SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: fabek »

Pin 39 idzie do czujnika sprzęgła F36 (Clutch Vacuum Vent Valve Switch). Pedał wciśnięty 12V, pedał puszczony 0V.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
szymon2908
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2020, o 11:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km 288nm
Imię: Szymon

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: szymon2908 »

Jak najbardziej wszystko działa, ECU widzi sprzęgło ;) dziękuję bardzo! Tempomat ożył. Ale nadal pozostało podbicie delikatne obrotów o jakieś 100 przy przyspieszaniu i wciśnięciu sprzęgła. Myślałem że to wina braku czujnika. ECU przekodowane na manual zgodnie z tym co podpowiadał VCDS. Jaka może być przyczyna ? Adaptacja przepustnicy ?
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: fabek »

Zaraz zaraz czy Ty właśnie zrobiłeś przekładkę z automatu na manual? :D
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
szymon2908
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2020, o 11:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km 288nm
Imię: Szymon

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: szymon2908 »

Tak tak ;) dokładnie, rozszyfrowałeś mnie ;) ale chyba w poście była mała podpowiedź ;) jak ktoś chce tanio mieć dalej jeżdżący sprawny samochód bo np tak jak w moim przypadku ma bardzo zdrowa budę a serducho pięknie trzyma serie i mocno nie krwawi na krawężniki xD a ma troszkę manualnych zdolności i średnie warunki to serdecznie polecam ;) jak możesz to podpowiedz mi jeszcze czy ECU może "nauczyć się" nie podnosić obrotów po chwili jazdy z czujnikiem czy to dlatego że dziś wracałem w korkach i nie kręciłem powyżej 4tys ? Mogę jeszcze dodać że zrobiłem od razu po przekładce trasę 300 km i auto pali mniej o jakies 1-1,5 litra policzę to jeszcze dokładnie a i na niemieckich autostradach wydaje mi się że V-max też większe xD
Awatar użytkownika
colins
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2018, o 16:48
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: colins »

Mam szybkie pytanko, a dokładniej zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

Wziąłem się za hamulce z przodu:
* wymienione tarcze, klocki
* zregenerowane zaciski (tłoczki, gumki, uszczelki)
* wymienione elastyczne przewody hamulcowe

Odpowietrzyłem całość, przelałem w sumie ponad 1.5L płynu.

Przy zgaszonym silniku, pedał hamulca robi się twardy po 1-2 wciśnięciach. Po odpaleniu silnika, mogę pedałem "pompować" i słychać syczenie. Pedał nie twardnieje.

Czy to jest normalne w Superb czy jednak układ jest nadal zapowietrzony? Odpowietrzałem tylko przy kołach (z 5 kółek w okół samochodu).
szymon2908
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2020, o 11:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km 288nm
Imię: Szymon

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: szymon2908 »

Szybkie pytanie jakie powinno być kodowanie modułu zasięgu ksenonów dla Superba 1? Aktualnie mam 0005
szymon2908
Posty: 20
Rejestracja: 11 sty 2020, o 11:59
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 180km 288nm
Imię: Szymon

Re: SZYBKIE PYTANIA i KONKRETNE ODPOWIEDZI - temat zbiorczy

Post autor: szymon2908 »

Jeszcze jeden post dosyć dziwny objaw. Miałem ostatnio problem z zamkiem od strony pasażera (prawej ) czasem się otwiera czasem nie, czasem się zamyka czasem nie. Obstawiałem mikrostyk albo kable w każdym razie nie było czasu ani chęci tego sprawdzać 😂. Ale dzisiaj naciskam zamykanie zamykają się wszystkie drzwi nie wiem czemu naciskam jeszcze raz a tu otwierają się drzwi ale pasażera 😱 wiem że była opcja ustawienia czegoś takiego ale z drzwiami kierowcy chyba zależy od modelu itp aut z grupy VAG w niektórych po pierwszym naciśnięciu otwierania otwierały się tylko drzwi kierowcy w innych po ponownym wciśnięciu zamykania o ile się nie mylę. Ale czemu pasażera 😱 czy moja skoda skrywa tajemnicę i pochodzi z wysp xD
ODPOWIEDZ