Odblokowanie funkcji

Remont20
Posty: 13
Rejestracja: 7 mar 2021, o 09:25
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Kamil

Odblokowanie funkcji

Post autor: Remont20 »

Witam,
Potrzebuję namiary na firmę z 3miasta które odblokuje mi kilka funkcji w s3 mr20 (np. lane assist, rozpoznawanie znaków, acc ).
Pozdrawiam.
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mkuldane »

A wiesz, że gwarancję stracisz?
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 184
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mackowski30 »

mkuldane pisze: 28 lip 2021, o 14:45A wiesz, że gwarancję stracisz?
??
Remont20
Posty: 13
Rejestracja: 7 mar 2021, o 09:25
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Kamil

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Remont20 »

Tak, jestem tego świadom.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Marekb »

Remont20 pisze:Tak, jestem tego świadom.
Możesz pogadać z kolegą Krzynolem ,jest na forum ,a w Baninie działa ,Obrazek

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

prusek1
Posty: 5
Rejestracja: 1 sie 2021, o 19:19
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 224 /450
Imię: Łukasz

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: prusek1 »

Podbijam. Czy ma ktoś jakiegoś zaufanego magika od odblokowywania w Lublinie/ lubelskie
Grzesiek9
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2020, o 19:28
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Marcin

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Grzesiek9 »

Ja mam znajomego z Lublina, a co Pana interesuje ?
Derthn
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2021, o 12:24
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Derthn »

W 3mieście jest jeszcze Des auto, https://www.facebook.com/diagnostykagdansk, ale ja korzystałem z usług Krzynol Garage i polecam.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: maniek245 »

mkuldane pisze: 28 lip 2021, o 14:45 A wiesz, że gwarancję stracisz?
a dlaczego tak uważasz ? ja mam mody i na serwisie nic nie mówili jak stacyjkę na gwarancji wymieniali i akcje serwisową robili, nawet tracze wymieniali. jednie wszystko co było modzone zostanie przywrócone do stanu fabrycznego, czytaj ponowne kodowanie
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: komoornik »

Utrata gwarancji przez kodowanie to jak widać dalej urban legend.

Chyba z dobry rok temu słyszałem o tym że mają się za to wziąć - ale jakoś tego nie widać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Enriquez »

Wzięli się w ten sposób, że w nowych modelach nic nie zakodujesz. To już koniec pewnej ery w vw.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: ahaman »

Enriquez pisze: 4 sie 2021, o 14:21 Wzięli się w ten sposób, że w nowych modelach nic nie zakodujesz. To już koniec pewnej ery w vw.
Zgadza się. Albo zakodujesz tracąc gwarancję. Soft fabryczny ma liczoną sumę kontrolną, która dal każdego auta przechowywana jest w centrali. Gdy się zaczyna grzebać w sofcie, to zmienia to sumę kontrolną. Jeśli ta nie jest zgodna z tą zapisaną w centrali, to po gwarancji.
Pozdrawiam,
Andrzej
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mkuldane »

maniek245 pisze: 4 sie 2021, o 06:59
mkuldane pisze: 28 lip 2021, o 14:45 A wiesz, że gwarancję stracisz?
a dlaczego tak uważasz ? ja mam mody i na serwisie nic nie mówili jak stacyjkę na gwarancji wymieniali i akcje serwisową robili, nawet tracze wymieniali. jednie wszystko co było modzone zostanie przywrócone do stanu fabrycznego, czytaj ponowne kodowanie
Chciałem "oficjalnie" dokodować rozpoznawanie znaków. Zapytalem o koszt w ASO. Tak mi odpowiedzieli
Konfiguracja fabryczna nie przewiduje takiego akcesorium, a sprzęt obsługujący tę funkcję (kamera wielofunkcyjna) jest odpowiedzialny w tym samochodzie za inne funkcje bezpieczeństwa (światła matrycowe). Nieautoryzowana zmiana kodowania może zakłócić pracę kamery, za co w tym wypadku odpowiedzialność ponosić będziemy my
I jak gadałem nieoficjalnie z kierownikiem serwisu, to mi powiedział, że od MY2021 mają zakaz dokładania czegokolwiek poza konfiguracją fabryczną. A zrobienie tego "na mieście" pozostawia ślad skutkujący utratą gwarancji. Ale może mnie w konia robił i tak nie jest. Jednak póki mam gwarancję - wolę nie sprawdzać.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: maniek245 »

mkuldane pisze: 4 sie 2021, o 18:22
maniek245 pisze: 4 sie 2021, o 06:59
mkuldane pisze: 28 lip 2021, o 14:45 A wiesz, że gwarancję stracisz?
a dlaczego tak uważasz ? ja mam mody i na serwisie nic nie mówili jak stacyjkę na gwarancji wymieniali i akcje serwisową robili, nawet tracze wymieniali. jednie wszystko co było modzone zostanie przywrócone do stanu fabrycznego, czytaj ponowne kodowanie
Chciałem "oficjalnie" dokodować rozpoznawanie znaków. Zapytalem o koszt w ASO. Tak mi odpowiedzieli
Konfiguracja fabryczna nie przewiduje takiego akcesorium, a sprzęt obsługujący tę funkcję (kamera wielofunkcyjna) jest odpowiedzialny w tym samochodzie za inne funkcje bezpieczeństwa (światła matrycowe). Nieautoryzowana zmiana kodowania może zakłócić pracę kamery, za co w tym wypadku odpowiedzialność ponosić będziemy my
I jak gadałem nieoficjalnie z kierownikiem serwisu, to mi powiedział, że od MY2021 mają zakaz dokładania czegokolwiek poza konfiguracją fabryczną. A zrobienie tego "na mieście" pozostawia ślad skutkujący utratą gwarancji. Ale może mnie w konia robił i tak nie jest. Jednak póki mam gwarancję - wolę nie sprawdzać.
ok zgadzam się z tobą że w ASO mało modów wykonasz. Ogólnie się boją wykonywać modów, bo jak wrócisz z roszczeniami to się będą bujać z tobą, a po co sobie problemów robić, lepiej powiedzieć że nie robią i kropka . Moja gw już dawno powinna być cofnięta :) od razu po podpięciu kompa sypie błędem o nie oficjalnej zmianie oprogramowania i uszkodzeniu sfotu sterownika 5f. A mam aktywowany performenc monitor bez użycia kodu swap/fec :) W takiej sytuacji jasno i klarownie widać że było grzebane ostro:)A tu nic :) Więc jaka utrata :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Enriquez »

ahaman pisze:
Enriquez pisze: 4 sie 2021, o 14:21 Wzięli się w ten sposób, że w nowych modelach nic nie zakodujesz. To już koniec pewnej ery w vw.
Zgadza się. Albo zakodujesz tracąc gwarancję. Soft fabryczny ma liczoną sumę kontrolną, która dal każdego auta przechowywana jest w centrali. Gdy się zaczyna grzebać w sofcie, to zmienia to sumę kontrolną. Jeśli ta nie jest zgodna z tą zapisaną w centrali, to po gwarancji.
Nie do końca. W nowych konstrukcjach nie ma możliwości zakodowania niczego bez nawiązania sesji z serwerem VW. Superba to nie dotyczy, bo to stara konstrukcja. Natomiast taki Formentor jest już zablokowany na amen.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ