Bluetooth plus

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Bluetooth plus

Post autor: AndrewS »

Konfiguruje superba sportline i zastanawiam się czy warto dodać bluetooth plus? Ma ktos z Was? Poza indukcyjna ladowarka co dodatkowo zyskam mając to? Bez tego nie połącze sie z tel przez bluetooth tylko przez kabel?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: timanfaya »

połączysz. Polecam każdą opcję sprawdzać bezpośrednio w cenniku bo wtedy widzisz co masz w standardzie - a bluetooth oczywiście jest: https://www.skoda-auto.pl/_doc/9eee8320 ... a2436084d3
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Bluetooth plus

Post autor: orlik »

Masz dodatkowo ładowanie indukcyjne i wzmacniacz sygnału. Ja korzystam i jestem zadowolony. Widać różnicę w poziomie sygnału jak telefon leży w tym schowku, a jak nie. Na trasach mniej zasięg zrywa, więc nie jest to ściema ;)
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: baarttbaartt »

Dodatkowo sprawdź czy jest ta opcja dostępna i nie wydłuży czasu produkcji auta. W sobotę chciałem zamówić q7 55 tfsie i są restrykcje na hak, podgrzewana szybę i właśnie ładowarkę indukcyjna. Maja się pojawić dopiero po czerwcu 2022. A czas oczekiwania na auto to min 6 miesięcy…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: timanfaya »

To ja dodam, że akurat Bluetooth Plus nie brałem bo:
1. w moim modelu Apple CarPlay i tak był po kablu (da się to oszukać adapterem, ale działa różnie) więc ładuje telefon kablem
2. jeżdżę sporo wokół komina (dużego miasta) więc nie mam problemów z zasięgiem. Jakbym co chwile śmigał w trasę to pewnie bym brał :)
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: AndrewS »

Czyli bez bluetooth plus cały czas będzie trzeba być na kablu?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 700
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Bluetooth plus

Post autor: rowerek »

Nie, bluetooth jest w standardzie. PLUS dodaje ładowarkę indukcyjną i wzmacnianie sygnału GSM (gdy telefon leży na ładowarce/wzmacniaczu) . Przydaje się w trasach, gdy się wpada w 'czarne dziury'.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Bluetooth plus

Post autor: Veyron »

Dzięki wszystkim za wyjaśnienie. Też się nad tym zastanawiałem.
W moim przypadku nie opłaca mi się wydawać 1300 zł jedynie na wzmacniacz sygnału i ładowarkę bezprzewodowa.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bluetooth plus

Post autor: padero »

Veyron pisze: 31 sie 2021, o 22:26 Dzięki wszystkim za wyjaśnienie. Też się nad tym zastanawiałem.
W moim przypadku nie opłaca mi się wydawać 1300 zł jedynie na wzmacniacz sygnału i ładowarkę bezprzewodowa.

Myślę, że jednak się opłaca, już żałowałem że tego nie wziąłem do O3 w 2013. Jeżdżąc głownie na krótkich odcinkach, bez przerwy zmorą było ciągłe podpinanie ładowarki i walanie się jej po samochodzie, teraz wrzucam telefon do schowka i powoli ale się ładuje, do tego bezprzewodowy android auto - bajka, naprawdę wielka wygoda. Wzmacniacz sygnału napewno przyda się na szlaku w dalszych zakamarkach kraju.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: kefirek »

Z tego co kojarzę bezprzewodowy android jest tylko z Columbusem.
Jeśli chodzi o Bluetooth plus to jeszcze trzeba pamiętać że ten wzmacniacz sygnału jest rekomendowany przy podgrzewaniu przedniej szyby. W audi np. Konfigurator wymusza te dwie opcje, w Skodzie nie jest to wymuszone ale handlowiec mi o tym wspominał.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Bluetooth plus

Post autor: siemi1 »

Bezprzewodowy AA dziś)a z Amundsenem przynajmniej w Kodiaqu RM21 odebranym w czerwcu tego roku, testowane no i pokazuje na VC strzałki z manewrami z map Googla z AA.Obrazek

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: timanfaya »

kefirek pisze: 5 wrz 2021, o 13:10 Z tego co kojarzę bezprzewodowy android jest tylko z Columbusem.
Jeśli chodzi o Bluetooth plus to jeszcze trzeba pamiętać że ten wzmacniacz sygnału jest rekomendowany przy podgrzewaniu przedniej szyby. W audi np. Konfigurator wymusza te dwie opcje, w Skodzie nie jest to wymuszone ale handlowiec mi o tym wspominał.
ja mam podgrzewaną szybę a nie mam wzmacniacza sygnału i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów w związku tym...
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Bluetooth plus

Post autor: Veyron »

kefirek pisze: 5 wrz 2021, o 13:10 Z tego co kojarzę bezprzewodowy android jest tylko z Columbusem.
Jezdzilem Superb Sportline a nawigacja Amundsen i dzialalo AA bezprzewodowo. Jedyne co, to pierwsze laczenie musialem zrobic po kablu. Potem juz sam wykrywal telefon i laczyl sie bez kabla.
Awatar użytkownika
SidTrotter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2021, o 14:25
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jan

Re: Bluetooth plus

Post autor: SidTrotter »

Bezprzewodowy android z bluetooth plus jest z Amundsenem też. Mam to i działa po prostu bejcznie. Pierwsze połączenie robiłem bez kabla. Android auto śmiga mi aż miło - wszystkie aplikacje płynne i odpalają. Ładowarka indukcyjna nie ładuje na szybko, ale to nie jest problem dla mnie. Wzmacnianie sygnału też działa świetnie - czasami rozmówca pyta mnie gdzie jestem, że tak dobrze odbiera.
Z tym bluetooth plus jest infotainment online na 1 rok gratis - później trzeba płacić około 200 zł rocznie.
Awatar użytkownika
SidTrotter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2021, o 14:25
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jan

Re: Bluetooth plus

Post autor: SidTrotter »

Macie u linka do filmiku jak to wszystko śmiga elegancko bezprzewodowo AA+YAnosik+Nawigacja Amundsen razem.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9Y558G-ESRI[/youtube]
ODPOWIEDZ