[S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Awatar użytkownika
yotun
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yotun »

Witam. SS 3 Style 2020 r. 2.0 TDI 150 KM. Jakie opony mam do niej założyć? Drugie pytanie. Czy przez nr VIN można sprawdzić jakie tarcze hamulcowe ma owa SS3?
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

Bez vinu. 312 mm przód 300 tył. To standardowe tarcze.
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
OrzechWSA
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

Witam ponownie panowie przychodzę z kolejną ciekawostką odnośnie reflektorów już mi przeszło, dzięki @StRaDiVaRiUs za pomoc! tym czasem przychodze z takim dźwiękiem na zapłonie czy ktoś może mi objawić co to jest ?
https://imgur.com/gallery/skoda-grzechotnik-o3fnLzA
Pozdro dla forumowiczów jak zawsze ;)
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1224
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz
Dał łapek: 4 razy
Dostał łapek: 7 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

Bry!
Potrzebuję podpowiedzi...

Sprężyny obniżające
Nacisk na przednią i tylną oś
Jak się odnieść do danych producenta?

Przykładowo mam sprężyny z naciskiem [kg]
Przód 1253
Tył 1200
Masa pojazdu 1590kg

A samochód oryginalnie ma bodajże [kg]
Przód 1150
Tył 1120
Masa pojazdu 1380kg

Jak się z tymi danymi odnieść do np prowadzenia czy sztywności samochodu?
Jak dbasz tak masz
OrzechWSA
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

OrzechWSA pisze: 17 mar 2026, o 19:09 Witam ponownie panowie przychodzę z kolejną ciekawostką odnośnie reflektorów już mi przeszło, dzięki @StRaDiVaRiUs za pomoc! tym czasem przychodze z takim dźwiękiem na zapłonie czy ktoś może mi objawić co to jest ?
https://imgur.com/gallery/skoda-grzechotnik-o3fnLzA
Pozdro dla forumowiczów jak zawsze ;)
Edit: odnośnie tego dźwięku klikania to klika mi tak prawa lampa w momencie pozycjonowania do góry czy to coś groźnego?
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
Awatar użytkownika
MK_Sportline
Posty: 165
Rejestracja: 26 sty 2025, o 16:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 355KM/495NM
Dał łapek: 10 razy
Dostał łapek: 5 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: MK_Sportline »

Cześć wszystkim

Poszukuje nr odmy do 2.0 TSI DNUA 272KM 4X4 2019r.
VIN TMBCP9NP5L7015298
SS III FL 355KM/495NM
Awatar użytkownika
MK_Sportline
Posty: 165
Rejestracja: 26 sty 2025, o 16:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 355KM/495NM
Dał łapek: 10 razy
Dostał łapek: 5 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: MK_Sportline »

MK_Sportline pisze: 22 mar 2026, o 11:32 Cześć wszystkim

Poszukuje nr odmy do 2.0 TSI DNUA 272KM 4X4 2019r.
VIN TMBCP9NP5L7015298
Dla potomnych - 06K103495BM
SS III FL 355KM/495NM
Krix
Posty: 9
Rejestracja: 22 lut 2026, o 19:31
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Dał łapek: 3 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Krix »

Cześć. Mam problem z ustawieniem użytkownika głównego, zatrzymuję się na etapie gdy trzeba skorzystać z 2 kluczyków. Po ich rozpoznaniu dostaje komunikat "Spróbuj ponownie później lub skontaktuj się z serwisem klienta". Próbowałem wielokrotnie, restartowałem infotainment, bez powodzenia. Pacjent SS3 2021, wersja oprogramowania 0306. Z góry dziękuję za jakieś rady.
HanSolo
Posty: 1494
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 142 razy
Dostał łapek: 161 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: HanSolo »

Próbuj do skutku - u mnie za 15 albo 20 razem zaskoczyło... jak raz nie zaskoczy to spróbuj drugi. Ja jeździłem akurat po mieście załatwiać sprawy i co przycupnąłem to kliknąłem i wreszcie za którymś razem zaskoczył :). Wymieniałem baterie w pilotach z tego powodu. Weź sobie trzy na wszelki. I stań w miejscu gdzie wóz ma dobre połączenie z siecią komórkową.
OrzechWSA
Posty: 45
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

Witam wymieniłem niedawno szybę w swojej skodzie i aktualnie nie ma warunków pogodowych żeby sprawdzić czy podgrzewanie szyby działa
Szyba IR-H-A
Pytanie moje brzmi następująco czy jeśli wezmę kubek świeżo zaparzonej Kawy i postawię na podszybiu w celu utworzenia się pary czy taki test podgrzewania będzie miał sens?
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 1216
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Lokalizacja: Poznań
Dostał łapek: 57 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: rowerek »

Podjedź do kogoś z kamerą termowizyjną.

Wysłane z mojego SM-S926B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1224
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz
Dał łapek: 4 razy
Dostał łapek: 7 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

OrzechWSA pisze: 26 mar 2026, o 15:55 Witam wymieniłem niedawno szybę w swojej skodzie i aktualnie nie ma warunków pogodowych żeby sprawdzić czy podgrzewanie szyby działa
Szyba IR-H-A
Pytanie moje brzmi następująco czy jeśli wezmę kubek świeżo zaparzonej Kawy i postawię na podszybiu w celu utworzenia się pary czy taki test podgrzewania będzie miał sens?
Nie test będzie z "D"

Już pierwsze co mi przyszło do głowy to weź teraz nocą termometr dla dzieci (pistolecik) sprawdź temperaturę z zewnątrz i wewnątrz szyby
Odpal ogrzewanie i ponownie po kilku minutach sprawdź temperaturę

Jak będzie różnica to będziesz wiedział czy działa czy nie działa ;)
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
yotun
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yotun »

Chce zmienić soft w kamerze 2Q0980652. Po zmianie chciałbym aktywować odczytywanie znaków. Czy ktoś mógłby ro zrobić w Szczecinie?
turzol
Posty: 114
Rejestracja: 6 lis 2024, o 06:51
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
Dostał łapek: 8 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: turzol »

yotun pisze: 28 mar 2026, o 17:29 Chce zmienić soft w kamerze 2Q0980652. Po zmianie chciałbym aktywować odczytywanie znaków. Czy ktoś mógłby ro zrobić w Szczecinie?
Jak nie znajdziesz nikogo w okolicy to zapraszam do siebie. Najnowszy soft do 2Q0 (poprawione prowadzenie po pasie i znacznie ulepszone działanie asystenta świateł drogowych) + kpl kodów SWAP w tym rozpoznawanie pieszych, obiektów oraz znaków.
Awatar użytkownika
yotun
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yotun »

turzol pisze: 29 mar 2026, o 19:49
yotun pisze: 28 mar 2026, o 17:29 Chce zmienić soft w kamerze 2Q0980652. Po zmianie chciałbym aktywować odczytywanie znaków. Czy ktoś mógłby ro zrobić w Szczecinie?
Jak nie znajdziesz nikogo w okolicy to zapraszam do siebie. Najnowszy soft do 2Q0 (poprawione prowadzenie po pasie i znacznie ulepszone działanie asystenta świateł drogowych) + kpl kodów SWAP w tym rozpoznawanie pieszych, obiektów oraz znaków.
Do siebie? Czyli gdzie? Jak długo to trwa i jaki koszt takiej usługi?
ODPOWIEDZ