Odblokowanie funkcji

Anikam
Posty: 72
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 19:47
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 381km/507nm
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stockholm

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Anikam »

orlik pisze: 9 lip 2022, o 02:33
ElDiablo pisze: 8 lip 2022, o 19:52 To nie kwestia myślenia, to coraz mniejsze nośniki danych (czytaj mózg). Odnoszę nieodparte wrażenie że IQ przeciętnej mrówki przerasta znaczną część społeczeństwa.
Na pewno minimum 35% obywateli naszego kraju ;)
W samo sedno:)
roberta9
Posty: 21
Rejestracja: 6 cze 2022, o 19:39
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: roberta9 »

Ja napiszę swoją opinię. Uważam że zmiany kodowania to nic innego, jak masz w domu komputer i zmiana jakie dokonujesz w nim nie powodują utraty gwarancji. To samo w aucie to też nic innego jak komputer który można modernizować i nikt nie może ci tego zabronić. Jeżeli twoje zmiany nie wpływają na bezpieczeństwo, a wręcz modernizacje zwiększają bezpieczeństwo. Którego poskąpił producent.
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mario789 »

Temat rzeka tak na dobra sprawę. Teraz kupując nowego Vaga ( któregokolwiek) stajesz przed zakupem przed decyzja albo grubo albo wcale.

O ile we wcześniejszych generacjach mogłeś sobie coś z czasem dołożyć tak teraz się pokomplikowało. Tak samo jak nie do zaakceptowania dla mnie fak, ze fura strzela na mnie z „ucha” do producenta zbierając dane, które później sa przetwarzane i sprzedawane - chorych czasów dożyliśmy :) niebawem pozostanie popatrzeć w kierunku jakiegoś mustanga ale przy obecnej sytuacji na rynku paliw ( te chore marże) to szybciej zrobię formę życia na rowerze 😁 No chyba, ze rząd ogarnie jakieś dofinansownie na elektryczne rowery 😂😂😂
krzysn
Posty: 277
Rejestracja: 6 lis 2011, o 11:32
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Krzysiek

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: krzysn »

Coś w tym jest, Mario. Nie wiem, czy ktoś z Was się z tym spotkał, ale mój superb sam poinformował ASO o potrzebie wymiany oleju. Zadzwoniła babka z pytaniem, w jakiej sprawie wysłałem zgłoszenie serwisowe (oczywiście nic takiego osobiście nie robiłem).
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: kefirek »

mario789 pisze: 13 lip 2022, o 21:35 Temat rzeka tak na dobra sprawę. Teraz kupując nowego Vaga ( któregokolwiek) stajesz przed zakupem przed decyzja albo grubo albo wcale.

O ile we wcześniejszych generacjach mogłeś sobie coś z czasem dołożyć tak teraz się pokomplikowało. Tak samo jak nie do zaakceptowania dla mnie fak, ze fura strzela na mnie z „ucha” do producenta zbierając dane, które później sa przetwarzane i sprzedawane - chorych czasów dożyliśmy :) niebawem pozostanie popatrzeć w kierunku jakiegoś mustanga ale przy obecnej sytuacji na rynku paliw ( te chore marże) to szybciej zrobię formę życia na rowerze 😁 No chyba, ze rząd ogarnie jakieś dofinansownie na elektryczne rowery 😂😂😂
To zauważ, że w którymś tam azjatyckim kraju w BMW kupujesz dostęp do podgrzewanej kierownicy, fotela etc w abonamencie miesięcznym :lol: to jest dopiero chore....a boje się że takie praktyki będą coraz częstsze....
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: mario789 »

Obyś tego w zła chwile nie powiedział 😂
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Enriquez »

Może nie miesięcznym tylko rocznym, ale to jest w naszej krainie też. Np. Skrętna oś tylna w mercu S, skręca się o 2,5 stopnia a w abonamencie o 10 ;) Nie pamiętam za ile, ale rząd 1200 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: caballero »

Znajomy w Audi też dostał niedawno możliwość włączenia jakichś funkcji przez aplikację mobilną. Z tego co pamiętam, to np. rozpoznawanie znaków drogowych 28 zł/msc.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: siemi1 »

No ale w nowych MIB juz jest sklep, kolega odebral Scouta z Bolero a tam z zewnątrz Amundsen bo przycisk NAV w prawym górnym rogu, ale mapy zablokowane i pewnie w radiu można odblokować.
Ktoś wchodził w ten wbudowany sklep co tam jest?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: kefirek »

siemi1 pisze: 16 lip 2022, o 10:29 No ale w nowych MIB juz jest sklep, kolega odebral Scouta z Bolero a tam z zewnątrz Amundsen bo przycisk NAV w prawym górnym rogu, ale mapy zablokowane i pewnie w radiu można odblokować.
Ktoś wchodził w ten wbudowany sklep co tam jest?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Sklep jest też i u mnie, ale tam to można wykupić dostęp do prognozy pogody, wiadomości i czegoś tam jeszcze. Ale to są typowe usługi online, a podgrzewanie fotelu, skrętna oś i cała reszta jakby nie patrzyć oznacza to, że takie wyposażenie jest w samochodzie założone i klient jako ten jeleń musi płacić, gdzie koszty tego wyposażenia są ukryte w cenie głównej.
roberta9
Posty: 21
Rejestracja: 6 cze 2022, o 19:39
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: roberta9 »

ahaman pisze: 4 sie 2021, o 17:15
Enriquez pisze: 4 sie 2021, o 14:21 Wzięli się w ten sposób, że w nowych modelach nic nie zakodujesz. To już koniec pewnej ery w vw.
Zgadza się. Albo zakodujesz tracąc gwarancję. Soft fabryczny ma liczoną sumę kontrolną, która dal każdego auta przechowywana jest w centrali. Gdy się zaczyna grzebać w sofcie, to zmienia to sumę kontrolną. Jeśli ta nie jest zgodna z tą zapisaną w centrali, to po gwarancji.
roberta9
Posty: 21
Rejestracja: 6 cze 2022, o 19:39
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: roberta9 »

Po rozmowie z pracownikiem serwisu VW mogę powiedzieć tyle że suma kontrolna to też ściema. Gdyż zmiana ustawień w aucie np. wygląd kokpitu i już się zmienia suma kontrolna. Więc nie ma możliwości sprawdzenia sumy kontrolnej gdyż jedno auto może mieć ich setki
tomek_vw
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:11
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: tomek_vw »

Dobra to ja dorzucę swoje 3 grosze.
Jeżeli zostanie odblokowany sterownik silnika i zostanie zmieniona np: mapa, ODIS to odczyta i następuje zapis CHIPTUNING co oznacza utrata gwarancji na zespół napedowy i problemy z rozpatrzeniem gwarancji innych elementów ( czasem serwis nawet tego nie zauważy ale odnotowuje w ELSA gdzie można to sprawdzić ) nie oznacza to utraty gwarancji na cały samochód.
Co do kodowań to serwis ma z tym problem ponieważ sprzęt to utrudnia a kodów długich już niema. Czasem można zrobić przyuczenie sterowników i coś zmienić.
Zgadzam się z Wami poprawia się bezpieczeństwo dokodowując coś dodatkowego, tak, ale popatrzcie na to z drugiej strony jeżeli taki system nie zadziała i kierowca spowoduje wypadek to konsekwencje będą poważne i za to nie chce odpowiadać producent.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1033
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: Kuster »

tomek_vw pisze: 2 paź 2022, o 18:17 Dobra to ja dorzucę swoje 3 grosze.
Jeżeli zostanie odblokowany sterownik silnika i zostanie zmieniona np: mapa, ODIS to odczyta i następuje zapis CHIPTUNING co oznacza utrata gwarancji na zespół napedowy i problemy z rozpatrzeniem gwarancji innych elementów ( czasem serwis nawet tego nie zauważy ale odnotowuje w ELSA gdzie można to sprawdzić ) nie oznacza to utraty gwarancji na cały samochód.
Co do kodowań to serwis ma z tym problem ponieważ sprzęt to utrudnia a kodów długich już niema. Czasem można zrobić przyuczenie sterowników i coś zmienić.
Zgadzam się z Wami poprawia się bezpieczeństwo dokodowując coś dodatkowego, tak, ale popatrzcie na to z drugiej strony jeżeli taki system nie zadziała i kierowca spowoduje wypadek to konsekwencje będą poważne i za to nie chce odpowiadać producent.
A kto Ci w PL będzie zaglądał w sterownik...
Żaden ubezpieczyciel chyba że jakiś system bezpieczeństwa nie zadziała i wjedziesz rozpędzony 120km/h w budy na jarmarku świątecznym przy tym zabijając kilkadziesiąt osób to Ci wtedy nawet do dupy zajrzą...
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2349
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Odblokowanie funkcji

Post autor: siemi1 »

to czy do RM22 jak jesty zwykly LA, ACC210 ale nie ma TA / TAH, czy da się włączyć/dokodowac ALA? (Adaptive Lane Assist) ktory w cenniku nie wymaga TA/TAH (w menu LA jest to "Prowadzenie po trze" czyli utyzmywanie po środku drogi samochodu annnie iodbijanie od lini do lini.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ