Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: AndrewS »

Witam

Zastanawiam się w którą wersję iść sportline czy L&K. W sportline podoba mi sie dragon skin felgi 19 oraz fotele. Wydaje mi się że są bardziej praktyczne jak ma się dziecko. Minusem jest uboższe wyposazenie poniewaz obie wersje wyposazenia konfigurowałem do ponad 190k. Jednak w L&K dają więcej. Boję się również o zawieszenie niby biorę w kazdej wersji DCC i podobno prześwit jest taki sam ale nikt tego nie jest w stanie udowodnić tu na forum. Jestem ciekaw Waszej opinii.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: kefirek »

Pisane już 100 razy:
Bez DCC standardowy prześwit dla dla style/ambition etc. Dla sportline - 15mm
Z DCC minus 10mm niezależnie od wersji.

Co do wersji to pomijając wentylację foteli obie wersje można wyposażyć dokładnie tak samo. Kwestia finalnej ceny. Dla mnie L&K = dziadkowóz (bez urazy dla nikogo)
Sportline = całkiem sprytnie wyglądająca kobyla
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: komoornik »

Jak to mówią, są gusta i guściki.

Dla mnie Sportline to w dużym skrócie zaprzeczenie charakteru Superba, który w gruncie rzeczy jest kanapowozem. A L&K to taka wisienka na torcie tego charakteru auta.

Ale ja np. rzygam całą tą obecną modą aby ze wszystkiego robić wersje Sport. A największy paradoks naszych czasów to twory typu SUV coupe. Czyli jak kupić niby bardziej praktyczne auto (SUV) ale jednocześnie to zepsuć ściętym dachem - no i oczywiście zapłacić za to więcej.

Sportline można w dużej mierze doposażyć tak bogato jak L&K - tylko zapłaci się za to zauważalnie więcej.

P.S. No i zapomniałem o fotelach - ale tutaj absolutnie "Alcantara" ze Sportline nie będzie bardziej praktyczna przy dzieciach niż skóra.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2021, o 08:29 przez komoornik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: padero »

Mnie do sportline'a zniechęciły fotele z alcantary, to że musiałbym je cały czas czesać to jedno, bo umnie musi być ładnie, a dwa to bez przerwy musiałem obciągać koszulkę na plecach bo mi ciągle na fotelu jakoś podnosiła się do góry🤔
SE7
Posty: 195
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: SE7 »

padero pisze: 23 lip 2021, o 04:12 Mnie do sportline'a zniechęciły fotele z alcantary, to że musiałbym je cały czas czesać to jedno, bo umnie musi być ładnie, a dwa to bez przerwy musiałem obciągać koszulkę na plecach bo mi ciągle na fotelu jakoś podnosiła się do góry🤔
Jak byłeś nerwowy za kierownicą to twój problem, że koszulkę miałeś pomiętą. Co chcesz czesać? Tak ogólnie to napisałeś głupoty
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: padero »

SE7 pisze: 23 lip 2021, o 19:32
padero pisze: 23 lip 2021, o 04:12 Mnie do sportline'a zniechęciły fotele z alcantary, to że musiałbym je cały czas czesać to jedno, bo umnie musi być ładnie, a dwa to bez przerwy musiałem obciągać koszulkę na plecach bo mi ciągle na fotelu jakoś podnosiła się do góry🤔
Jak byłeś nerwowy za kierownicą to twój problem, że koszulkę miałeś pomiętą. Co chcesz czesać? Tak ogólnie to napisałeś głupoty
Nie, nie jestem nerwowy za kierownicą, tylko piszę swoje odczucia, alcantara nie jest gładka i jakoś tak wkurwiało mnie to że co jakiś czas podciągało mi koszulkę na plecach do góry, siedząc nie tańcząc na fotelu. Jeśli chodzi o czesanie, nie rozumiesz? Po każdym wstaniu z fotela, fotel z alcantary wygląda jak poplamiony, tak jak zamsz, przejedziesz (przeczeszesz) ręką i wygląda dobrze, skóra licowa zawsze wygląda jednolicie i nie trzeba czesać, wyluzuj troche każdy lubi co innego, a koszulkę może Ty masz pomiętą to Ci nie podnosi, ja chce do auta wsiąść w wyprasowanej i w takiej samej wysiąść.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: kefirek »

I to jest właśnie piękne w Alcantarze, nigdy nie wygląda tak samo i nigdy się nie opatrzy. Gdyby nie szklany dach to podsufitka też by wylądowała u mnie z tego materiału, niestety te opcje się wykluczały. W aucie żony mam naturalna skórę i nie mówię że jest brzydka, ładnie to wygląda nawet bardziej ekskluzywnie niż Alcantara ale jednak wolę swoje 😉
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: padero »

kefirek pisze: 23 lip 2021, o 20:59 I to jest właśnie piękne w Alcantarze, nigdy nie wygląda tak samo i nigdy się nie opatrzy. Gdyby nie szklany dach to podsufitka też by wylądowała u mnie z tego materiału, niestety te opcje się wykluczały. W aucie żony mam naturalna skórę i nie mówię że jest brzydka, ładnie to wygląda nawet bardziej ekskluzywnie niż Alcantara ale jednak wolę swoje 😉
I tak ma być, każdy ma swoje zdanie i gusta które można w kulturalny sposób napisać👍
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: timanfaya »

Mam dwa lata sportline / alcantara. Nic nie czesze, nic nie robie, wygląda jak nowa. Do góry jakoś mi też nic nie idzie, może lepiej dobieram koszulki :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: orlik »

Tak czytam i nie wierzę. Też mam alcantarę, żadnych problemów z ,,obciąganiem" , mokrymi plamami i czesaniem :D 2,5 roku i dalej wygląda jak nowa, jest tylko odkurzana.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1028
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: Kuster »

Nie wiem czy pomiędzy fotelami z Octavia 3 czy Superb 3 Sportline jest różnica ale te z O3 są fajnie wyprofilowane tyle że potrafią być uciążliwe dla ludzi z szerszymi biodrami/udami
Kwestia przyzwyczajenia

Superb 3 L&K ma specyficzną tą skórę... Standardowy brąz nie przemawia do mnie
Zimą zimne
Latem gorące
Ale za to opcja wentylowanych siedzeń na duży +

Podobno w L&K fotele są lepsze, przyjemniejsze s codziennym użytkowaniu
Jak dbasz tak masz
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: krzysn »

Wystarczy udać się do salonu i porównać fotele. Mi nie przeszkadzała alcantara tylko kształt fotela (zagłówki).
Mam takie same zdanie jak komoornik: do S3, komfortowej, dużej limuzyny, najlepiej pasuje wersja L&K.

Cześć z kolegów ma pewnie służbowe skody. Może w firmie nie było wyboru auta, a jedynie model wyposażenia.
Do tego pewnie stosunkowo młody wiek i poszukiwanie pseudo sportowych wrażeń.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: baarttbaartt »

Ja mam s3 sportline od ponad 2.5 roku z alcantara. Ani razu nie żaluje, nie pocą się plecy i nic nie czesze;) na długich trasach mega wygodne.
Na plus na pewno trzymanie i nie ślizganie się w fotelu tak jak na zwykłej skórze w LK.

Na minus - nie da się za bardzo powiesić na oparciu przednich foteli organizerow dla dzieci.

Wiek mój 39 lat nie ma nic do rzeczy;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SE7
Posty: 195
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: SE7 »

padero pisze: 23 lip 2021, o 20:50
SE7 pisze: 23 lip 2021, o 19:32
padero pisze: 23 lip 2021, o 04:12 Mnie do sportline'a zniechęciły fotele z alcantary, to że musiałbym je cały czas czesać to jedno, bo umnie musi być ładnie, a dwa to bez przerwy musiałem obciągać koszulkę na plecach bo mi ciągle na fotelu jakoś podnosiła się do góry🤔
Jak byłeś nerwowy za kierownicą to twój problem, że koszulkę miałeś pomiętą. Co chcesz czesać? Tak ogólnie to napisałeś głupoty
Nie, nie jestem nerwowy za kierownicą, tylko piszę swoje odczucia, alcantara nie jest gładka i jakoś tak wkurwiało mnie to że co jakiś czas podciągało mi koszulkę na plecach do góry, siedząc nie tańcząc na fotelu. Jeśli chodzi o czesanie, nie rozumiesz? Po każdym wstaniu z fotela, fotel z alcantary wygląda jak poplamiony, tak jak zamsz, przejedziesz (przeczeszesz) ręką i wygląda dobrze, skóra licowa zawsze wygląda jednolicie i nie trzeba czesać, wyluzuj troche każdy lubi co innego, a koszulkę może Ty masz pomiętą to Ci nie podnosi, ja chce do auta wsiąść w wyprasowanej i w takiej samej wysiąść.
No i dalej nawijasz głupoty. Tapicerka materiałowa i alcantara niewiele się różnią od komfortu jazdy w SIII. Pseudo skóra nawet z wentylacją niestety ale dla mnie odpadła na wejściu. Miałem kilka aut z prawdziwą skórą i wentylacją nawet (Lincoln Navigator) - w zimie twardo niż się fotele podgrzeją, w lecie ręcznik pod tyłek bo parzy. Alcantara w SIII Sportline wsiadam i jadę, wentylacja jest zbędna, trzymanie boczne ustawione pod moje wymagania. Jeżdżę tylko długie tym autem i nigdy jakiegoś dyskomfortu nie odczułem. Ktoś może zapytać w jakim wieku jestem-proszę bardzo 60+
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: padero »

SE7 pisze: 24 lip 2021, o 18:39
padero pisze: 23 lip 2021, o 20:50
SE7 pisze: 23 lip 2021, o 19:32
Jak byłeś nerwowy za kierownicą to twój problem, że koszulkę miałeś pomiętą. Co chcesz czesać? Tak ogólnie to napisałeś głupoty
Nie, nie jestem nerwowy za kierownicą, tylko piszę swoje odczucia, alcantara nie jest gładka i jakoś tak wkurwiało mnie to że co jakiś czas podciągało mi koszulkę na plecach do góry, siedząc nie tańcząc na fotelu. Jeśli chodzi o czesanie, nie rozumiesz? Po każdym wstaniu z fotela, fotel z alcantary wygląda jak poplamiony, tak jak zamsz, przejedziesz (przeczeszesz) ręką i wygląda dobrze, skóra licowa zawsze wygląda jednolicie i nie trzeba czesać, wyluzuj troche każdy lubi co innego, a koszulkę może Ty masz pomiętą to Ci nie podnosi, ja chce do auta wsiąść w wyprasowanej i w takiej samej wysiąść.
No i dalej nawijasz głupoty. Tapicerka materiałowa i alcantara niewiele się różnią od komfortu jazdy w SIII. Pseudo skóra nawet z wentylacją niestety ale dla mnie odpadła na wejściu. Miałem kilka aut z prawdziwą skórą i wentylacją nawet (Lincoln Navigator) - w zimie twardo niż się fotele podgrzeją, w lecie ręcznik pod tyłek bo parzy. Alcantara w SIII Sportline wsiadam i jadę, wentylacja jest zbędna, trzymanie boczne ustawione pod moje wymagania. Jeżdżę tylko długie tym autem i nigdy jakiegoś dyskomfortu nie odczułem. Ktoś może zapytać w jakim wieku jestem-proszę bardzo 60+
No mogę tylko pogratulować zadowolenia, Tobie pasuje, mi nie koniecznie. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ