Ktoś wie co to może być?

Biscatella
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2017, o 13:56
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Ktoś wie co to może być?

Post autor: Biscatella »

https://youtu.be/cHcD6mCkjZM

Po przejechaniu około 30 km zniknął płyn chłodniczy,od kilku dni zauwazylem znaczny ubytek oleju,jest minimum.Dzień wczesniej dolane pol litra,następnego minimum.Auto po pełnym serwisie filtrowo olejowym 1877km temu
PabloLG
Posty: 88
Rejestracja: 23 mar 2019, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Paweł
Lokalizacja: Chodziez (Weida De)

Re: Ktoś wie co to może być?

Post autor: PabloLG »

Jakies objawy z tym?
Ubywa plyn albo wyciek ale to wzrokowo wylapiesz. Albo uszczelka pod glowica lub jak masz chlodniczka spalin.
Ale jak tez ubuwa olej to chyba uszczelka. Jak dolejesz plynu plyn jest czusty? Noe ma sladu oleju? Lub odwrotnie?
Dawid_sl
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Dawid

Re: Ktoś wie co to może być?

Post autor: Dawid_sl »

Problem z płynem oraz olejem to jak kolega wyżej pisze raczej UPG. Pytanie czy są wycieki, czy silnik pracuje poprawnie, czy ubytki były stopniowe i czy samochód nie zmienił się w parowóz przy takich ubytkach... Długo masz ten samochód?
Biscatella
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2017, o 13:56
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Ktoś wie co to może być?

Post autor: Biscatella »

Auto kupilem jakieś 2 miesiące temu.Nie było problemów z turbo,chodzi jak pszczoleczka az pewnego dnia pojawił się wyciek pod turbo.Mój mechanik stwierdził,ze winna jest metalowa opaska od gory bądź dołu,wymienił górną bo na szybko to było tylko kontrola oleju miała być wiec dolnej nie wymienił bo wtedy nie miał jak.Jeszcze mówił,ze powinienem czuć delikatny wzrost mocy jednak jeżeli była jakas różnica to ja jej nie czułem.Jednak jak dla mnie turbina chodziła ok,zrywna bardzo.
Biscatella
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2017, o 13:56
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Ktoś wie co to może być?

Post autor: Biscatella »

Dodatkowo przy odpalaniu,zwłaszcza na zimnym motorze silnik mocno wibruje,siedząc za kierownica czuje jak wibruje cala buda.Czy to jest powiązane z tymi ubytkami,pojęcia nie mam.Jak klapa jest podniesiona,słychać było co kilka sekund pojedyncze piszczenie na wysokości turbiny
ODPOWIEDZ