Columbus problemy

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Arcioch933
Posty: 10
Rejestracja: 3 kwie 2021, o 14:22
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Artur

Columbus problemy

Post autor: Arcioch933 »

Witam ostatnio wystąpił problem z radiem . Do tej pory było wszystko elegancko radyjko działało bez zarzutów, az jednego dnia przy odpalaniu przestało reagować ,szlak mnie trafił !!sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (pod maską i te na desce od drzwi kierowcy ) działa wszystko ! Wyjąłem radio odpiełem kostki zmieniłem mały bezpiecznik na nowy dalej radio nie działało . Nastepnego dnia odpalam auto patrze radio działa .... zgłupiałem.... przejechałem sie do sklepu i spowrotem wrociłem do domu auto odstawiłem, za 3 godziny siadam do auta i znowu radio nie działa... o co chodzi? Gdzie moze być problem? Radio nie jest spalone bo zadziałało dopiero przestało poźniej ... gdzie mozna szukać przyczyny. Wszystkie kostki posprawdzałem miernikiem wszedzie dochodzi prąd... co mozna jeszcze sprawdzić. Dodam ze ostatni wystąpiły problemy z manetka przestał działać tempomat i nie ,,łapiã,, swiatła długie (trzeba trzymać zeby swieciło) dodatkowo przestala działać klapa bagażnika. Otwiera sie tylko troszkę z przyciskow dalej trzeba ciagnąć ręką. Czy to moze mieć coś wspolnego z tym radiem , moze coś sie dzieje z całą elektryką w aucie ? Prosze o pomoc juz naprawde nie mam pomysłów. Po zmianie akumulatora i bateri przestał działać centralny .... gdy chciałem zakodować to wszystko było okej ale auto nie chciało reagowac na kluczyk. Na Vcds pokazuje zakodowanych 7 kluczy i nie da sie zadnego usunąć.... no czysty cyrk
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus problemy

Post autor: pab567 »

Radio to najczęściej typowy problem sprzetowy z układem zasilania w samym Columbusie. Koszt naprawy rzędu 200 zł.
Arcioch933
Posty: 10
Rejestracja: 3 kwie 2021, o 14:22
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Artur

Re: Columbus problemy

Post autor: Arcioch933 »

Pab567 jestem z warszawy . Chetnie radio oddam w dobre rece jeśli bedziesz mial czas i ochote pomóc
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus problemy

Post autor: pab567 »

No i zrobione :)
Arcioch933
Posty: 10
Rejestracja: 3 kwie 2021, o 14:22
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Artur

Re: Columbus problemy

Post autor: Arcioch933 »

pab567 pisze: 6 wrz 2021, o 07:01 No i zrobione :)
Dokładnie polecam 🙂pełna profeska pozdrawiam
Karol_Mondry
Posty: 2
Rejestracja: 9 cze 2022, o 06:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Karol

Re: Columbus problemy

Post autor: Karol_Mondry »

Hej. Wziolbys mojego columbusa na warsztat?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus problemy

Post autor: pab567 »

A co mu?
Miki1988
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2022, o 14:16
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Lniano

Re: Columbus problemy

Post autor: Miki1988 »

Arcioch933 pisze: 4 wrz 2021, o 22:33 Witam ostatnio wystąpił problem z radiem . Do tej pory było wszystko elegancko radyjko działało bez zarzutów, az jednego dnia przy odpalaniu przestało reagować ,szlak mnie trafił !!sprawdziłem wszystkie bezpieczniki (pod maską i te na desce od drzwi kierowcy ) działa wszystko ! Wyjąłem radio odpiełem kostki zmieniłem mały bezpiecznik na nowy dalej radio nie działało . Nastepnego dnia odpalam auto patrze radio działa .... zgłupiałem.... przejechałem sie do sklepu i spowrotem wrociłem do domu auto odstawiłem, za 3 godziny siadam do auta i znowu radio nie działa... o co chodzi? Gdzie moze być problem? Radio nie jest spalone bo zadziałało dopiero przestało poźniej ... gdzie mozna szukać przyczyny. Wszystkie kostki posprawdzałem miernikiem wszedzie dochodzi prąd... co mozna jeszcze sprawdzić. Dodam ze ostatni wystąpiły problemy z manetka przestał działać tempomat i nie ,,łapiã,, swiatła długie (trzeba trzymać zeby swieciło) dodatkowo przestala działać klapa bagażnika. Otwiera sie tylko troszkę z przyciskow dalej trzeba ciagnąć ręką. Czy to moze mieć coś wspolnego z tym radiem , moze coś sie dzieje z całą elektryką w aucie ? Prosze o pomoc juz naprawde nie mam pomysłów. Po zmianie akumulatora i bateri przestał działać centralny .... gdy chciałem zakodować to wszystko było okej ale auto nie chciało reagowac na kluczyk. Na Vcds pokazuje zakodowanych 7 kluczy i nie da sie zadnego usunąć.... no czysty cyrk
Cześć Pab567,

Mam identyczne problemy z Columbusem w moim Superbie. Czy jesteś w stanie mi pomóc?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Columbus problemy

Post autor: pab567 »

Jest szansa... skąd jesteś?
ODPOWIEDZ