Odblokowanie funkcji

adimas10
Posty: 18
Rejestracja: 14 kwie 2021, o 14:04
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: adimas10 »

mkuldane pisze: 4 sie 2021, o 18:22
maniek245 pisze: 4 sie 2021, o 06:59
mkuldane pisze: 28 lip 2021, o 14:45 A wiesz, że gwarancję stracisz?
a dlaczego tak uważasz ? ja mam mody i na serwisie nic nie mówili jak stacyjkę na gwarancji wymieniali i akcje serwisową robili, nawet tracze wymieniali. jednie wszystko co było modzone zostanie przywrócone do stanu fabrycznego, czytaj ponowne kodowanie
Chciałem "oficjalnie" dokodować rozpoznawanie znaków. Zapytalem o koszt w ASO. Tak mi odpowiedzieli
Konfiguracja fabryczna nie przewiduje takiego akcesorium, a sprzęt obsługujący tę funkcję (kamera wielofunkcyjna) jest odpowiedzialny w tym samochodzie za inne funkcje bezpieczeństwa (światła matrycowe). Nieautoryzowana zmiana kodowania może zakłócić pracę kamery, za co w tym wypadku odpowiedzialność ponosić będziemy my
I jak gadałem nieoficjalnie z kierownikiem serwisu, to mi powiedział, że od MY2021 mają zakaz dokładania czegokolwiek poza konfiguracją fabryczną. A zrobienie tego "na mieście" pozostawia ślad skutkujący utratą gwarancji. Ale może mnie w konia robił i tak nie jest. Jednak póki mam gwarancję - wolę nie sprawdzać.
Czyli zgodnie z tym co piszesz, nawet aktywowanie przez OBD eleven funkcji "easy entry" na fotelu kierowcy teoretycznie skutkuje utratą gwarancji? :)
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mario789 »

Na to wychodzi, to był tez między innymi jakże prozaiczny lecz bolesny powód dla którego nie kupiłem golfa 8. Bo czemu niby mam kupować albo od razu full opcje albo decydować się na średnie wyposażenie w cenie? Gdyby żona się dowiedziała ile włożyłem w mk7 to bym spał w garażu, a tak sobie w pół roku dołożyłem co chciałem i nikt poza mną się nie dowiedział a teraz staje się od razu przed opcja albo wszystko albo średniak bez opcji doposażenia
Awatar użytkownika
ahaman
Posty: 62
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:00
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Andrzej

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: ahaman »

Enriquez pisze: 5 sie 2021, o 11:35
ahaman pisze:
Enriquez pisze: 4 sie 2021, o 14:21 Wzięli się w ten sposób, że w nowych modelach nic nie zakodujesz. To już koniec pewnej ery w vw.
Zgadza się. Albo zakodujesz tracąc gwarancję. Soft fabryczny ma liczoną sumę kontrolną, która dal każdego auta przechowywana jest w centrali. Gdy się zaczyna grzebać w sofcie, to zmienia to sumę kontrolną. Jeśli ta nie jest zgodna z tą zapisaną w centrali, to po gwarancji.
Nie do końca. W nowych konstrukcjach nie ma możliwości zakodowania niczego bez nawiązania sesji z serwerem VW. Superba to nie dotyczy, bo to stara konstrukcja. Natomiast taki Formentor jest już zablokowany na amen.
No właśnie podobno w Superbie po liftingu już też tak zrobili. Tak mi przynajmniej powiedział elektryk w ASO.
Pozdrawiam,
Andrzej
komoornik
Posty: 986
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: komoornik »

Sorry, ale słuchanie się elektryka z ASO w kwestii modyfikacja kodowania to nie jest dobra droga ;)

Oni mają zwykle dostępny tylko VAS i odpowiednie procedury, tam nie ma czegoś takiego jak ręczna zmiana kodowania.

W Superbie nic nie jest zablokowane bo to nie MQB Evo.

Nie znam żadnych przypadków tego żeby ktoś stracił gwarancję przez zmianę kodowania, więc przestańmy już opowiadać bajki :D
Mianol
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2022, o 15:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Michal

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Mianol »

Witajcie, czy macie kogos z okolic Krakowa??
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: crazywarrior69 »

To jeszcze ja powtórzę informacje którą potwierdziłem u handlowca w skodzie.
Auta z nowej platformy komunikują się z serwerami i lepiej się tam nie bawić w kodowania. Mowa np o Octavii 4.

Superba III również wersji FL to nie dotyczy, to stara konstrukcja.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Art e on »

crazywarrior69 pisze: 24 cze 2022, o 16:55 To jeszcze ja powtórzę informacje którą potwierdziłem u handlowca w skodzie.
Auta z nowej platformy komunikują się z serwerami i lepiej się tam nie bawić w kodowania. Mowa np o Octavii 4.

Superba III również wersji FL to nie dotyczy, to stara konstrukcja.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Nie musisz "powtarzać" - kazde auto z "zaszyta" karta SIM od producenta kapuje ile wlezie na jego serwery (po to to zrobili żeby pozyskiwać GB informacji). I tylko od ich woli i chęci zależy czy jeśli coś się stanie to będą grzebać w zapisach i odrzuca np. zgłoszenie gwarancyjne czy nie. W BMW sam wjazd na serwis + podpięcie do kompa (w przypadku jakiejkolwiek zewnętrznej ingerencji) = wyrzucenie na dzień dobry na czerwony komunikatu że była ingerencja i good bye gwarancja, bezpłatna pomoc itp. (jak jesteś ciekawy poszukaj w necie jak to wygląda).
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
smalec
Posty: 9
Rejestracja: 1 lis 2020, o 20:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: smalec »

Podbijam. Macie namiar na kogoś z Warszawy? Superb 3 2016r. Przydałoby się nie tylko coś dodać ale wyłączyć pewne funkcje :). Chodzi mi o tryb sport w manualu (przytrzymany przycisk 5 sekund), który nie jest sportowy bo i tak komputer nie pozwala buksować kołami. W octavii 2 fl działało to dużo lepiej przez co można było bez obaw wbijać się na skrzyżowaniach.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: kefirek »

smalec pisze: 7 lip 2022, o 17:41 przez co można było bez obaw wbijać się na skrzyżowaniach.
po prostu super....
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mario789 »

Czasem czytając posty na forach motoryzacyjnych dochodzę do wniosku, ze technologia zabija myślenie
ElDiablo
Posty: 39
Rejestracja: 23 wrz 2021, o 21:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: ElDiablo »

mario789 pisze: 8 lip 2022, o 18:48 Czasem czytając posty na forach motoryzacyjnych dochodzę do wniosku, ze technologia zabija myślenie
To nie kwestia myślenia, to coraz mniejsze nośniki danych (czytaj mózg). Odnoszę nieodparte wrażenie że IQ przeciętnej mrówki przerasta znaczną część społeczeństwa.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: orlik »

ElDiablo pisze: 8 lip 2022, o 19:52 To nie kwestia myślenia, to coraz mniejsze nośniki danych (czytaj mózg). Odnoszę nieodparte wrażenie że IQ przeciętnej mrówki przerasta znaczną część społeczeństwa.
Na pewno minimum 35% obywateli naszego kraju ;)
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mario789 »

A żeś Orlik jebnął 😂 przecież te 35% to przedstawiciele „jaszczembi”, które maja w nosie czy stopy procentowe idą do góry, czy raty wzrastają ponad 100% powrotnej wartości i czy za moment będzie gruba recesja/ pardon za off topic ale po wystąpieniu pewnego „jaszczembia” nawet wujek Singelton nie pomógł w ostudzeniu emocji
ElDiablo
Posty: 39
Rejestracja: 23 wrz 2021, o 21:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: ElDiablo »

orlik pisze: 9 lip 2022, o 02:33
ElDiablo pisze: 8 lip 2022, o 19:52 To nie kwestia myślenia, to coraz mniejsze nośniki danych (czytaj mózg). Odnoszę nieodparte wrażenie że IQ przeciętnej mrówki przerasta znaczną część społeczeństwa.
Na pewno minimum 35% obywateli naszego kraju ;)
No i jeszcze bardziej lubię tu obecną ekipę....
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Enriquez »

Hehe, w punkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ