Usterki systemów.

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

Kiedy wam ten blad wyskakuje jam włączone grzanie kiery na maxa? Ja teraz csly czas jezdza z włączoną kiera na 1 i nic nie wyskakuje.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 1010
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

Bo logiczne że nie występuje to w każdym aucie - inaczej już dawno byłoby o tym głośno nawet w mediach ;)
Cienki221
Posty: 493
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Usterki systemów.

Post autor: Cienki221 »

U mnie wyskakuje(ostatnio zawsze) po włączeniu grzania kiery na max, dopiero jak mocno kiera się nagrzeje. Od 2-5min i wywala błędami. Robię zdjęcia błędów z datami. Jak wyłącze grzanie błędy z deski znikają. We wtorek mam serwis w ASO, zobaczymy co dalej. Ten sam problem mam też w kodiaqu.
Obrazek
pmi
Posty: 233
Rejestracja: 17 sty 2016, o 06:41
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: pmi »

Mój samochód jest właśnie w kolejnej naprawie związanej z tym problemem. przed chwila dowiedziałem się że jest do odbioru a problem nie został rozwiązany ponieważ producent przygotowuje aktualizację oprogramowania która ma ostatecznie temat załatwić. Ponoć chodzi o wykrywanie obecności rąk na kierownicy w momencie kiedy włączone jest ogrzewanie.
Także trzeba się przyzwyczaić i raczej w przyszłości myśleć o markach które nie testują rozwiązań na klientach (o ile takie istnieją).
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: crazywarrior69 »

widzę, że jest dużo niewiadomych w tym temacie dlatego utrudnię jeszcze temat.

We wrześniu miałem wymieniany kompresor klimatyzacji i skraplacz. Przy okazji zgłosiłem problemy z travel assist i front assist. Auto standardowo potrafiło atakować komunikatami na zmianę i na tydzień się uciszyć. Naprawa klimy prawdopodobnie wymagała ruszenia zderzaka.
Po wszystkim okazało się, że nie znaleźli błędów w komputerze i nie wiedzą o co chodzi z tymi błędami. Choć błędy były, bo sam je odczytałem przez obd11, gdzieś nawet wrzucałem je na forum. Co lepsze, od września nie widziałem tych błędów. (Grzania kiery używam codziennie)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: MILeq »

Podbiję temat.
U mnie kiera wymieniona prawie rok temu. Problem się pojawia bardzo sporadycznie - może ze 2-3 razy od roku. Latem się nie pojawia, zimą się odezwało. Mam również kierownicę grzaną, nie widzę reguły. Ale mam również jeszcze 2 lata gwary, więc spokojnie czekam i obserwuję.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: caballero »

U mnie też kierownica wymieniona prawie rok temu. Z Travel Assist od tamtej pory na szczęście problemów brak. Podgrzewanie kierownicy podczas trasy potrafię włączać i wyłączać kilka razy.
Za to od kilku miesięcy prawie na każdej trasie wyskakuje mi komunikat o awarii systemu SOS (czasem jak tylko uruchomię silnik, czasem dopiero po godzinie jazdy).
Przy ostatniej wymianie oleju w ASO to zgłaszałem, to powiedzieli, że nie widzą błędów i "może jakaś aktualizacja oprogramowania to poprawi".
Tyle dobrego, że to nie pika co chwilę jak Travel Assist, który był co kilka minut dostępny i niedostępny. SOS włącza/wyłącza się raz na 1-2h.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: pejot »

Wczoraj pierwszy raz wyskoczył mi komunikat o niedostępnym Travel Assist. Błąd wywaliło od razu po wyłączeniu grzania kierownicy. Stało się to w korku przy prędkości grubo poniżej 10km/h. Po kilku próbach jednak włączył się i na razie spokój. Działa jak należy. Mam nadzieję że za często tego nie będę widział :/
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: pejot »

Dzisiaj drugi raz błąd wyskoczył. Takie same warunki. Trasa, podgrzewanie kierownicy włączone od około 1h od uruchomienia auta i 1 włączenia travel assist. Wylaczam podgrzewanie kierownicy i za 5 sekund błąd travel assist.
Wajchą wyłączyłem travel assista, doczekałem pół minuty może minutę i włączył sie bez problemu. Próbowałem znowu wymusić ten błąd przez włączenie podgrzewania ale się nie udało. Mam wrażenie że po wyskoczeniu błędu i po ponownym uruchomieniu się travel assista kierownica miała problem z wykryciem rąk. Musiałem mocniej "zmacać" kierownice. Dziwne.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
komoornik
Posty: 1010
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: komoornik »

Bo na tym polega cały problem. Kierownice są ewidentnie wadliwe i ma to związek z podgrzewaniem i detekcją pojemnościowa.

Ja wstawiam auto w tym tygodniu do serwisu (już raz miałem wymienianą kierownicę).

Z tego co widziałem w ETKA najnowsza rewizja kierownicy jest z grudnia, ciekawe czy już definitywnie poprawiona 🤔
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: pejot »

komoornik pisze: 15 sty 2023, o 18:05 Bo na tym polega cały problem. Kierownice są ewidentnie wadliwe i ma to związek z podgrzewaniem i detekcją pojemnościowa.

Ja wstawiam auto w tym tygodniu do serwisu (już raz miałem wymienianą kierownicę).

Z tego co widziałem w ETKA najnowsza rewizja kierownicy jest z grudnia, ciekawe czy już definitywnie poprawiona 🤔
Daj znać co powie serwis. Ja może z ciekawości zadzwonię do ASO w tym tygodniu.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2351
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

Na ile ustawiacie moc grzania? Ja praktycznie caly czas mam wlaczona na 1 i na razie od 9kkm nic sie nie dzieje.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: pejot »

siemi1 pisze: 15 sty 2023, o 20:00 Na ile ustawiacie moc grzania? Ja praktycznie caly czas mam wlaczona na 1 i na razie od 9kkm nic sie nie dzieje.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Też na 1. Inaczej mnie parzy :D
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: pejot »

Umówiłem się do ASO dopiero na początek lutego. Ciekawe co powiedzą :)
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
3pm_krk
Posty: 146
Rejestracja: 5 sie 2021, o 10:28
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Usterki systemów.

Post autor: 3pm_krk »

pejot pisze: 16 sty 2023, o 12:18 Umówiłem się do ASO dopiero na początek lutego. Ciekawe co powiedzą :)
A co może ASO powiedzieć :-) "Jeździć, obserwować" :lol:
Pozdrawiam, Łukasz
Skoda Superb 2.0 TSI 280 KM 2022
https://vigipodia.pl/uslugi-podologiczne/
ODPOWIEDZ