Bluetooth plus

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
poldolot
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2021, o 18:40
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: poldolot »

Mam pytanie do posiadaczy Bluetooth plus, czy Wam też się tak telefon nagrzewa? W instrukcji niby jest to napisane, że może, ale mój Samsung Galaxy s10e tak się nagrzewa, że aż rozłącza ładowanie ;/ przez co w trasie 3h z włączonymi mapami nie mam ładowania a jedynie podtrzymanie obecnego poziomu ;/
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: winiary »

poldolot pisze: 4 sty 2022, o 12:01 Mam pytanie do posiadaczy Bluetooth plus, czy Wam też się tak telefon nagrzewa? W instrukcji niby jest to napisane, że może, ale mój Samsung Galaxy s10e tak się nagrzewa, że aż rozłącza ładowanie ;/ przez co w trasie 3h z włączonymi mapami nie mam ładowania a jedynie podtrzymanie obecnego poziomu ;/
To normalne, ładowarka indukcyjna na dłuższą metę nie daje rady, zwłaszcza latem. Telefon się za bardzo nagrzewa, latem nawet tak, że przerywa ładowanie. A wydatek energetyczny z włączonym Android Auto i mapami jest na tyle duży, że ma problem z utrzymaniem obecnego poziomu baterii. Zawsze w trasie podłączam się przez kabel w podłokietniku, który jest klimatyzowany i w nim trzymam telefon. Ładowarka indukcyjna jest za to fajna w jeździe po mieście, gdzie podjeżdża się raczej krótsze odcinki i często wysiada. Nie trzeba się bawić w podłączanie kabla.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bluetooth plus

Post autor: caballero »

Ja mam swojego starego Samsunga S8 i jeszcze się nie zdarzyło, żeby się przegrzał.
Ale przy dłuższej trasie, co jakiś czas, przestawał się ładować, a po ok. 3,5h jazdy, baterii mu zżarło ok. 50%.
Możliwe, że to kwestia leciwego już telefonu i dość słabej baterii.
Niemniej jednak, od tamtej pory w trasy jeżdżę z podłączonym kablem.
Maliniak
Posty: 581
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bluetooth plus

Post autor: Maliniak »

To też kwestia samego telefonu. Mój stary S7 to i na kablu w lato się przegrzewał. Teraz S21 oczywiście się grzeje, bo to normalne, ale nie rozłącza. Co ciekawe bilans jest dodatni, ale też nie miałem jeszcze okazji sprawdzić w upalne dni ;)
Awatar użytkownika
poldolot
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2021, o 18:40
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: poldolot »

Ehhh, no trudno, pozostaje pamiętać o kablu na dłuższe trasy ;>
artho
Posty: 1046
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: artho »

Nie wiem czy pomogę, ale iPhone-y w obudowie jak i bez obudowy grzeją się aż zbyt bardzo - na tyle bardzo, że robią skręcenie zegara i zaczynają zamulać przy dłuższym ładowaniu indukcyjnym.. oczywiście z Apple CarPlay :( Natomiast to jest problem wszystkich ładowarek indukcyjnych w samochodach od lat. Najnowsze modele mają dodatkowe wyjście nawiewu na szufladkę z ładowarką indukcyjną aby chłodzić telefon.

U mnie natomiast niespecjalnie widać poprawę zasięgu, czy wkładam telefon do szufladki czy wyciągam zasięg ten sam :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Bluetooth plus

Post autor: orlik »

u mnie działa zwiększenie zasięgu.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: MILeq »

poldolot pisze: 4 sty 2022, o 12:01 Mam pytanie do posiadaczy Bluetooth plus, czy Wam też się tak telefon nagrzewa?
Mam iPhone, przerabiałem XS i 13 Pro. Zimą nie ma tego problemu, ale latem potrafi się tak nagrzać, że telefon się muli i muszę go schłodzić parę minut na wylocie od klimy.
Dzieje się to wtedy, kiedy jednocześnie używa się długo nawigacji, spotify i sporo się dzwoni, albo przełącza się wielokrotnie między np. waze, a spotify. Na kablu się to nie dzieje, na indukcji przy bezprzewodowym radiu niestety tak.
TTTM...
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: timanfaya »

Jak tak czytam o waszych problemach z przegrzewaniem to... trochę offtop, ale przy telefonach z szybkim ładowaniem polecam kupić sobie jakiś porządny zasilacz na 12v (ja mam AUKEY CC-Y13 45W). Rewelacja, ładuje telefon dosłownie w kilka minut, a później można go odpiąć od kabla i korzystać dalej z CarPlay bezprzewodowo. No i co równie istotne dla wielu osób: można tym spokojnie ładować laptopa (u mnie Macbook Pro 13" który standardowo ma zasilanie 61W).
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bluetooth plus

Post autor: komoornik »

To jeśli już polecamy tego typu sprzęty - warto wspomnieć że taka ładowarka nie poda 45W przy podłączeniu do instalacji 12V ;)

Dlatego ja mam małą ładowarkę 65W 230V (Baseus CCGAN2L-B01) - oczywiście dlatego że mam fabryczną przetwornicę 230V.

No i z taką ładowarką to już można solidnie ładować dużą ilość sprzętów 8-)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: timanfaya »

komoornik pisze: 31 mar 2022, o 10:55 To jeśli już polecamy tego typu sprzęty - warto wspomnieć że taka ładowarka nie poda 45W przy podłączeniu do instalacji 12V ;)
a to ciekawe, bo macbook twierdzi, że dostaje 45W :P
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bluetooth plus

Post autor: komoornik »

Hmm, no to byłby może jakiś dziwny wyjątek - ale na logikę mi się to nie układa w całość.

Fakt tej konkretnej ładowarki nie analizowałem, ale jak kiedyś sprawdzałem tego typu sprzęty to podawały 45W (20V, 2.25A) tylko gdy były podłączone pod 24V :?
artho
Posty: 1046
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: artho »

komoornik przyszły czasy tzw. negocjacji napięcia, razem z popularyzacją USB-C. Ładowarki i zasilacze wymieniają informację z urządzeniem docelowym przed rozpoczęciem ładowania dobierając najoptymalniejsze.

Czysto teoretycznie nie widzę problemu z dostarczeniem 45W na 12V, wystarczy do tego przecież 3.75A (bezpiecznik w Superbie bodajże 10A o ile nie 15A) nie wiem natomiast czy jest taka konfiguracja istnieje, przykładowo u mnie w zasilaczu gniazdko->USB-C do ThinkPada obsługiwane konfiguracje to:

- 20V 3.25A (65W)
- 15V 3A (45W)
- 9V 2A (18W)
- 5V 2A (10W)
komoornik
Posty: 1006
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bluetooth plus

Post autor: komoornik »

Tak, wiem sporo o standardzie Power Delivery itd ITP 😉

O to się właśnie rozchodzi że taka konfiguracja jak 12V 3.75A nie istnieje. Ta ładowarka Aukey może podać 12V 3A.

A nie chce mi się wierzyć żeby tak małe urządzenie miało przetwornicę zwiększająca napięcie.

No ale elektronikiem nie jestem, po prostu w innych tego typu sprzętach spotkałem się z konkretną (i logiczną dla mnie) specyfikacją że przy 12V takie wartości mocy są nieosiągalne.
artho
Posty: 1046
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Bluetooth plus

Post autor: artho »

Niezbadane są pomysły Apple-a... :)

Swoją drogą masz gdzieś pod ręką specyfikację, która zawiera wszystkie możliwe konfiguracje? Albo kojarzysz numereki, nazwę? Nie mogłem tego znaleźć - siedzę w IT ale akurat z USB nie mam nic do czynienia.
ODPOWIEDZ