Superb - jakia jest skrzynia DSG

mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: mario789 »

Jak dla mnie jazda na fabrycznych nastawach dsg była uciążliwa. Skrzynia trzymała za niskie obroty co niby ma się przekładać na ekologię ale wszyscy wiemy jak to jest w praktyce. Niesie to za sobą ewentualne problemy z innymi podzespołami.

Ja bym udał się do tunera żeby zmienić punkty zmiany biegów, No chyba ze Tobie fabryczne nastawy odpowiadają.

Zmieniac olej co te max 60kkm, nie pałować na zimnym to uniwersalne rady i jak dla mnie absolutny must have przy tej skrzyni ( nie wliczając zmiany shift pointow :)
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: kacluk »

Ja miałem ustawiony tryb jazdy sport i większość czasu skrzynie tez na sport ustawiałem żeby jakoś sensownie biegi zmieniało. Olej zmieniony w aso przy 50k km. Niestety nie pomogło to i przy 80k skrzynia padła bez ostrzerzen. Straciłem biegi na autostradzie i skończyłem jazdę na lawecie.

Nowa skrzynia działa lepiej od starej ale tez ma lag, jest strasznie zamulona. I te zmiany biegów przy 1200rpm.
Gustau
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2022, o 21:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: Gustau »

mario789 pisze: 24 mar 2022, o 11:50 Ja bym udał się do tunera żeby zmienić punkty zmiany biegów, No chyba ze Tobie fabryczne nastawy odpowiadają.
Jestem zbyt świeżym użytkownikiem, żeby wyrobić sobie zdanie dot fabrycznych nastaw. To moje pierwsze DSG. Mam 1.8 więc zakładam, że zbiera się też z samej pojemności nisko? KIckdown działa, fakt jest niewielki lag ale staram się nie doprowadzać do sytuacji na drodze gdzie te ułamki sekund zrobią różnicę.
kacluk pisze: 24 mar 2022, o 14:32 Ja miałem ustawiony tryb jazdy sport i większość czasu skrzynie tez na sport ustawiałem żeby jakoś sensownie biegi zmieniało.
Czy mówiąc tryb sport macie na myśli tylko i wyłącznie nastawy z DCC?
Ja mam ACC i tam jest tylko Program jazdy:

Obrazek

To można o kant dupy potrzaskać?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: kacluk »

Nie. Tryby jazdy mam na myśli przycisk obok wyłączenia start/stop. Ustawiłem sobie indywidual i dałem sport gdzie chciałem. Do tego w większości czasu jeździłem ze skrzynia ustawiona na tryb S ale wtedy w mieście jest tragedia bo ciągnie biegi strasznie wysoko.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: mario789 »

Tak jak Kacluk pisze, tutaj ustawiasz sobie parametry od acc, gdzie ja osobiście nigdy bym tego nie bral bo uważam to za kompletnie niepotrzebne. Wyobraź sobie lecąc pod 2 paczki niemiecka autostrada i nagle system stwierdza odstępstwa od normy i Ci hamuje…
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: caballero »

mario789 pisze: 25 mar 2022, o 11:20 Tak jak Kacluk pisze, tutaj ustawiasz sobie parametry od acc, gdzie ja osobiście nigdy bym tego nie bral bo uważam to za kompletnie niepotrzebne. Wyobraź sobie lecąc pod 2 paczki niemiecka autostrada i nagle system stwierdza odstępstwa od normy i Ci hamuje…
Mi się ACC rewelacyjnie sprawdza na naszych krajówkach jak jest duży ruch i nie chce mi się wyprzedzać.
Ustawiam tempomat na 100 km/h i spokojnie jadę za sznurkiem, raz 90 km/h, raz 70 km/h, raz 100 km/h itd.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: mario789 »

Co kto lubi ;) ja obecnie w e klasie nie mam asystenta pasa i front assista ale mimo to jeździ mi się o niebo lepiej niż superbem. Wszystko zależy od konkretnego użytkownika, jednemu wystarczy zwykła manualna klima w dupowozie drugi będzie narzekać, ze ma tylko 12 trybów masażu w fotelach 😊
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: kacluk »

Dokladnie jak mówisz. Mi teraz przyszło aby pozbyć/zamienić Skodę za 2009/2010 lexusa ls w hybrydzie. I mieć święty spokój.
artho
Posty: 1044
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: artho »

kacluk możesz rozwinąć? Zamieniłeś w miarę świeżego Superba na starego Lexusa aby mieć spokój? Miałeś jakieś problemy z S3?
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: kacluk »

Mam zamiar zamienić. Jutro jadę obejrzeć.
Mój superb kupiony jako 2 latek z salonu skody z przebiegiem 40k km. Miesiąc po zakupie awaria selektora( w czasie covida) dsg- kazali mi tak jeździć 3 tygodnie aż coś jeszcze się uszkodziło auto stało tydzień na serwisie.
Olej w dsg zmieniony przy 50k km a przy 80 padło całe dsg. 5tygodni bez auta na szczęście wymienili na gwarancji mimo iż auto to 2016. Do tego dpf wypala się jak porąbany co 250km w mieście. Lag dsg jest straszny a wygłuszenie superba to bardzo słaby poziom jak w hyundaiu i40. Do tego mam problem ze światłami i samootsierajacym się schowkiem pasażera ale to już olewam bo nie mogę się zdecydować co za auto chce kupić:)

Tak chce pozbyć się skody na rzecz „starego” lexusa ls600h z v8 i hybryda pod maska także z salonu lexusa i roczna gwarancja. Przebieg lexusa to fabryczne 105k km.

Dokładnie o tym lexusie myśle chociaż jest tyko 4ro osobowy.

https://www.autotrader.co.uk/car-detail ... obcid=soc4
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: mario789 »

Piękny krążownik Kacluk 😀 to żaden wstyd się przyznać ale jak miałem gti to dostałem baty od lexia na a1 😂

W bliskiej rodzinie mamy lexa is 3 generacji benzynkę 245km i muszę przyznać, ze poza agresywnym wyglądem to furka z konkretnym pazurem i sporym potencjałem do zabawy.

Co do Twoich przeżyć z superbem, to wcale się nie dziwie, ze po takich przebojach jak unieruchomienie fury na 5 tyg i przeboje z dsg chcesz go wymienić nawet biorąc pod uwagę ze superb jest świeższy i młodszy
Gustau
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2022, o 21:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: Gustau »

kacluk pisze: 25 mar 2022, o 10:36 Nie. Tryby jazdy mam na myśli przycisk obok wyłączenia start/stop. Ustawiłem sobie indywidual i dałem sport gdzie chciałem. Do tego w większości czasu jeździłem ze skrzynia ustawiona na tryb S ale wtedy w mieście jest tragedia bo ciągnie biegi strasznie wysoko.
Eh tego nie mam. Brak adaptacyjnego zawieszenia.
Tak czuje ze jakbym tu zajrzał wcześniej to tego konkretnego Superba chyba bym nie kupił :D

DCC brak no ale ok - kupiłem rodzinne auto a nie zapierdalacza, będzie trzeba pomyśleć nad ustawieniem punktów jak sugerujecie.
RTA brak - czuje ze to by mi się przydało, wyjeżdżanie tyłem z miejsca parkingowego daje trochę adrenaliny - przesiadłem się z 30cm krótszego kombi.
DLA brak - ponownie, no trudno i tak nie jeżdżę wiele w nocy (chociaż te brewki/igiełki/rzęski przy ledach naprawdę fajnie wyglądają..)

Jedyne pocieszenie na chwile obecna to ze auto wydaje się zdrowe, z 50k przebiegiem. Kumpel który mi doradzał w zakupie przejechał na tym suchym DSG ok 150k km.
Zacznę odkładać na wszelki wypadek na naprawę skrzyni..
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: mario789 »

50k nalotu jeśli masz to zwyczajowo do tych 150k powinna Ci przelatać, choć sa wyjątki jak kolegi Kacluk, ze przy 80k padła. Nikomu się źle nie życzy, pozostaje jedynie mieć nadzieje, ze nie powtórzy się historia u Ciebie.
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: bawl »

Gustau pisze: 25 mar 2022, o 22:55
Jedyne pocieszenie na chwile obecna to ze auto wydaje się zdrowe, z 50k przebiegiem. Kumpel który mi doradzał w zakupie przejechał na tym suchym DSG ok 150k km.
Zacznę odkładać na wszelki wypadek na naprawę skrzyni..
Ja wczoraj wymieniłem sprzęgło właśnie 63tys nalotu 1.8 dsg seria. . Auto nie męczone, natomiast 70% to miasto. Także wg mnie nie ma reguły kiedy padnie. Koszty 2400 całość. Teraz zmieniony soft skrzyni i silnika 225km, jak wytrzyma kolejne 50k to będzie fajnie.
Gustau
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2022, o 21:16
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Superb - jakia jest skrzynia DSG

Post autor: Gustau »

U mnie tez w większości po mieście i mimo wygłuszonej kabiny tez słyszę czasem jak przeciąga te biegi na S. Jakoś narazie mi to nie przeszkadza akustycznie, ale zastanawiam się nad „odciążeniem” tych podzespołów, faktycznie jazda na 5 biegu 60km/h zapewne nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Wcześniej @mario789 pisal o nastawieniu punktów zmian biegów.
Ty piszesz o zmienionym sofcie - to w ramach 2,4K za całość czy odrębne rzeczy?

Zastanawiam się ile szacunkowo taka zabawa może kosztować, musze jeszcze przejrzeć forum dot zaufanych punktów z pomorskiego.
ODPOWIEDZ