Usterki systemów.

Lord
Posty: 1
Rejestracja: 1 paź 2021, o 22:55
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Usterki systemów.

Post autor: Lord »

Pacjent Superb 3 fl
Początkowo sporadycznie błędy związane z systemami jazdy. Lane asist travel asist rozpoznawanie znaków. Ostatecznie brak możliwości odpalenia samochodu. Wymieniono akumulator na nowy.

Przez chwile było Ok. Po czym przynajmniej raz dziennie komunikat o usterce Travel asist na około 2 sekundy. Ostatnio coraz częściej. Jeden dzień przez 10 co chwile. 3 razy sytuacja z błędem utrzymywała się do czasu wyłączenia silnika i włączenia ponownie. Dzisiaj informacja o usterce systemu sos.

Ktoś ma pomysł co się dzieje? Na pewno będę oddawać na gwarancje.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: kefirek »

Problem z Travel Assist u mnie jest połączony ze stosowaniem podgrzewania kierownixy/fotela. Po jakimś czasie się uspokoi ale na początku wali co chwila. We wtorek ASO ma się przyjrzeć. SOSa też mi wyrzuciło dwa razy
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Usterki systemów.

Post autor: mkuldane »

U mnie (też 3fl MY2021) dosyć regularnie wywalał się ten SOS. Zauważyłem też, że jak się wysypie, to przestaje działać mikrofon od zestawu głośnomowiącego. Auto odebrałem chyba w marcu, po jakimś miesiącu-dwóch columbus padł na sztywno. Tylko zegarek sobie mogłem oglądać. Ani radia, ani navi ani zestawu głośnomówiącego. Nic nie pomagało. W serwisie zrobili mi jakiś twardy reset i wgrali nowszy soft (na gwarancji oczywiście). Pomogło o tyle, że ten błąd SOS pojawiał się znaczeni rzadziej (ale jednak regularnie). Jakoś na początku września znowu byłem na aktualizacji softu i jak na razie pomogło (przejechałem ponad 5 tys km w tym czasie). Za to wylogowało mnie z głównego użytkownika i nie mogę sie zalogować z powrotem (mieli, mieli i wyskakuje komunikat "Spróbuj za jakiś czas") + cały czas wiszą aktualizacje aplikacji w sklepie, których nie mogę zaktualizować jak się nie zaloguje. Trochę mnie to wkurza.
Mam teraz soft 0276. W wątku o sofcie, ktoś pisał, że po wgraniu tego 0276 samo mu sie zaktualizowało do 0278. U mnie nie chce.
Jak będę niedługo olej wymieniał, to znowu zażyczę sobie aktualizacji softu. To tylko o tyle upierdliwe, że około 3 godzin trzeba czekać.
komoornik
Posty: 1010
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

kefirek pisze: 2 paź 2021, o 11:09 Problem z Travel Assist u mnie jest połączony ze stosowaniem podgrzewania kierownixy/fotela. Po jakimś czasie się uspokoi ale na początku wali co chwila. We wtorek ASO ma się przyjrzeć. SOSa też mi wyrzuciło dwa razy
Jakiś update w tej sprawie? ;)

Znalazłem informację na Briskoda o problemach z kierownicą pojemnościową. U mnie niestety już drugi raz w trakcie długiej trasy wywaliło sam Travel Assist.

Umówiłem się już do ASO, będę ich nakierowywał na problemy z kierownicą.

Faktycznie raz udało mi się na krótko wywołać błąd Travel Assist chwilę po tym jak wyłączyłem podgrzewanie kierownicy.

W sterownikach 13 i A5 zapisuje mi "Databus error value received", w gatewayu zaś mam "Unknown error".
winiary
Posty: 40
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: winiary »

komoornik pisze: 31 sty 2022, o 09:13
kefirek pisze: 2 paź 2021, o 11:09 Problem z Travel Assist u mnie jest połączony ze stosowaniem podgrzewania kierownixy/fotela. Po jakimś czasie się uspokoi ale na początku wali co chwila. We wtorek ASO ma się przyjrzeć. SOSa też mi wyrzuciło dwa razy
Jakiś update w tej sprawie? ;)

Znalazłem informację na Briskoda o problemach z kierownicą pojemnościową. U mnie niestety już drugi raz w trakcie długiej trasy wywaliło sam Travel Assist.

Umówiłem się już do ASO, będę ich nakierowywał na problemy z kierownicą.

Faktycznie raz udało mi się na krótko wywołać błąd Travel Assist chwilę po tym jak wyłączyłem podgrzewanie kierownicy.

W sterownikach 13 i A5 zapisuje mi "Databus error value received", w gatewayu zaś mam "Unknown error".
Jest akcja serwisowa na te kierownice z ogrzewaniem, wymieniają je na poprawione. Właśnie tak to się zachowuje, że jak się włączy ogrzewanie, to wywala się Travel Assist. Ja na nową kierownicę czekałem w obecnych czasach miesiąc. Ale wymienili bez gadania.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: caballero »

winiary pisze: 31 sty 2022, o 10:46 Jest akcja serwisowa na te kierownice z ogrzewaniem, wymieniają je na poprawione. Właśnie tak to się zachowuje, że jak się włączy ogrzewanie, to wywala się Travel Assist. Ja na nową kierownicę czekałem w obecnych czasach miesiąc. Ale wymienili bez gadania.
O, dzięki za info. W tskim razie też będę musiał uderzyć do ASO. Auto mam raptem 2,5 miesiąca i właśnie bardzo często, z reguły przez kilka min. po odpaleniu silnika, dostaję komunikat, że Travel Assist niedostępny.
Nigdy jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby to się stało później, już na trasie. Ale w ciągu tych kilku minut potrafi co chwilę twierdzić, że jest niedostępny, potem dostępny, znowu niedostępny itd.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Usterki systemów.

Post autor: Big »

Mam tylko nadzieję, że w aucie które wyprodukuje się w połowie marca dostanę już tą poprawioną kierownicę 🙂
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: kefirek »

komoornik pisze: 31 sty 2022, o 09:13
kefirek pisze: 2 paź 2021, o 11:09 Problem z Travel Assist u mnie jest połączony ze stosowaniem podgrzewania kierownixy/fotela. Po jakimś czasie się uspokoi ale na początku wali co chwila. We wtorek ASO ma się przyjrzeć. SOSa też mi wyrzuciło dwa razy
Jakiś update w tej sprawie? ;)

Znalazłem informację na Briskoda o problemach z kierownicą pojemnościową. U mnie niestety już drugi raz w trakcie długiej trasy wywaliło sam Travel Assist.

Umówiłem się już do ASO, będę ich nakierowywał na problemy z kierownicą.

Faktycznie raz udało mi się na krótko wywołać błąd Travel Assist chwilę po tym jak wyłączyłem podgrzewanie kierownicy.

W sterownikach 13 i A5 zapisuje mi "Databus error value received", w gatewayu zaś mam "Unknown error".
Tak 15 lutego jadę na wymianę kiery w gramach gwarancji. Trwało to mega długo, bo pierwsze moje zgłoszenia do ASO w tej sprawie robiłem kilka dni po odebraniu auta czyli początek marca 2021 :D Jakkolwiek wtedy Poznań sprawę olewał i kazał jeździć, choć wg ASO odgrzebali w historii, że takie zgłoszenia były w grupie VW i rozwiązaniem jest wymiana kiery. Jakkolwiek tutaj mały plus dla ASO Wieliczka, że moje zgłoszenie mieli cały czas otwarte i jak tylko Poznań zatwierdził zmianę kierownicy to sami dzwonili.
komoornik
Posty: 1010
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

No ja już na 99% wiem że to ten sam problem u mnie.

Dzisiaj miałem cyrki z Travel Assist ewidentnie powiązane z podgrzewaniem kierownicy.

Wstawiam auto w przyszłym tygodniu, mam nawet numer TPI - liczę na szybką diagnozę i zamówienie kierownicy.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: Kasper »

Panowie a skąd informacja o akcji serwisowej superby.
W tym tygodniu odbieram superb właśnie z podgrzewana kierownica i asystenem, nie chabialbym się zdziwić za jakiś czas. Proszę o info
komoornik
Posty: 1010
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

To nie akcja serwisowa a TPI.

Wada nie jest zbyt oczywista i występuje w specyficznych sytuacjach.

Być może u Ciebie będzie ok, polecam intensywnie testować Travel Assit ;)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: caballero »

Byłem dzisiaj w ASO z problemem niedostępności Travel Assist (od czasu do czasu).
Mówią, że w tej podgrzewanej kierownicy jest jakiś problem z czujnikiem pojemnościowym, który weryfikuje czy mamy ręce na kierownicy.
Jestem umówiony na wymianę kierownicy w ramach gwarancji na środę (akurat było kilka sztuk dostępnych w magazynie).
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: caballero »

Wymienili mi wczoraj kierownicę (w ramach gwarancji) i póki co, problem z niedostępnością Travel Assist nie wystąpił. Zrobione tylko ok. 100 km, ale wcześniej przy każdym uruchomieniu auta wyskakiwał komunikat, a tu na razie cisza.
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: pmi »

A czy Travel Assist da się wyłączyć?
U mnie dzisiaj zaczęło na maksa szale.. co chwile się włącza i wyłącza i przy okazji uruchamia sygnał dźwiękowy. Chyba z 70 razy to słyszałem. Wszystkie systemy działają tylko ten TA nie a nie mogę nigdzie znaleźć możliwości żeby go na stałe wylaczyc. Z serwisem jestem umówiony dopiero na 23go i mam 2 długie trasy przed sobą. Oszaleje Jam tak będzie hałasować cały czas.
komoornik
Posty: 1010
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

Bez wykodowania chyba się nie da.
ODPOWIEDZ