Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: jimw »

orlik pisze: 26 gru 2021, o 20:14 Ja mam w bagażniku i nie wyskakują żadne błędy od 3 lat, święcą mocno, nie są delikatnie przygaszone, nic nie kodowałem. Myślę, że macie dobrane ujowe żarówki. Zaglądnijcie na motohid, zadzwońcie do wlasciciela, ktory dobierze Wam żarowki jakie mają być. Nie będzie tanio, ale bez problemów.

Ja bralem u niego bagaznik i cornery (przeciwmgielne). Bez jakichkolwiek problemow, takze mogę polecic.
U mnie to samo - cornery i ledy do bagażnika kupione z motohid - żadnych problemów, błędów, świecą od 4 lat.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: WG »

Mam do sprzedania oświetlenie led bagażnika i wykładzinę info na priv
ty00
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 19:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Superb 2021

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: ty00 »

@Tiger1980

Jak będziesz miał chwilę podeślij fotę jak to świeci. Decyzja zapadła na pewno biorę żarówki z MotoHid teraz tylko chce zobaczyć jak świecą. One są mleczne - masz wystarczająco jasno w kabinie czy przydało by się trochę więcej światła ?
Te "premium" maja być bardziej zimne
Karlos-237
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, o 23:05
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: Karlos-237 »

Może ktoś podpowiedzieć jak te lampki w liftbacku wyjąć w bagażniku? Jestem kompletnym amatorem do takich rzeczy a nie chce nic uszkodzić.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: orlik »

Bez problemu płaskim śrubokrętem, będziesz widział gdzie podważać
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: tomekxoo »

odpowiadając na pytanie z 24.12. to mam te żarówki "premium" z drugiego linka. Wszystko działa super i nie zauważyłem żadnego żarzenia. Ściemnianie tez działa elegancko.
Dzisiaj jeszcze raz się przyjrzę konkretnie, czy coś tam się żarzy. Mam je jednak już 4 miesiąc i parkuję w ciemnym garażu, więc kilka razy dziennie się zapalają i nie rzuciło mi się w oczy, żeby coś tam świeciło po zamknięciu drzwi.

Czy to naprawdę taka oszczędność, że kombinujesz z żarówkami z aliexpress, zamiast kupić sprawdzony produkt? MotoHID handluje tymi żarówkami od lat do różnych typów auto i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał. Na wszystkie produkty udzielają też gwarancji i nie ma problemu z wymianą.
U mnie w podsufitce bylo dosc mocno to widac. A znowu oswietlenie nóg i w drzwiach z przodu nie bylo tego widac. Ale jak wyjalem oprawke i zdjalem ten plastik (obudowe) to okazalo sie ze tez sie ledwo ledwo żarzą...
Najprawdopodobniej zarowki byly do dupy... tania imitacja z aliexpress... :)
tomekxoo
Posty: 115
Rejestracja: 4 cze 2021, o 08:41
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: tomekxoo »

U mnie to samo - cornery i ledy do bagażnika kupione z motohid - żadnych problemów, błędów, świecą od 4 lat.
A ktore dokladnie brales do bagaznika?
Bo widze ze maja takie:
https://sklep.motohid.pl/pl/p/Lampka-LE ... -Audi/2464
Niby kompatybilne z Skoda Superb 3, ale widze ze do podlaczenia potrzebna bedzie przejsciowka bo gniazdo jest mniejsze. Cena 55zł sztuka

Ale maja tez takie:
https://sklep.motohid.pl/pl/p/Lampka-LE ... oda-VW/437
I te widze ze maja takie samo gniazdo na wtyk jak te co mam w tym momencie. Ale cena 150zł sztuka. Z tym ze chyba te beda lepiej swiecily...
ty00
Posty: 20
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 19:14
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Superb 2021

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: ty00 »

@tomekxoo
Mam fabryczne podświetlanie led w bagażniku. Moje lampki wyglądają tak:
https://sklep.motohid.pl/pl/p/Lampka-LE ... -Audi/2464
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: orlik »

tomekxoo pisze: 1 sty 2022, o 08:22 A ktore dokladnie brales do bagaznika?
Łooo Panie, żebym pamiętał co kupowałem tyle lat temu ;) Zadzwoń do Tomka z motohid i Ci dobierze takie jakie mają być i powie jakie różnice. Ale 150zł za sztukę na pewno nie płaciłem do bagażnika ;)
Tiger1980
Posty: 18
Rejestracja: 17 sie 2018, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: Tiger1980 »

ty00 pisze: 30 gru 2021, o 08:28 @Tiger1980

Jak będziesz miał chwilę podeślij fotę jak to świeci. Decyzja zapadła na pewno biorę żarówki z MotoHid teraz tylko chce zobaczyć jak świecą. One są mleczne - masz wystarczająco jasno w kabinie czy przydało by się trochę więcej światła ?
Te "premium" maja być bardziej zimne
Też myślałem, że jak będą mleczne, to będą słabiej świecić. Dają jednak mocne, białe światło, a przy tym w oprawce wyglądają dobrze. Pierwsze wrażenie, jak odpaliłem po wymianie, to jasno i biało, jak w prosektorium ;) ..... teraz już się przyzwyczaiłem i jest git. Światło mocne, nic niezamglone i jest naprawdę jasno.
Wymieniałem jeszcze podświetlenie nóg i oświetlenie bagażnika. Wszystko dobrane przez MotoHID. Zapłaciłem za całość ok 160pln. Nie wymieniałem podświetlenia lusterek w osłonach, bo nie korzystam i podświetlenia w przednich drzwiach, bo mi to akurat wisi.
Żarówki w oprawce mam tylko w podsufitce. Podświetlenie nóg i bagażnika, to diody smd lutowane na płytce. Wszystko w barwie zimnej/białej. Ściemnianie działa idealnie. Żadnego żarzenia nie zauważyłem. Ogólnie polecam. Produkt jest sprawdzony i do tego jest gwarancja.
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: Patryk211088 »

Tiger1980 pisze: 3 sty 2022, o 08:59
ty00 pisze: 30 gru 2021, o 08:28 @Tiger1980

Jak będziesz miał chwilę podeślij fotę jak to świeci. Decyzja zapadła na pewno biorę żarówki z MotoHid teraz tylko chce zobaczyć jak świecą. One są mleczne - masz wystarczająco jasno w kabinie czy przydało by się trochę więcej światła ?
Te "premium" maja być bardziej zimne
Też myślałem, że jak będą mleczne, to będą słabiej świecić. Dają jednak mocne, białe światło, a przy tym w oprawce wyglądają dobrze. Pierwsze wrażenie, jak odpaliłem po wymianie, to jasno i biało, jak w prosektorium ;) ..... teraz już się przyzwyczaiłem i jest git. Światło mocne, nic niezamglone i jest naprawdę jasno.
Wymieniałem jeszcze podświetlenie nóg i oświetlenie bagażnika. Wszystko dobrane przez MotoHID. Zapłaciłem za całość ok 160pln. Nie wymieniałem podświetlenia lusterek w osłonach, bo nie korzystam i podświetlenia w przednich drzwiach, bo mi to akurat wisi.
Żarówki w oprawce mam tylko w podsufitce. Podświetlenie nóg i bagażnika, to diody smd lutowane na płytce. Wszystko w barwie zimnej/białej. Ściemnianie działa idealnie. Żadnego żarzenia nie zauważyłem. Ogólnie polecam. Produkt jest sprawdzony i do tego jest gwarancja.
Ja kupiłem ten sam zestaw i też jestem zadowolony😁 chociaż lampki w bagażniku liftbacka mogłyby byc bardziej na środku to lepiej by oświetlały ale i tak jest jak noc do dnia
slaslu
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2021, o 16:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Sławek

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: slaslu »

Ja mam ten sam problem ze świecącym się komunikatem otwartej klapy. Przerabiałem na początku żarówki z AliExpress, a teraz mam z motohid i jest dokładnie to samo :(
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: Kelso »

wiem, że motohid jest mocno polecany na forum, ale kilka mcy temu kupilem sobie i zainstalowalem, lampki led do bagaznika za 50ziko za pare. swieca bardzo ladnie, zero bledow, nic sie nie wypala (a bagaznik otwieram dosc czesto).

zawsze to pare zl taniej niz inny profesjonalne ledy, ale o dziwo robia robote.

P.s. nie robie reklamy. chwale towar.

https://allegro.pl/oferta/lampka-bagazn ... 9408905828
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: sane »

Do bagażnika i drzwi polecam dedykowane zestawy z Superskoda - mam od 4 lat i zero problemów. Jasne, naturalne światło, nigdy nie było żadnych błędów, migotania itp.

Mam to (resztę miałem fabrycznie LED):
http://www.kopacek.com/Skoda/SUPERB-III ... WHITE-KI-R
http://www.kopacek.com/Skoda/SUPERB-II/ ... light-KI-R
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana zarowek wnetrza i bagaznika

Post autor: komoornik »

Tyle że te lampki z Superskoda na 90% to jest to samo co te chińczyki wyżej - tylko w znacznie wyższej cenie.

Ja te chińczyki też mogę polecić - użytkowałem już wcześniej przez kilka lat w innym aucie.

Kiedyś jeszcze bardziej opłacało się je ściągnąć z Aliexpress, ale teraz różnice w cenie są minimalne.

Z lampkami drzwi podobnie - na Allegro można je dostać w cenie 50 PLN za 2 sztuki.
ODPOWIEDZ