[S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
- yotun
- Posty: 20
- Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
- Samochód: Superb III
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TDI (150KM)
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Witam. SS 3 Style 2020 r. 2.0 TDI 150 KM. Jakie opony mam do niej założyć? Drugie pytanie. Czy przez nr VIN można sprawdzić jakie tarcze hamulcowe ma owa SS3?
-
yogibabu
- Posty: 1726
- Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
- Samochód: Inny
- Silnik: 2.0TDI (190KM)
- Dał łapek: 62 razy
- Dostał łapek: 109 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Bez vinu. 312 mm przód 300 tył. To standardowe tarcze.
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
-
OrzechWSA
- Posty: 45
- Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TSI (272KM)
- Imię: Piotr
- Dał łapek: 9 razy
- Dostał łapek: 4 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Witam ponownie panowie przychodzę z kolejną ciekawostką odnośnie reflektorów już mi przeszło, dzięki @StRaDiVaRiUs za pomoc! tym czasem przychodze z takim dźwiękiem na zapłonie czy ktoś może mi objawić co to jest ?
https://imgur.com/gallery/skoda-grzechotnik-o3fnLzA
Pozdro dla forumowiczów jak zawsze
https://imgur.com/gallery/skoda-grzechotnik-o3fnLzA
Pozdro dla forumowiczów jak zawsze
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM 
- Kuster
- Posty: 1224
- Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
- Samochód: Superb III Kombi
- Rocznik: 2016
- Silnik: 2.0TDI (150KM)
- Aktualnie: 216KM/455NM
- Imię: Łukasz
- Dał łapek: 4 razy
- Dostał łapek: 7 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Bry!
Potrzebuję podpowiedzi...
Sprężyny obniżające
Nacisk na przednią i tylną oś
Jak się odnieść do danych producenta?
Przykładowo mam sprężyny z naciskiem [kg]
Przód 1253
Tył 1200
Masa pojazdu 1590kg
A samochód oryginalnie ma bodajże [kg]
Przód 1150
Tył 1120
Masa pojazdu 1380kg
Jak się z tymi danymi odnieść do np prowadzenia czy sztywności samochodu?
Potrzebuję podpowiedzi...
Sprężyny obniżające
Nacisk na przednią i tylną oś
Jak się odnieść do danych producenta?
Przykładowo mam sprężyny z naciskiem [kg]
Przód 1253
Tył 1200
Masa pojazdu 1590kg
A samochód oryginalnie ma bodajże [kg]
Przód 1150
Tył 1120
Masa pojazdu 1380kg
Jak się z tymi danymi odnieść do np prowadzenia czy sztywności samochodu?
Jak dbasz tak masz
-
OrzechWSA
- Posty: 45
- Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TSI (272KM)
- Imię: Piotr
- Dał łapek: 9 razy
- Dostał łapek: 4 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Edit: odnośnie tego dźwięku klikania to klika mi tak prawa lampa w momencie pozycjonowania do góry czy to coś groźnego?OrzechWSA pisze: ↑17 mar 2026, o 19:09 Witam ponownie panowie przychodzę z kolejną ciekawostką odnośnie reflektorów już mi przeszło, dzięki @StRaDiVaRiUs za pomoc! tym czasem przychodze z takim dźwiękiem na zapłonie czy ktoś może mi objawić co to jest ?
https://imgur.com/gallery/skoda-grzechotnik-o3fnLzA
Pozdro dla forumowiczów jak zawsze![]()
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM 
- MK_Sportline
- Posty: 165
- Rejestracja: 26 sty 2025, o 16:22
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2019
- Silnik: 2.0TSI (272KM)
- Aktualnie: 355KM/495NM
- Dał łapek: 10 razy
- Dostał łapek: 5 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Cześć wszystkim
Poszukuje nr odmy do 2.0 TSI DNUA 272KM 4X4 2019r.
VIN TMBCP9NP5L7015298
Poszukuje nr odmy do 2.0 TSI DNUA 272KM 4X4 2019r.
VIN TMBCP9NP5L7015298
SS III FL 355KM/495NM
- MK_Sportline
- Posty: 165
- Rejestracja: 26 sty 2025, o 16:22
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2019
- Silnik: 2.0TSI (272KM)
- Aktualnie: 355KM/495NM
- Dał łapek: 10 razy
- Dostał łapek: 5 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Dla potomnych - 06K103495BMMK_Sportline pisze: ↑22 mar 2026, o 11:32 Cześć wszystkim
Poszukuje nr odmy do 2.0 TSI DNUA 272KM 4X4 2019r.
VIN TMBCP9NP5L7015298
SS III FL 355KM/495NM
-
Krix
- Posty: 9
- Rejestracja: 22 lut 2026, o 19:31
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2021
- Silnik: 2.0TSI (280KM)
- Dał łapek: 3 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Cześć. Mam problem z ustawieniem użytkownika głównego, zatrzymuję się na etapie gdy trzeba skorzystać z 2 kluczyków. Po ich rozpoznaniu dostaje komunikat "Spróbuj ponownie później lub skontaktuj się z serwisem klienta". Próbowałem wielokrotnie, restartowałem infotainment, bez powodzenia. Pacjent SS3 2021, wersja oprogramowania 0306. Z góry dziękuję za jakieś rady.
-
HanSolo
- Posty: 1494
- Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TSI (280KM)
- Aktualnie: DNFE
- Imię: Wojciech
- Lokalizacja: Poznań
- Dał łapek: 142 razy
- Dostał łapek: 161 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Próbuj do skutku - u mnie za 15 albo 20 razem zaskoczyło... jak raz nie zaskoczy to spróbuj drugi. Ja jeździłem akurat po mieście załatwiać sprawy i co przycupnąłem to kliknąłem i wreszcie za którymś razem zaskoczył
. Wymieniałem baterie w pilotach z tego powodu. Weź sobie trzy na wszelki. I stań w miejscu gdzie wóz ma dobre połączenie z siecią komórkową.
-
OrzechWSA
- Posty: 45
- Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
- Samochód: Superb III 4x4 Facelift
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TSI (272KM)
- Imię: Piotr
- Dał łapek: 9 razy
- Dostał łapek: 4 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Witam wymieniłem niedawno szybę w swojej skodzie i aktualnie nie ma warunków pogodowych żeby sprawdzić czy podgrzewanie szyby działa
Szyba IR-H-A
Pytanie moje brzmi następująco czy jeśli wezmę kubek świeżo zaparzonej Kawy i postawię na podszybiu w celu utworzenia się pary czy taki test podgrzewania będzie miał sens?
Szyba IR-H-A
Pytanie moje brzmi następująco czy jeśli wezmę kubek świeżo zaparzonej Kawy i postawię na podszybiu w celu utworzenia się pary czy taki test podgrzewania będzie miał sens?
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM 
- rowerek
- Posty: 1216
- Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
- Samochód: Superb III
- Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
- Lokalizacja: Poznań
- Dostał łapek: 57 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Podjedź do kogoś z kamerą termowizyjną.
Wysłane z mojego SM-S926B przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-S926B przy użyciu Tapatalka
- Kuster
- Posty: 1224
- Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
- Samochód: Superb III Kombi
- Rocznik: 2016
- Silnik: 2.0TDI (150KM)
- Aktualnie: 216KM/455NM
- Imię: Łukasz
- Dał łapek: 4 razy
- Dostał łapek: 7 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Nie test będzie z "D"OrzechWSA pisze: ↑26 mar 2026, o 15:55 Witam wymieniłem niedawno szybę w swojej skodzie i aktualnie nie ma warunków pogodowych żeby sprawdzić czy podgrzewanie szyby działa
Szyba IR-H-A
Pytanie moje brzmi następująco czy jeśli wezmę kubek świeżo zaparzonej Kawy i postawię na podszybiu w celu utworzenia się pary czy taki test podgrzewania będzie miał sens?
Już pierwsze co mi przyszło do głowy to weź teraz nocą termometr dla dzieci (pistolecik) sprawdź temperaturę z zewnątrz i wewnątrz szyby
Odpal ogrzewanie i ponownie po kilku minutach sprawdź temperaturę
Jak będzie różnica to będziesz wiedział czy działa czy nie działa
Jak dbasz tak masz
- yotun
- Posty: 20
- Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
- Samochód: Superb III
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TDI (150KM)
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Chce zmienić soft w kamerze 2Q0980652. Po zmianie chciałbym aktywować odczytywanie znaków. Czy ktoś mógłby ro zrobić w Szczecinie?
-
turzol
- Posty: 114
- Rejestracja: 6 lis 2024, o 06:51
- Samochód: Inny
- Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
- Dostał łapek: 8 razy
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Jak nie znajdziesz nikogo w okolicy to zapraszam do siebie. Najnowszy soft do 2Q0 (poprawione prowadzenie po pasie i znacznie ulepszone działanie asystenta świateł drogowych) + kpl kodów SWAP w tym rozpoznawanie pieszych, obiektów oraz znaków.
Codding & Retrofitting - https://www.facebook.com/vagstudiotychy/
- yotun
- Posty: 20
- Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
- Samochód: Superb III
- Rocznik: 2020
- Silnik: 2.0TDI (150KM)
Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy
Do siebie? Czyli gdzie? Jak długo to trwa i jaki koszt takiej usługi?