 280 koni na tył) a jest też SKF 6556 i ma 80 mm ;) - nie wiem czy zamówić i wersję 80 i 85 czy co?

------------
Edit:
Na innej aukcji piasta 5WA407621D ma opis, że ma 85...

Edit2:
Sprawdziłem numery tylnej piasty i jest też 5WA407621D, więc jest taka sama jak na przodzie, stąd chyba to 85 mm SKF powinna pasować na przód, jeśli ktoś na aukcji skomentował, że pasuje na tył w wersji 280 koni.
kris3city
Posty: 315
Rejestracja: 1 gru 2024, o 17:06
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI SCR 200KM
Lokalizacja: 3City
Dał łapek: 16 razy
Dostał łapek: 11 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kris3city »

Pytanie, czy ktoś ma fachową wiedzę dotyczącą części? Czym różnią się te filtry:
05L115562A
05L115466A

Co czat gemini mi podpowiada to widzę, (superetka mi padła) ale zanim wjadę na pełnej *###*&%&^$!!!! do pewnego ASO, to wolałbym się upewnić...
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

05L115466A (wycofana z produkcji) zamienia się na 05L115562A ;)
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
kris3city
Posty: 315
Rejestracja: 1 gru 2024, o 17:06
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI SCR 200KM
Lokalizacja: 3City
Dał łapek: 16 razy
Dostał łapek: 11 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kris3city »

Dzięki za priva, pojutrze będę miał nowy filtr w ręce, porównam oba, ale szykuje mi się ciekawy temat.
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

Tak dla przykładu: u mnie jest katalogowo filtr oleju o nr 03N115562B, a fizycznie na filtrze 03N115466 ;)
https://allegro.pl/oferta/filtr-oleju-v ... 7592201781
więc ja nie wiem na czym to polega :). Na pudełku inny nr , a na filtrze inny :) :) :)
Prawdopodobnie w Twoim przypadku jest podobne ;)
Edit:
jest tak samo jak i u mnie :lol:
https://allegro.pl/oferta/oe-vag-filtr- ... 8468747056
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
ODPOWIEDZ