(S3) Android Auto Google Maps

Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

(S3) Android Auto Google Maps

Post autor: padero »

Czy u Was też od razu po połączeniu telefonu z samochodem w Android Auto włączona jest z automatu mapa, nie można ustawić żeby zaczynało od menu AA?
ty00
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 19:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Superb 2021

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: ty00 »

Też tak mam. Wydaję mi się że włącza się domyślna nawigacja. Można to zmienić na Waze a teraz zapewne i na Yanosika. Poszukaj w google pod hasłem Android auto domyślna nawigacja.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: padero »

Ja bym chciał, żeby wogóle nie startowało z nawigacji, tylko np. z menu, a navi włącze jak bedzie mi potrzebna, czy tak się da? A Yanosika póki co nie mam na AA, a w tel. najnowsza wersja.
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: padero »

ty00 pisze: 12 wrz 2021, o 08:20 Też tak mam. Wydaję mi się że włącza się domyślna nawigacja. Można to zmienić na Waze a teraz zapewne i na Yanosika. Poszukaj w google pod hasłem Android auto domyślna nawigacja.

Dobra już wiem, nie da się GM zawsze uruchamia sie pierwsza i nie można tego zmienic
luk_as
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021, o 21:27
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: luk_as »

A czy jest opcja używania jednocześnie GM i yanosika? W formie powiadomień chociaż o fotoradarach/kontroli/wypadkach?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: pab567 »

Tak Yanosik w tle wtedy informuje głosowo

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka


ElDiablo
Posty: 40
Rejestracja: 23 wrz 2021, o 21:34
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: ElDiablo »

pab567 pisze: 11 lis 2021, o 08:17 Tak Yanosik w tle wtedy informuje głosowo

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
Wytłumacz analfabecie (mej osobie). Mam uruchomić obie aplikacje naraz? W Yanosiku wyłączyć prowadzenie do celu, a używać Googla z wyznaczonym celem? Wtedy yanosik działa w tle, dobrze kumam?
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: bartekpion »

Ja odpalam janosika i wchodzę w zakładkę gdzie możesz zgłaszać problemy i jadę po GM przez AA. Janosik wyda komendę przez głośniki i pokaże na telefonie szczegóły.
Awatar użytkownika
SidTrotter
Posty: 9
Rejestracja: 17 sie 2021, o 14:25
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Jan

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: SidTrotter »

Ja jestem zadowolony z combo, że yanosik odpala się przez AA na ekranie Amundsena, a jak chcę nawigować, to wrzucam drogę na virtual cockpit i korzystam praktycznie z GM - bo Amundsen jest online zgodny z algorytmem i info z GM (przynajmniej z Bluetooth Plus).
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: kefirek »

SidTrotter pisze: 13 lis 2021, o 22:40 Ja jestem zadowolony z combo, że yanosik odpala się przez AA na ekranie Amundsena, a jak chcę nawigować, to wrzucam drogę na virtual cockpit i korzystam praktycznie z GM - bo Amundsen jest online zgodny z algorytmem i info z GM (przynajmniej z Bluetooth Plus).
A jakim cudem wrzucasz Google maps na VC? nic innego jak oryginalnej mapy skody nie potrafię tam włączyć. Jedyne co to GM czy inny Amigo odpala się i pokazuje strzałkę i odległość że mam skręcić za 20km
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: mario789 »

Google Maps na VC - a to dobre ;)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: kefirek »

mario789 pisze: 7 gru 2021, o 08:33 Google Maps na VC - a to dobre ;)
Generalnie gdzieś czytałem, że google rozpoczęło pracę na tym aby móc wyświetlać mapy na VC ale pewnie dużo wody w Wiśle upłynie zanim to się wydarzy a i zapewne na początku trafi to do wybranego koncernu typu VW, PSA czy też inne a nie od razu każde auto z VC to wyświetli.
Sdss
Posty: 529
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: Sdss »

kefirek pisze: 7 gru 2021, o 14:00
mario789 pisze: 7 gru 2021, o 08:33 Google Maps na VC - a to dobre ;)
Generalnie gdzieś czytałem, że google rozpoczęło pracę na tym aby móc wyświetlać mapy na VC ale pewnie dużo wody w Wiśle upłynie zanim to się wydarzy a i zapewne na początku trafi to do wybranego koncernu typu VW, PSA czy też inne a nie od razu każde auto z VC to wyświetli.
W O4 HUD wyświetla wg jutuberów.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: caballero »

kefirek pisze: 7 gru 2021, o 14:00 Generalnie gdzieś czytałem, że google rozpoczęło pracę na tym aby móc wyświetlać mapy na VC ale pewnie dużo wody w Wiśle upłynie zanim to się wydarzy a i zapewne na początku trafi to do wybranego koncernu typu VW, PSA czy też inne a nie od razu każde auto z VC to wyświetli.
Na razie to chyba tylko Volvo ma taki feature, bo cały infotainment robią we współpracy z Google.

A co do samego VC, to i tak mapka Skody jest tam spoko. Z reguły jeżdżę z Waze, a na VC mam mapkę Skody, gdzie na Columbusie widok jest oddalony i nie widzę tych najmniejszych uliczek, a na VC się one wyświetlają. Jak się kręci w okolicy, gdzie sporo małych i jednokierunkowych uliczek, to taka konfiguracja fajnie działa.
kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Re: (S3) Android Auto Google Maps

Post autor: kuba259 »

u mnie jak odpale yanosika i google maps to yanosik działa w tle (mowi powiadomienia)

jest za to inny problem - jak slucham muzyki przez np. you tube music i w trakcie będę z kimś rozmawiać przez tel to po zakończeniu rozmowy muzyka leci z głośników telefonu... ale sterowanie jest z ekranu auta :D :D

Czy spotkaliscie sie z takim problemem? Jak to rozwiazac? aktualizacja softu radia?
ODPOWIEDZ