SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
redak
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2022, o 11:02
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: my21 270/460
Lokalizacja: WWA

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: redak »

orlik pisze: 22 lip 2022, o 12:29 Przekładasz koło z tyłu na przód a dojazdówkę dajesz na tył.
Takie proste....... :)))) Dzięki
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kelso »

Może ktoś coś w sprawie otwierania drzwi...

Mianowicie, po otwarciu auta z kessy przyciskiem, czasami mam tak, że lewe drzwi pasazera nie chca sie otworzyc pociagajac za klamke...od srodka je otworze i nastepnie od zewnatrz juz tez dam rady....dzieje sie to sporadycznie ale jest wkurzajace przy pakowaniu dzieciaka...

zastanawiam sie, czy nie wlaczylem pilotem albo przyciskiem blokady wszystkich drzwi wewnatrz jakiegos tajnego systemu...


może ktoś miał podobnie?
ElDiablo
Posty: 40
Rejestracja: 23 wrz 2021, o 21:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: ElDiablo »

Kelso pisze: 30 lip 2022, o 12:41 Może ktoś coś w sprawie otwierania drzwi...

Mianowicie, po otwarciu auta z kessy przyciskiem, czasami mam tak, że lewe drzwi pasazera nie chca sie otworzyc pociagajac za klamke...od srodka je otworze i nastepnie od zewnatrz juz tez dam rady....dzieje sie to sporadycznie ale jest wkurzajace przy pakowaniu dzieciaka...

zastanawiam sie, czy nie wlaczylem pilotem albo przyciskiem blokady wszystkich drzwi wewnatrz jakiegos tajnego systemu...


może ktoś miał podobnie?
Mhmm. Będzie zameczek do wymiany. U mnie też tak było. Z czasem coraz gorzej. W końcu wymiana.
Sdss
Posty: 532
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Sdss »

tomekxoo pisze: 16 lip 2022, o 16:05 Czy ktos wymienial ten przycisk od recznego? Chodzi o to ze dzisiaj zobaczylem ze odchodzi z niego ten chrom. Dziwnym trafem zauwazylem to po wizycie w... ASO :) No nic, czy ja czy ktos to jakos zarysowal i schodzi chrom... Czy cale te przyciski sa do wymiany? Samego tego paska z chromem sie nie da wymienic?
Jezeli cale przyciski to jak zdemontowac ten panel z przyciskami zeby nic nie polamac :) Bo rozumiem ze bede musial wyjac ten caly panel piano black wokolo lewarka skrzyni?
Obrazek
Mam też problem z chromem, wymiana gwarancyjną.
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kelso »

ElDiablo pisze: 30 lip 2022, o 15:47
Kelso pisze: 30 lip 2022, o 12:41 Może ktoś coś w sprawie otwierania drzwi...

Mianowicie, po otwarciu auta z kessy przyciskiem, czasami mam tak, że lewe drzwi pasazera nie chca sie otworzyc pociagajac za klamke...od srodka je otworze i nastepnie od zewnatrz juz tez dam rady....dzieje sie to sporadycznie ale jest wkurzajace przy pakowaniu dzieciaka...

zastanawiam sie, czy nie wlaczylem pilotem albo przyciskiem blokady wszystkich drzwi wewnatrz jakiegos tajnego systemu...


może ktoś miał podobnie?
Mhmm. Będzie zameczek do wymiany. U mnie też tak było. Z czasem coraz gorzej. W końcu wymiana.
ale miales dokladnie tak jak opisalem czy wogole nie mogles drzwi otworzyc?
ElDiablo
Posty: 40
Rejestracja: 23 wrz 2021, o 21:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: ElDiablo »

Tak jak opisałeś. Później raz mogłem otworzyć, raz nie- czestotliwość problemu się powiększała. Ponoć jest to bolączka w skodzie.
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: tomekxoo »

Kelso pisze: 30 lip 2022, o 18:59
ElDiablo pisze: 30 lip 2022, o 15:47
Kelso pisze: 30 lip 2022, o 12:41 Może ktoś coś w sprawie otwierania drzwi...

Mianowicie, po otwarciu auta z kessy przyciskiem, czasami mam tak, że lewe drzwi pasazera nie chca sie otworzyc pociagajac za klamke...od srodka je otworze i nastepnie od zewnatrz juz tez dam rady....dzieje sie to sporadycznie ale jest wkurzajace przy pakowaniu dzieciaka...

zastanawiam sie, czy nie wlaczylem pilotem albo przyciskiem blokady wszystkich drzwi wewnatrz jakiegos tajnego systemu...


może ktoś miał podobnie?
Mhmm. Będzie zameczek do wymiany. U mnie też tak było. Z czasem coraz gorzej. W końcu wymiana.
ale miales dokladnie tak jak opisalem czy wogole nie mogles drzwi otworzyc?
Ja tez w kwietniu wymienialem zamek. Najpierw drzwi sie nie otwieraly z centralnego, co sie pozniej okazalo mniejszym problemem. Ale pewnego razu okazalo sie ze zamykajac auto, czy to z pilota czy przez kessy, okazalo sie ze zdrzwi pasazera sie nie zamykaja. Po prostu pociagajac za klamke kazdy moze je otworzyc... I tutaj pojawil sie wiekszy problem, bo auto defacto kazdy mogl sobie otworzyc. Jedynym rozwiazaniem bylo "permanentne" zaryglowanie drzwi na stale. Na drzwiach kolo zamka jest taka gumowa zaslepka z kludka. Trzeba ja wyjac i pod nia jest mozliwosc zaryglowania drzwi. Po zamknieciu mozna je tylko otworzyc z wewnatrz, pociagajac za wewnetrzna klamke.
Co do cen... W ASO skasowali mnie 660zl (400zl zamek + 260 robocizna)
Od tego czasu wszystko ok. Co jakis czas podpinam kompa i nie ma zadnych bledow generowanych przez zamki. A wczesniej oczywiscie byly.
Problem zamkow jest dosc popularny w superbie...
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: tomekxoo »

Sdss pisze: 30 lip 2022, o 18:03
tomekxoo pisze: 16 lip 2022, o 16:05 Czy ktos wymienial ten przycisk od recznego? Chodzi o to ze dzisiaj zobaczylem ze odchodzi z niego ten chrom. Dziwnym trafem zauwazylem to po wizycie w... ASO :) No nic, czy ja czy ktos to jakos zarysowal i schodzi chrom... Czy cale te przyciski sa do wymiany? Samego tego paska z chromem sie nie da wymienic?
Jezeli cale przyciski to jak zdemontowac ten panel z przyciskami zeby nic nie polamac :) Bo rozumiem ze bede musial wyjac ten caly panel piano black wokolo lewarka skrzyni?
Obrazek
Mam też problem z chromem, wymiana gwarancyjną.
U mnie niestety gwarancja skonczyla sie w... styczniu. Dlatego chcialbym to sam wymienic. Ale nie chce nic polamac, wiec chetnie sie dowiem od kogos kto to juz robil jak sie dobrac do tych paneli kolo drazka od dsg.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Enriquez »

Powinieneś wyciągnąć całą ramkę, jak tu.

Obrazek

Następnie wyjmujesz przyciski. Od tyłu wygląda to tak.

Obrazek


Samego chromu nie kupisz. Możesz kupić te guziki i wymienić, np tutaj.

https://allegro.pl/oferta/panel-sterowa ... 2336183082


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: siemi1 »

@Enriquez czy ty kiedys dodawlaes pod dod. Przycisk mozliwosc podpiecia pilota do bramy garazowej?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Enriquez »

Tak, ale w S3 pod wolnymi miejscami nie ma przycisków. Trzeba wymienić całą belkę.

Łatwiej jest to podpiąć pod przełącznik szyberdachu, o ile auto go nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: tomekxoo »

Enriquez pisze: 7 sie 2022, o 21:58
Samego chromu nie kupisz. Możesz kupić te guziki i wymienić, np tutaj.

https://allegro.pl/oferta/panel-sterowa ... 2336183082


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No wlasnie juz zakupilem przyciski na allegro. Ale zastanawia mnie czy nie mozna wydlubac tych samych chromow co sa na przycisku i ich podmienic. Czy jednak trzeba wymienic caly panel z recznym?

A tak swoja droga to gdzie mozna takie ladne schematy dostac? To z jakiejs strony czy programu?
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: crazywarrior69 »

Działa Wam Skoda Connect i MySkoda? U mnie od wczoraj w appce na telefonie błąd, a na stronie www wyświetla jakieś szczątkowe informacje.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: caballero »

Nie działa. Dostaję komunikat o błędzie po stronie serwera, także podejrzewam, że coś im się wywaliło i teraz naprawiają.

Jakiś czas temu była podobna awaria i mnie wylogowało z profilu w aucie, a potem się nie mogłem zalogować i musiałem jechać jako gość i jeszcze raz ustawiać sobie preferencje...
artho
Posty: 1079
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: artho »

U mnie też nie bangla. Jak rok jeżdżę z Wami Superbem tak mam wrażenie, że niestety aplikacja MySZKODA trochę zbyt często nie działa :(

Smutne to, bo mocno się zastanawiam czy płacić za kolejny rok...
ODPOWIEDZ