SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kelso »

Pany, zdejmowal z Was ktos ten wielgachny plastik w klapie bagaznika (kombi)? srubek nie widze zadnych tam, zatem czy to jest jedynie na wciski czy jednak sprytnie poukrywane srubki?
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: crazywarrior69 »

Witam,
Dzisiaj zaczęły się trzaski przy ruszaniu.

S3 2.0tsi 190km MY2022.
Przebieg 2100km.

Dźwięk słychać przy ruszaniu (0:04)
https://youtube.com/shorts/NmxwvMjXytY?feature=share

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

crazywarrior69 pisze: 7 lut 2022, o 22:18 Witam,
Dzisiaj zaczęły się trzaski przy ruszaniu.

S3 2.0tsi 190km MY2022.
Przebieg 2100km.

Dźwięk słychać przy ruszaniu (0:04)
https://youtube.com/shorts/NmxwvMjXytY?feature=share

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Brzmi jak przeguby
Jak dbasz tak masz
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kefirek »

komoornik pisze: 4 lut 2022, o 14:53
crazywarrior69 pisze: 4 lut 2022, o 14:27 Myślisz że podłożeniu szkła z fotochromem nie da się tego zakodować?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Tam nie ma czego kodować.

Lusterko wewnętrzne po prostu daje sygnał po przewodach do lusterek zewnętrznych i tyle.
caballero pisze: 4 lut 2022, o 14:48 Tu coś niby jest do dokupienia, ale nie jest dostosowane do aut z Area View (Kamera 360).

Dla Superbów 2015+, ale na zdjęciu wygląda jak poliftowe (lampka do Side Assist / Blind Spot Detection).
Auto dimming passenger mirror - eshop.skoda-auto.cz
Cena niby nie horrendalna, ale to całe lusterko.

Za ok 200 PLN można kupić sam wkład, kwestia inwencji twórczej w poprowadzeniu 2 przewodów.
W kwestii lusterka, u siebie wymieniałem wkład, ale rękami ASO - miałem to wynegocjowane w ramach zakupu samochodu. Serwis strasznie się od tego chciał wykiwać, że się nie da itp itd. Ale postawiłem na swoim i wkład wymienili (wkład był mój, kupiony na allegro za 100 parę ziko). Jakkolwiek jest przy tym trochę roboty, bo trzeba rozbierać boczek drzwi, schowek pasażera i pewnie coś tam jeszcze, ale najtrudniejsze jest przepchanie kabli przy istniejącej wiązce przez zawias lusterka. Kodować nic nie trzeba jedynie odnaleźć wiązkę kabli odpowiedzialną za ściemnianie pozostałych lusterek i wpiąć się w instalację. W ASO zajęło im to jakieś 4-5 godzin. Działa super, nie wyobrażam sobie jazdy w nocy bez tego bajeru.
Na allegro są do dostanie normalnie te wkłady z innych superbów, ale trzeba zwrócić uwagę, że część z nich ma znaczniki od SideAsist.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: crazywarrior69 »

@kefirek masz może spis potrzebnych części ?
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: komoornik »

Zależy jak chcesz do tego podejść.

Potrzebny jest na pewno wkład lusterka.

Żeby nie naruszać fabrycznej instalacji najprościej chyba zrobić sobie "kradziejkę" wtyczki lusterka wewnętrznego - na Ali można dostać cały kit: https://pl.aliexpress.com/item/1005003579979350.html

Do wtyczki instalacji drzwi przydałoby się mieć po dwa piny 000 979 034 i 000 979 035 (właściwie to numery przewodów serwisowych). Nie wiem czy bawiłbym się w dobieranie się do większej ilości wtyczek po drodze.

No i zostaje wtyczka do samego wkładu ale to nie wiem jaka, u siebie pewnie wrzucę jakieś konektory typu "głośnikowego".
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kefirek »

crazywarrior69 pisze: 9 lut 2022, o 19:30 @kefirek masz może spis potrzebnych części ?
Nie mam, lusterko kupiłem na allegro (takie jak to: https://allegro.pl/oferta/skoda-superb- ... 0163522870) i zawinięte w ręcznik papierowy wręczyłem w salonie sprzedawcy samochodu. Wg naszych ustaleń ASO miało wziąć na siebie koszt robocizny, ale zafakturować ewentualne kable, wtyczki. Nie wystawili żadnej faktury także pewnie dużo tego nie było. Z tego co mówili, to instalacja w MY2021 nie miała fabrycznych wyprowadzeń pod prawy fotochrom.
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: tomekxoo »

Czy ktos orientuje sie jaki jest koszt nabicia klimy w Superbie III? Mam tam ten nowy czynnik R-1234yf. Pytam bo to pierwsze moje auto z nowym czynnikiem. Jaki jest koszt w ASO, i jaki w jakims serwisie niezaleznym. Bo rozumiem ze wymiana niczym sie nie rozni w porownaniu do starego czynnika?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

tomekxoo pisze: 21 lut 2022, o 18:34 Czy ktos orientuje sie jaki jest koszt nabicia klimy w Superbie III? Mam tam ten nowy czynnik R-1234yf. Pytam bo to pierwsze moje auto z nowym czynnikiem. Jaki jest koszt w ASO, i jaki w jakims serwisie niezaleznym. Bo rozumiem ze wymiana niczym sie nie rozni w porownaniu do starego czynnika?
Z artykułu 2019r
Jednym z negatywnych aspektów samochodów na nowy gaz klimatyzacji jest to, że nowy czynnik jest znacznie droższy od starego. W zależności od typu samochodu nabicie klimatyzacji całego układu wzrośnie z dotychczasowych 200-250 zł, do nawet 1000 zł. Co więcej zgodnie z zaleceniami, czynnik R1234yf powinien być wymieniany co 2 lata
Wszystko zależy ile uciekło chłodziwa :)
Jak dbasz tak masz
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: mario789 »

tomekxoo pisze: 21 lut 2022, o 18:34 Czy ktos orientuje sie jaki jest koszt nabicia klimy w Superbie III? Mam tam ten nowy czynnik R-1234yf. Pytam bo to pierwsze moje auto z nowym czynnikiem. Jaki jest koszt w ASO, i jaki w jakims serwisie niezaleznym. Bo rozumiem ze wymiana niczym sie nie rozni w porownaniu do starego czynnika?


Rozmawiałem tak bardziej już po koleżeńsku z mechanikiem niż w relacji klient-mechanik i powiedział mi, ze poddałby pod wątpliwość czy aby na pewno serwisy zawsze dają nowy czynnik zamiast starego ;)
Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Bebok »

tomekxoo pisze: 21 lut 2022, o 18:34 Czy ktos orientuje sie jaki jest koszt nabicia klimy w Superbie III? Mam tam ten nowy czynnik R-1234yf. Pytam bo to pierwsze moje auto z nowym czynnikiem. Jaki jest koszt w ASO, i jaki w jakims serwisie niezaleznym. Bo rozumiem ze wymiana niczym sie nie rozni w porownaniu do starego czynnika?
Ja na jesieni płaciłem niecałe 400zł za nabicie, odgrzybienie i filtr kabinowy. Kwota mnie lekko ścięła z nóg, ale cóż począć...
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: tomekxoo »

Bebok pisze: 24 lut 2022, o 21:39
tomekxoo pisze: 21 lut 2022, o 18:34 Czy ktos orientuje sie jaki jest koszt nabicia klimy w Superbie III? Mam tam ten nowy czynnik R-1234yf. Pytam bo to pierwsze moje auto z nowym czynnikiem. Jaki jest koszt w ASO, i jaki w jakims serwisie niezaleznym. Bo rozumiem ze wymiana niczym sie nie rozni w porownaniu do starego czynnika?
Ja na jesieni płaciłem niecałe 400zł za nabicie, odgrzybienie i filtr kabinowy. Kwota mnie lekko ścięła z nóg, ale cóż począć...
Rozumiem ze w jakims niezaleznym warsztacie? Placiles za kazde brakujace gramy czynnika czy mieli stala cene bez wzgledu ile czynnika uzupelnili?
thenaturat2
Posty: 64
Rejestracja: 16 lis 2020, o 06:55
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: thenaturat2 »

Mam takie pytanie. W Niemczech jest oferowana Superb Premium Edition. Czy to jest wersja Style z lepszym wyposażeniem, czy zupełnie coś innego?
taleofmanynames
Posty: 2
Rejestracja: 4 mar 2022, o 08:50
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: taleofmanynames »

Hej! Nie wiem, czy dobrze trafiłam, jesli nie - proszę o feedback :D

Niebawem mój chłopak ma urodziny, i jakis czas temu mówił, że przydałby się mu komputer diagnostyczny.
Z tego co ogarniam posiada on Skodę Superb z bodajże 2017 w wersji L&K. Nie wiem na ile to istotna informacja w przypadku doboru komputera/interfejsu. Stąd do Was pytanie, czy jakiś konkretny model polecacie? Czy jesteście zadowoleni z tego, który posiadacie? Rozważę opcje w przedziale cenowym 150- 380 zł.

Pozdrawiam!
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: fabek »

w tej kasie chyba najsensowniej wychodzi OBDeleven. do oryginalnego vcds-a brakuje jeszcze.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ