[S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

HanSolo
Posty: 1500
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 144 razy
Dostał łapek: 163 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: HanSolo »

last_chance pisze: 19 maja 2026, o 20:16 Pytanie dotyczące jakości lakieru - czy też macie odpryski na masce prawdopodobnie od kamieni? Z uwagi że moja przerdzewiała przy znaczku (nie pytajcie jak, od środka dziura na wylot) kupiłem drugą, oddałem do lakierowania. Minął rok i mam 3 małe punkciki i jeden większy odprysk...
Niestety to norma nie tylko w VAG - wszystkie lakiery są teraz miękkie i im nowsze auto tym tego lakieru niestety mniej (w sensie coraz cieńsze warstwy robią), jak latasz dużo po autostradzie to nie ma bata - maska, zderzak, lusterka a też i pas dachu nad szybą przednią - będa miały odpryski. Jedynie folia przeźroczysta na te elementy coś da. U mnie też jest mnóstwu odprysków - plus u mnie taki, że podkład mam ciemny i nie widać tego bardzo, a najlepiej ma moja Żona, bo u niej - białe auto i podkład biały ;)

Natomiast szyby w VAG-u to już niestety ponury żart - na forach ludzie u nas co dwa lata potrafią wymienić. Ja mam oryginalną 5 lat i jest masakrycznie wypiaskowana - nie wiem czy w moim poprzednim aucie po 18 latach szyba nie wyglądała lepiej niż w Skodzie po 5... + jest niestety u mnie też odprysk na szybie, zaleczony, ale pewnie jak pojawi się drugi to też wymienię szybę, bo pod światło - maskarycznie widać ślady po piaskowaniu.
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

kris3city pisze:Nie znam się na odpryskach, jak widać na myciu też nie, tak to u mnie wygląda:

20260520_185522.jpg
W mojej było to samo. Gniła,na rantach maski, na rancie nad szybą i na dachu przed sprzedażą pojawiło się małe ognisko rdzy.
W pasku mam odpryski na masce,ale korozji brak.
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1224
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz
Dał łapek: 4 razy
Dostał łapek: 7 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: Kuster »

Ulala
Ja mam już nalot w Skodzie (16r) 555tys km i w golfie (19r) 300tys km i odpryski owszem gdzieniegdzie są ale nie aż takie jak u np. krisa ;)

Co do szyby to w golfie orginalna już zaczyna się robić brzydka a w kurze mam drugą i można powiedzieć jest tak samo miękka i podatna na zarysowania jak oryginalna...

Dziwne bo miałem dwie hondy z 97r, 04r i tam szyby były cacy
Ojciec ma tez już kilkuletniego Forda i szyba w dobrym stanie...

VAG? Pod tym względem nieporozumienie
Jak dbasz tak masz
HanSolo
Posty: 1500
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 144 razy
Dostał łapek: 163 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: HanSolo »

yogibabu pisze: 20 maja 2026, o 19:51
kris3city pisze:Nie znam się na odpryskach, jak widać na myciu też nie, tak to u mnie wygląda:


20260520_185522.jpg
W mojej było to samo. Gniła,na rantach maski, na rancie nad szybą i na dachu przed sprzedażą pojawiło się małe ognisko rdzy.
W pasku mam odpryski na masce,ale korozji brak.
Pytanie - czy pasek nie ma amelinowej maski? W S3 myślałem, że też jest może amelinum... Niestety gnicie na rancie przy szybie u mnie w poprzednim aucie zakończyło się wymianą szyby bo purchle ją rozsadziły...
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

HanSolo pisze: 20 maja 2026, o 21:03 Pytanie - czy pasek nie ma amelinowej maski? W S3 myślałem, że też jest może amelinum... Niestety gnicie na rancie przy szybie u mnie w poprzednim aucie zakończyło się wymianą szyby bo purchle ją rozsadziły...
W pasku jest stalowa ;) , tylko nie pamiętam czy ocynk czy też nie.
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
OrzechWSA
Posty: 47
Rejestracja: 10 lis 2025, o 23:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Piotr
Dał łapek: 9 razy
Dostał łapek: 4 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: OrzechWSA »

Witam mam szybę z dopiskiem IR-H-A pytanie brzmi następująco czy da się ją spolerować? I czy nie uszkodzi to powłoki termicznej solarycznej. Nie przestanie się mienić po takim zabiegu na swoje kolory?
Skoda Superb 3FL L&K 2020 272KM :D
HanSolo
Posty: 1500
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: DNFE
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań
Dał łapek: 144 razy
Dostał łapek: 163 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: HanSolo »

Pytanie - czyściłem sobie w weekend wóz i rzuciła mi się w oczy wszywka airbag w fotel tylni - jak rozumiem, poduszki są pod boczkami oparcia na nadkolu i w dachu wokół okna? Natomiast zaintrygowała mnie wszywka w przednich fotelach - również w obiciu fotela - czy mam rozumieć, że są jakieś poduszki zaszyte w fotel? Zawsze myślałem, że na przodzie poduszki są w słupku A ewentualnie dachu na około drzwi + oczywiście deska. Czy jest gdzieś jakiś rysunek poglądowy gdzie są airbagi w S3?

----------
Okej, w manualu jest ładny rysunek :)
last_chance
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm
Dostał łapek: 2 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: last_chance »

Czy w Waszych Superbach drzwi kierowcy też już mają luz na górnym zawiasie? Mój 225tys km, wydaje mi się że przy zakupie już to było (czyli ponad 60k km temu).
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 230
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: ADSL »

Hej,
Powiedzcie gdzie w Warszawie zrobię 2 tematy związane z klapą bagażnika bo w zimie przestało mi działać bezdotykowe otwieranie klapy (błąd B133801 sensor 2 for lid opening a teraz dodatkowo przestało mi działać otwieranie i zamykanie klapy bagażnika przyciskiem -pika kilka razy i tylko kawałek otwiera/zamyka (błąd B121115 hall sensors in rear lid motor 1) i teraz żeby zamkąć/otworzyć to muszę pchać/ciągnąć ręcznie.

Pytałem w Dsize ale tam się elektrycznymi sprawami nie zajmują
last_chance
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm
Dostał łapek: 2 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: last_chance »

Z Torunia Łukasz Budziński na facebookowej grupie
Awatar użytkownika
ADSL
Posty: 230
Rejestracja: 26 sty 2020, o 15:09
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: ADSL »

dzięki, ale do Torunia niebędę jechać :P potrzebuję coś na miejscu :)
last_chance
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III Kombi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm
Dostał łapek: 2 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: last_chance »

Pomoże zdiagnozować i robi wysyłkowo. Nie sądzę że znajdziesz kogoś na miejscu co zrobi to tak jak Łukasz ;)
Awatar użytkownika
yotun
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2026, o 19:59
Samochód: Superb III
Rocznik: 2020
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yotun »

Jakie tarcze na przód polecacie SS 3 2020 r. diesel 150 KM?
kris3city
Posty: 320
Rejestracja: 1 gru 2024, o 17:06
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI SCR 200KM
Lokalizacja: 3City
Dał łapek: 16 razy
Dostał łapek: 11 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: kris3city »

Czy jest jakaś stronka, portal, cokolwiek, gdzie znalazłbym:
1. opis pinów poszczególnych modułów. Mam np do innego auta takie coś, są podane dla danego pinu opis parametrów elektrycznych typu: zakres sygnału, czy PWM, itp.
2. Wtyczki. Jak znaleźć nr OEM danej wtyczki, np takiej: T6ae
Mam etkę, ale może nie umiem z niej skorzystać w tych kwestiach...
yogibabu
Posty: 1726
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dał łapek: 62 razy
Dostał łapek: 109 razy

Re: [S3] SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: yogibabu »

1-elsa.
2- wszystko jest w etce ;)
Była Skoda TSI jest VW TDI.... Nigdy więcej skody....
ODPOWIEDZ